Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Sem píšte ohladne starostlivosťi o psa (srsť,chrup,...).

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod majjuna25 » Štv 22.03.2018 14:21

Hm aha :lol: to moc nepoteší :lol: Asi radšej skúsim ten prvý, naň je vraj veľa super referencií. Som mu i viac naklonená, hoci píšu tam, že ak má zviera oslabenú imunitu, nemusí to fungovať naplno. No asi i tak obetujem peniaze a skúsim to.
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod elfinka » Štv 22.03.2018 17:23

mart.ina píše:obojok s permetrinom nepoznám, ale ak by si chcela spot on s čistým permetrinom, najlepšie cenovo vychádza Bob Martin. Drží cca 3 týždne, v podstate skoro žiadny spot nevydrží účinný tie 4, ale je lacný a účinný. Akurát u permetrínu vždy pozor ak je pes v kontakte s mačkami, pre mačky je permetrín toxický.

Bob Martin je fipronil ale :otaznik:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Slausa » Štv 22.03.2018 20:26

Čítam, že nejaký dimetikón.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod elfinka » Štv 22.03.2018 20:29

Aha už vidím, ono ich je viac tých Bobov Martinov :lol:
Čo už, tak snáď aj tento mi zafunguje aspoň na chvíľu.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Snezienka123 » Štv 22.03.2018 23:37

majjuna25 píše:Hm aha :lol: to moc nepoteší :lol: Asi radšej skúsim ten prvý, naň je vraj veľa super referencií. Som mu i viac naklonená, hoci píšu tam, že ak má zviera oslabenú imunitu, nemusí to fungovať naplno. No asi i tak obetujem peniaze a skúsim to.

Tak potom napíš prosím, či funguje...ja takýmto veciam veľmi neverím, ale tiež som po ňom kedysi dávno pozerala...no nakoniec som sa preň nikdy nerozhodla
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod mart.ina » Pia 23.03.2018 21:08

http://www.cymedica.com/www/cz/produkty ... -nakapani/ toto som myslela.
Inak áno Bravecto spot on je novinka tohtoročná, ale spôsob pôsobenia je rovnaký ako u tablety, čiže sa vstrebáva na krvného obehu, nie ako niektoré spoty, ktoré pôsobia len v koži. Takže je to relatívne jedno, maximálne ak vám pes po tablete zvracia možno spot sadne lepšie.
mart.ina
Hafan
 
Príspevky: 729

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Pon 26.03.2018 7:16

Majjuna, mala som nieco podobne ako je ten ultrazvukovy privesok v tom druhom odkaze, a fungovalo to asi tak, ze mali este viac kliestov nez bez toho. S tym prvym nemam skusenost.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod majjuna25 » Pon 26.03.2018 14:03

MisheliQ, díky. Ja tomu tiež neverím, ale tak uvidíme. Dnes si ten zázrak idem vyzdvihnúť :heh:

mart.ina píše:http://www.cymedica.com/www/cz/produkty/vetcare-744-mg-roztok-pro-nakapani/ toto som myslela.
Inak áno Bravecto spot on je novinka tohtoročná, ale spôsob pôsobenia je rovnaký ako u tablety, čiže sa vstrebáva na krvného obehu, nie ako niektoré spoty, ktoré pôsobia len v koži. Takže je to relatívne jedno, maximálne ak vám pes po tablete zvracia možno spot sadne lepšie.


Aha, som si pomohla :ach: to som mu mohla rovno švacnúť tabletu. Inak ešte som mu to neaplikovala, dajak mám z toho obavy, už týždeň na krabicu len čumím.

Martinka, prosím, ten Vetcare...pozerala som nato a v príbalovom letáku píšu:

"Přípravek je určen k ošetření psů proti blechám Ctenocephalides spp. a klíšťatům Ixodes spp."
= neúčinkuje to na kliešte rodu Dermacentor a Rhipicephalus?
Pokiaľ mám dobré info (ako laik len z článkov na nete, avšak autormi sú veterinári) , tak napr. babeziózu (ale aj ehrlichiózu) prenášajú práve hlavne Dermacentor, niektoré zdroje uvádzajú aj Ixodes a Rhipicephalus. Je tak? Vetcare teda neochráni psa pred napr. babézkou?
Či v príbalovom letáku len neuviedli všetky rody?
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod bibika » Pon 26.03.2018 14:58

taakže menšie parazitologické okienko:
B.canis canis je na našom území prenášaná kliešťom z rodu Dermacentor reticulatus. U nás bol aj potvrdený aj prípad infekcie B.gibsoni , u ktorej je predpoklad prenosu kliešťami z rodov Haemaphysalis longicornis,Haemaphysalis bispinosa, Dermacentor variabilis a Rhipicephalus sanguineus.

A k veci: všetky vymenované druhy patria do čeľade Ixodidae,len sa potom ďalej delia do podčeľadí a jednotlivých rodov. Škoda, že sa neviem dopátrať ku eng.článku o tomto prípravku a ani nemám vademecum veter.prípravkov. Možno martina sa dopátra lepšie ako už vyštudovaný vet.
bibika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 746
Bydlisko: Banff, AB

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Pia 06.04.2018 15:24

5 lezúcich kliešťov a 1 prisatý. Už to začalo :aaa: Hľadám prírodnú alternatívu. Ale esenciálne oleje, ktoré som používala, sa ukázali skôr ako priťahujúce kliešťov než odpudzujúce. Tak som zvedavá na toto.

Arava
obojok - účinný po dobu minimálne 5 mesiacov
pipeta - odporúčaná je aplikácia každé 4 týždne, odporúčame používať spoločne s Antiparazitným Šampónom ARAVA s aplikáciou minimálne 3 dni pred pipetou a následné 3 dni vyhýbaniu sa vode. Po 3 dňoch je možné kúpať psíka s Antiparazitným Šampónom ARAVA pre zvýšenie a predĺženie účinku.

K pipete z originálu:
Treat the pet in open ventilated area.
Avoid treating around people with respiratory problems.
Do not use F.T.L Advanced Treatment concomitantly with Cortisone or antibiotics treatments
Pets with sensitive skin/ allergies/ white fur- it is recommended to apply few drops of F.T.L Advanced Treatment on one spot before commencing treatment.
In case of contact with the eyes - wash with cold water. If no improvement is achieved, consult a doctor.
Store at room temperature. For external use only. Don’t allow pets to ingest. Keep out of reach of children.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Nataša » Pia 06.04.2018 15:40

MisheliQ píše:5 lezúcich kliešťov a 1 prisatý. Už to začalo :aaa: Hľadám prírodnú alternatívu. Ale esenciálne oleje, ktoré som používala, sa ukázali skôr ako priťahujúce kliešťov než odpudzujúce. Tak som zvedavá na toto.

Arava
obojok - účinný po dobu minimálne 5 mesiacov
[/i]


my sme mali obojok minulý rok a 1 kliešť? aj tento rok som kúpila :jop:
Nataša
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 74
Bydlisko: Bratislava-Dúbravka

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Pia 06.04.2018 15:51

Fakt? Tak to si ma potešila. Nie som veľmi zvyknutá na toľko kliešťov (iba raz z popradského lesa si doniesli 14 či 15 kliešťov). Inak v KE (okrem parku Anička), PP (okrem lesa) a Tatrách sme venčili aj bez antiparazitík. Až potom psy boli v Trstenej u kamošky a tam mali veľa kliešťov, a to kamoška dávala esenciálne oleje pravidelne nie ako ja.
Teraz nemajú nič a už po nich lezú. Mám obavy použiť esenciálne oleje (cdVet a Reico), lebo nechcem, aby prišli komplet zamorení.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod Noelle » Pia 06.04.2018 15:56

MisheliQ píše:5 lezúcich kliešťov a 1 prisatý. Už to začalo :aaa: Hľadám prírodnú alternatívu. Ale esenciálne oleje, ktoré som používala, sa ukázali skôr ako priťahujúce kliešťov než odpudzujúce. Tak som zvedavá na toto.

Arava
obojok - účinný po dobu minimálne 5 mesiacov
pipeta - odporúčaná je aplikácia každé 4 týždne, odporúčame používať spoločne s Antiparazitným Šampónom ARAVA s aplikáciou minimálne 3 dni pred pipetou a následné 3 dni vyhýbaniu sa vode. Po 3 dňoch je možné kúpať psíka s Antiparazitným Šampónom ARAVA pre zvýšenie a predĺženie účinku.


Tu je jeden recept, používala som ho minulý rok a len tuším dva alebo tri lezúce liešte boli.
150 ml destilovaná alebo prevarená voda, 10 kvapiek EO rozmarín, 10 kvapiek EO eukalyptus (citrónový eukalyptus je najvhodnejší), 5 kvapiek EO citrón, asi 0,5 čajovej lyžičky jablčný ocot

Všetko spolu zmiešať a pred použitím vždy pretrepať, lebo EO a voda sa nezmiešajú, esenciálne plávu na povrchu a pretrepaním sa na chvíľku dostanú dolu k pumpičke. Pri sprejovaní prekryť psíkovi oči, uši a papuľku. Sprejovať tesne pred odchodom von. Použité esenciálne oleje nie sú v uvedenom riedení pre psíky toxické. Esenciálne oleje nezamieňať za iné ani nemeňte dávkovanie. Nie je vhodné pre kotné sučky, choré psy, veľmi malých psov (čivava) a ani pre mačky !. Pre veľmi malých psov a šteniatka od 10 týždňov do 18 mesiacov je dávkovanie esenciálnych olejov o polovicu nižšie. Pre mačky tento recept nepoužívajte v žiadnom prípade !

K esenciálnym olejom: nepoužívajte žiadne oleje do vonnej lampy, to sú syntetické gebuziny, toxické pre zvieratá. Len 100% prírodné esenciálne oleje - na fľaštičke musí byť latinský názov rastliny, balené v tmavej modrej alebo hnedej fľaštičke, na stránke výrobcu treba pozrieť, či je uvedený spôsob získavania silice a miesto výskytu rastliny. Rozhodne nekupujte nejaké olejčeky v kvetinárstve alebo v nejakých darčekových predajniach, to je syntetika, nevhodná pre zviera a nevhodná pre človeka. Vonné olejčeky nepoužívajte ani v miestnosti kde je zviera ! Len 100% čisté EO, aj to len niektoré.

Pardon, za toľko výkričníkov, ale tejto téme sa venujem už dosť dlho a ľudia si dokážu otráviť zviera kde čím.
Nelly - Mighty's Spring Meadow Follow Fantasy (2.7.2009 - 15.12.2023) "Človek žije v čase, v plynutí vecí, avšak čarovné zviera žije vo večnosti okamžiku" (Jorge Luis Borges)
Noelle
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 271
Bydlisko: okr. Malacky

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod MisheliQ » Pia 06.04.2018 16:09

Super Noelle, ďakujem za tip :jop: ! Vyskúšam tie obojky / pipety (neviem sa rozhodnúť, ktoré vziať, ale najskôr asi obojok, ktorý sa dá dať vždy dole a jeho účinok tak vymizne), aj kvôli svojej pohodlnosti. Ale ak by nefungovalo, mám aspoň v zálohe niečo ďalšie.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Ochrana pred parazitmi - obojky, spot-on, spreje

Poslaťod vinyfred » Uto 10.04.2018 13:27

Sunny píše:Ja som minuly rok vyskusala NexGuard, tak nejak sa to vola - tabletka, ale nie s tak dlhym ucinkom a aj s inou ucinnou latkou myslim ako Bravecto. Psy nemali problem a ani klieste. A realne to fungovalo dlhsie nez sa uvadza ucinnost. Nie je to bezne v predaji, len u veta.



Tiež používam Nexgard , ale Nexgard spectra - ma + učinnu latku proti dirofilarioze . Minuly rok som mala ulet , že ideme na prírodno : Od baron.cz kvaky na ušný boltec , šampon , všetko príroda , ale nefungovalo to - a šup , mali sme babeziozu aj dirofilariozu od komara , des , strach o psov ....vratili sme sa tento rok k Nexgardu , drahý ako krava , ale radšej tak ako kopec prachov na liečenie psov a o strachu o nich ani nehovorím ...
vinyfred
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Starostlivosť