Odčervovanie

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Štv 08.11.2018 7:47

pigie píše:a ci tie stence do pol roka fakt neodcervovat preventivne.


zcela urcite -ano :yes: falesne negativni výsledky jsou velmi caste.
a u stenat to nikdy neni preventivni -ty jsou zacervena. tecka.

na druhou stranu - u dospelych psu to zase nemá cenu - resit porad dokola odcerveni nebo koprologii, když pes nema problémy.
ty cervy ten dospelec v sobe bude mit -ale nejsou aktivni. tj. zase -koprologie bude negativni.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 8:04

No, asi tak budem robit. Odcerveny bol naposledy presne pred mesiacom este u chovatelky 9.10. A stenata su zacervene, ale som myslela, ze tie tri odcervenia u chovatelky stacili na to, aby teraz stacilo robit len koprologiu. Ale teda zcela urcite nestaci.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod wer » Štv 08.11.2018 8:11

Ja som mojho odcervovala 3x zatial. Ale inak vysetrovala som pomaly kazde 2 tyzdne a bez nalezu. Ale ked mal tie hnacky, tak som odcervila aj tak a asi pomohlo. Takze naozaj asi falosne negativne vysledky. Ale nie som nadsena z tych odcervovakov - vracia zakazdym, preto sa tomu dost branim. :ua:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Štv 08.11.2018 8:41

pigie píše: som myslela, ze tie tri odcervenia u chovatelky stacili


dokud jsou s fenou, mezi sebou -porad se muzou nakazit. a vyvoj trva další mesic, plus skryta stadia -která se aktivuji i později.
odcervovani do tech 3 mesicu mi dava smysl -z pohledu vývoje parazita -a opravdu mi nepripada jako preventivni :nwm:

wer - lze odčervit i pipetou -dej mu advocate.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 8:47

Nuz, som mudrejsia :nwm: Brala som to tak, ze ked sa tam odcervuje vsetko naraz a teda odcervovala naozaj tak, ze po tyzdni, potom po dvoch, cize dost husto, tak medzi sebou neviem ako sa nakazia, ked sa naraz, to skor, ze sa po nich neuprace este to predchadzajuce, nez zeby sa nakazili medzi sebou :nwm: On problemy nejake nemal, aj stolicu mava priam ukazkovu, mal par dni problem, ale to bolo z vyssej davky zradla, ked som ju stiahla, vsetko sa vratilo do normalu. Nuz, aj tak som odcervenie presvihla len o tyzden :angel: U steniat robit koprologiu fakt nema zmysel, tot moje poucenie :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Štv 08.11.2018 8:54

pigie píše: U steniat robit koprologiu fakt nema zmysel


a u dospelych jen kdyz jsou problémy :angel:

jen tak pro zajimavost -první dve odcerveni stenat se většinou vůbec nic nedeje.
az při tretim reaguji -prujem do hodiny, dvou po podani. kdyby jeden vrh -ale co jsme se vyptávala,tak téměř vždy.

to by třeba zajimal me -proc ?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 8:55

Sa hovori, ze to sa deje, ked je masivny uhyn, asi su uz vtedy dobre rozmnozene :heh:
Este potvrdim si, ked bola skrkavka, tak za 2 tyzdne odcervim znova. Ci za tri? Nikdy neviem :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Štv 08.11.2018 8:58

10-14 dni

Offtopic: a proc masivne uhynuly -když jsem dodržela interval a odcervovala i pred tim podle navodu :lol:
nechapu to :joint:
Naposledy upravil Elis dňa Štv 08.11.2018 9:01, celkovo upravené 1
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Štv 08.11.2018 9:00

Dik :poklona:
A Fry tiez dostane, nech mu nie je luto :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Pia 09.11.2018 6:13

Tak mlady zvracal uz pred polnocou a hnacka prisla o pol tretej. Mne je tych psov fakt luto. Inak Fry nic a to som ho odcervovala prvy krat odkedy je tu, takze o zvyku sa hovorit neda.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Ned 18.11.2018 14:14

Som dnes bola pre dalsi odcervovak a vetka mi povedala, ze existuje test na zistenie vsetkych stadii parazitov. Cena nieco ako 17 eur, ze obycajna koprologia velakrat je uplne zbytocna.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Elis » Ned 18.11.2018 14:23

a jak se to jmenuje, ten test?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Odčervovanie

Poslaťod pigie » Ned 18.11.2018 14:26

Som si nezapamatala, ale viem, ze ho robi laboklin.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Odčervovanie

Poslaťod Buchťa » Sob 24.11.2018 17:39

Ahoj Pigie :smile: .

Kvúli obříkovým problémúm jsem letos v lednu dávala dělat parazitologické vyšetření na ústavu (nepovažovala jsem ho za zbytečné a ani moji veti). Nedělala jsem směsnou vzorku, ale od každého sólo (obřík + prcek). Na doporučení vet jsem nejdříve zavolala do ústavu, jestli je možno, v rámci koprolky, udělat požadovaná vyšetření. S konkrétní paní jsem se domluvila, sbírala hovina od každého zvlášť, po dobu 5-ti dní, z rúzného denního období, rúzné části hovina. Na ústavu jsem napsala na žádanku, že prosím o ovoskopické aa larvoskopické koprologické vyšetření se jménem paní, ke které to šlo na vyšetření a byla jsem dohodnuta. Výsledky mi přišly na druhý den. Jinak veliké poděkování paní, byla velmi ochotná :poklona: . Výsledky Ti mohu poslat do emailu. Za sebe - nikdy nepovažuji koprolku za nepotřebnou, i když psi vzhledově prospívají. Díky ní jsem přišla na to, že byli napadnuti parazity lišky aniž jevili jakékoliv klinické příznaky (je jich zde hodně a stačilo očuchat hovino :ua: ).
Co se týče Laboklin-u - na svém webu mají uvedeny žádanky se všemi vyšetřeními, které poskytují dle druhú zvířete. Stačí si ty žádanky stáhnout a pak otevřít, je tam vše (+ mi nedělá problém, pokuď potřebuji radu, tam zavolat - znáš mě :heh: ). Tak jsem si hodně věcí našla a rozhodovala se, co ano, co ne. Jak v rámci klukú, tak v rámci holek - dočasek (vše po konzultaci s "mými" vety - díky za ně :aplause: ).
Kluci většinou netrpí na prújmy. Pokuď se něco někdy stalo, neřešila jsem smectu, tu nepoužívám. Dříve (u Faldíka) černé uhlí - váže na sebe toxiny, jen pak nejde vidět, jestli je tam krev (skoro vše má 2 strany ....). Pokuď to zjistím, většinou je to dietetická chyba, jednodenní záležitost bez jiných příznakú. I tak nasazuji dietu, hladovku jsem nikdy nedávala. Prcek byl jednou nemocen - 3 dny prújem, infekt, opět dieta, bez hladovky. Holky se smetiště přišly s prújmem, opět dieta bez hladovky. Dieta - uvařím kuŕecí prsa bez kúže (někdy dám s nimi vařit mrkev v celku) vývar nepoužiji (dám do mražáku). Kulatozrnnou rýži namočím do vody, tak na púl hoďky a více (v žádném případě ji neproplachuji, vody podstatně více, dúležitý je ten šlem, co pustí), pak ji uvedu do bodu varu, chvíli povařím, vypnu a nechám dojít + nabobnat. Tak krmím delší dobu, bez přidávání čehokoliv do krmení, včetně vitamínú. Pak začnu přidávat trochu syrového, postupně, než přejdu opět na syrové. Holky teď mohou sežrat snad vše a není žádný prújem (oravdu byly na tom špatně, jedna o dost húře :ua: ). Nedávám pít čistou vodu, ale převařenou a ředěnou se slabým černým čajem nebo s řepíkem, 1:1 (i když nemáme chlorovou vodu, vlastní studna, i tak ta voda dělala problém :ua: ).
Držte se, moc na vás myslím :pusa: :pusa: :pusa: .
KDYŽ BOFINEK, FALDÍK A BONINKA NEODEŠLI DO NEBE, TAK CHCI JÍT JEDINĚ TAM, KAM ONI.
JE MI STRAŠNĚ MOC LÍTO, ŽE NEDOKÁŽI VRÁTIT ČAS.
DALA BYCH ZA TO NAPROSTO VŠE, MÍTI TUTO MOŽNOST.
DROBEČCI, NESKUTEČNĚ MI CHYBÍTE :(
Buchťa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2491

Re: Odčervovanie

Poslaťod wer » Sob 24.11.2018 18:06

Offtopic: pigie skor myslela, ze u stenata je to "zbytocne", lebo zacervene bude skoro so 100 % istotou... aj keby boli vysledky negativne (nas pripad)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť