Kočík pre psov

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod tiuss » Sob 24.07.2010 11:08

Basha píše:Tyto ludia mozu mat tak plysove :kak: a nie zviera...som zvedava, kedy tu zacne moda s kocikmi pre psov ako niekde v amerike...
Boze, zdegenerovane ludstvo...

Prepáčte,že sa vraciam k tomu pomerne neskoro (si čítam práve túto tému :smile: ) .. pre upresnenie..ja mám dvoch yorkšírov,s jedným plánujem chodiť na výstavy a mladšia Ida je neštandardná..Hugo váži vyše 3kg,Ida vyše 6kg..nech si to zrátam ako chcem mi vychádza,že by nastal menší problém,keby som chcela ísť sama niekam s oboma (napr. do BA kde by som sa prepravovala v električkách atď proste by som mala mať oboch na rukách alebo nedajbože ich niekde vláčiť na rukách.. ) podľa mňa sa na kočíky netreba pozerať ako na nový módny doplnok alebo čo,môže veeľmi dobre poslúžiť či už na výstavy ako tu bolo spomenuté anemikou alebo do prírody alebo aj do mesta..prečo nie?? ja som si kúpila kočík asi pred týždňom,doteraz som nikam nemohla zobrať oboch malých a teraz sa mooc teším z toho,že môžu ísť hocikam so mnou..a necítim sa ako zdegenerovaná :ha: aj keď súhlasím,že pre ľudí čo nás vidia musí byť šok :aaa:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
tiuss
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 812
Bydlisko: Pezinok

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod usagi » Sob 24.07.2010 12:10

Hugo Mandoletti píše:Prepáčte,že sa vraciam k tomu pomerne neskoro (si čítam práve túto tému :smile: ) .. pre upresnenie..ja mám dvoch yorkšírov,s jedným plánujem chodiť na výstavy a mladšia Ida je neštandardná..Hugo váži vyše 3kg,Ida vyše 6kg..nech si to zrátam ako chcem mi vychádza,že by nastal menší problém,keby som chcela ísť sama niekam s oboma (napr. do BA kde by som sa prepravovala v električkách atď proste by som mala mať oboch na rukách alebo nedajbože ich niekde vláčiť na rukách.. ) podľa mňa sa na kočíky netreba pozerať ako na nový módny doplnok alebo čo,môže veeľmi dobre poslúžiť či už na výstavy ako tu bolo spomenuté anemikou alebo do prírody alebo aj do mesta..prečo nie?? ja som si kúpila kočík asi pred týždňom,doteraz som nikam nemohla zobrať oboch malých a teraz sa mooc teším z toho,že môžu ísť hocikam so mnou..a necítim sa ako zdegenerovaná :ha: aj keď súhlasím,že pre ľudí čo nás vidia musí byť šok :aaa:


Offtopic: ja sa vsade vlacim s malym TP (3kg) a s GR (39kg),ideme do mesta,do prirody,ked treba cestujeme busom,autom a zvladam to aj bez kocika a mozu ist tiez so mnou hocikam :nwm: viem ze na vystavach je natresk ludi a psov a vtedy moze byt s pidi psom na zemi problem,ok...ale do prirody s kocikom?pre mna to je aj zostane modny vystrelok z ameriky,pes ma predsa nohy na to aby chodil a ak je dostatocne socializovany a vychovany,nemoze mat problem s beznou existenciou ... ja by som na kocik mozno pristupila kebyze mam psa s nejakym somatickym problemom,tak aby mohol byt co najviac vonku a mal svoje pohodlie,tak budis...ale kocikovat zdravych psov?samozrejme je to kazdeho osobna vec,mne moze byt v podstate jedno,ked si niekto pcha psa do kocika,nosi v taske,a "sportuje" v nakupnych centrach,len stale nechapem,ako je mozne ze s niektorimi psami zvladnu majitelia vsetko a s niektorimi nejdu ani bezne veci kazdodennej existencie...
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod tiuss » Sob 24.07.2010 12:43

usagi: tak Ťa obdivujem,že zvládaš dvoch..ja nie.. neviem..ja osobne som sa stretla so situáciami,kedy som musela mať psa dlhšiu dobu na rukách ..takže mne kočík vyhovuje..a netvrdím,že je správne mať psa stále v kočíku..ja tiež s tým nesúhlasím,ale je to pre mňa pomôcka,keď ideme niekam a mooc moc velikaa a čo sa týka prirody.. s hugom problem nie je,ten nemá problém šlapať,behať donemoty,ale keby som išla na väčšiu túru na celý deň,tak viem,že Ida by nevládala ale to je jedno,uviedla som to ako príklad..pre mňa je kočík praktický tiež,keď ideme na ryby malí si môžu v kočári oddýchnuť a neštípu ich na zemi mravce (priateľ má také zvláštne miesto na chytanie,kde je samé blato a kde je tráva,tam sú červené mravce)a taak..ale tak keď máš taký názor ja Ti ho brať nemám právo,ale nedalo mi to sa neozvať na túto tému lebo kočík sa nemusí chápať ako módny výstrelok ale ako pomôcka a ja túto pomôcku moc moc oceňujem :no: a necítim sa ako zdegenerovaná,že chodím s nim po meste..sú oveľa horšie veci nad ktorými by sa trebalo zamýšľať než nad tým,že si niekto chce takto pomôcť :no:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
tiuss
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 812
Bydlisko: Pezinok

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod kotrmelc » Sob 24.07.2010 13:44

Ja by som túto pomôcku uvítala, ale nakoľko mám "besných psov"čo najradšej v priamej konfrontácii reagujú, neviem či by z neho niečo ostalo. Usagi to myslela v prípade vyslovene rozhýčkaných kabelkovo-kočíkových psov, ktorí musia byť chránení pred akoukoľvek socializáciou - a potom to aj tak vyzerá. Nechcem vyzerať ako Usaginin advokát, ale ona na DF má snáď najviac skúseností s nesoc. prachovkami. Chápem, ťa že pri chytaní rýb, keď ich nechceš mať zavretých v aute, ale pri sebe a mať istotu že im nič neohrozí :yes: ich odložíš do tejto prepravnej pomôcky: viem ako štípu červený mravci :plac:
kotrmelc
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 473
Bydlisko: Vráble

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod usagi » Sob 24.07.2010 13:52

ale ved v prvom prispevku sa o cervenych mravcoch nepisalo nic ze? :no: otazne je kam nas tento modny trend posunie,myslim ze staci pozriet niektore dokumenty a odpoved je jasna...ano na svete je kopa tyranych,hladnych psov - ale ani jeden extrem nie je spravny (samozrejme hlavne pre toho psa :no: ),uz teraz si majitelia nosia psikov takmer na hlavach a ked ich pustia raz za tyzden dole,je to divadlo...
usagi
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3165
Bydlisko: NR

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod lusy » Sob 24.07.2010 14:31

Hugo Mandoletti píše:
Prepáčte,že sa vraciam k tomu pomerne neskoro (si čítam práve túto tému ) .. pre upresnenie..ja mám dvoch yorkšírov,s jedným plánujem chodiť na výstavy a mladšia Ida je neštandardná..Hugo váži vyše 3kg,Ida vyše 6kg..nech si to zrátam ako chcem mi vychádza,že by nastal menší problém,keby som chcela ísť sama niekam s oboma (napr. do BA kde by som sa prepravovala v električkách atď proste by som mala mať oboch na rukách alebo nedajbože ich niekde vláčiť na rukách.. )

prepac, mne to pride trosku smiesne, ze nedokazes ist niekam s dvoma malymi psami. a ja by som pri nastupovani do elektircky radsej na chvilu zobrala psov na ruky ako nakladala kocik. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod tiuss » Sob 24.07.2010 14:47

kotrmelec,usagi: ani mne sa nepáči spôsob takých ľudí,akých ste popisovali,že svojich psov vôbec alebo zriedkakedy
pustia na zem.. a k tým mravcom:je to katastrófa a v takýchto situáciách je kočík ,aspoň pre mňa,
neoceniteľný :yes:
lusy: mne by to moc smiešne neprišlo,keby som mala ich držať viac ako 10 min.. :ua: ale berem,je to Tvoj názor,ale ja
by som radšej mala psov predsalen v kočári :no:
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
tiuss
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 812
Bydlisko: Pezinok

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod anemika » Sob 24.07.2010 18:32

Chcela by som upresnit len to s kociarom u mna.
My psv nemame kde nechat a ked ideme prec na cely den, to chodime casto, tak ich berieme so sebou. U nas napr.nepustaju psikov do shopingu, v BA to nie je problem. Keby som nemala kociar, tak by boli psy cely den sami doma zavreti bez vencenia, podotykam, nechodim do shopingu sa spacirovat. Ja pouzivam kociar len tam a budem na vystavy. Urcite sa s nim neprechadzam po meste, po sidlisku, ani nevacim psa na rukach.Tak co je asi vacsie zlo, kociar, ci zavrety pes cely den sam v byte.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod wer » Sob 24.07.2010 18:42

no ja neviem, ci je nutne travit tolko casu v tych shoppingoch... radsej, ako by som ho mala vlacit po obchodoch a nebodaj s nim sedela hodiny "na kave", tak si vybavim bez neho nutne a zoberiem ho do lesa. :pac:
mne osobne totalne uchadza zmysel tych kocikov. pes je pes a nie babika... maly, ci velky. :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod anemika » Sob 24.07.2010 18:50

wer
V prispevku som uviedla, ze nechodim do shopingu na kavu a obzeranie obchodov!! Inak, neviem si prdsatvit, aby som denne chodila s mojimi bichonikmi / spolocenskym plemenom/do lesa, srst maju vo vystavnej kondicii, cca 7-8cm dlhu. Moji psy maju dostatok pohybu, denne ich vencim asi 3 a viac hodin. Malu viac, ako psika.
Nie kazde plemeno je vhodne na vencenie v lese.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod lusy » Sob 24.07.2010 18:53

anemika píše:Nie kazde plemeno je vhodne na vencenie v lese.

ja len, ze toto asi nebude o plemene ale o prioritach majitela. :no:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod tiuss » Sob 24.07.2010 19:02

anemika: a čo by bolo zlé na tom keby si aj chodila do schoppingov na kávu a obzerať si obchody?? veď táto činnosť
je úplne normálna a vykonáva ju straašne veľa ľudí a podľa mňa je lepšie zobrať psa so sebou aj na hlave,
než by mal ostať doma.. ako tu bolo vyšie spomenuté,pes by mal zostať psom a nemali by sme ho povyšovať na
človeka,tak prečo by človek nemohol ísť na nákupy napr. a aj pes s ním?? podľa mňa väčší nezmysel by bol
ostať kôli psovi doma.. (nadradený živočích na planéte je človek,nie?? )
Podpis svojou veľkosťou porušoval pravidlá!
tiuss
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 812
Bydlisko: Pezinok

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod anemika » Sob 24.07.2010 19:56

lusy píše:
anemika píše:Nie kazde plemeno je vhodne na vencenie v lese.

ja len, ze toto asi nebude o plemene ale o prioritach majitela. :no:



To mas pravdu. Ano, moja priorita je, aby boli zdravi a aby sa u nas mali dobre. Pohybu maju dost. preco by mali ho mat v lese? To nechapem. Ja zijem na sidl. kde mame kopu stromov, travnikov.vyrobili sme im agility prekazky, postavime za blokom a mozu lietat,

Hogo- mas pravdu, mozem aj na kavu, aj na nakupy, len som upresnila, lebo som vedela, ake tu budu reakcie.
Pochopim, ze sa cuduju, ti, co maju NO a pod.plemena, tiez by som si ich v kociari nevedela v shopingu predstavit. :smile:
radsej budem na posmech niektorym, ako trapit psa zavreteho v byte. Jas si uz z ludi nic nerobim.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod nellynka08 » Sob 24.07.2010 20:06

Offtopic: les je pre psa to najlepšie čo môže byť... aspoň u nás... na lúke a na sídlisku sa nudí... ale v lese... tam dokáže lietať celý deň, vyňuchávať a ja neviem čo všetko kým doma je to typický gaučový pes... na chate v lese lietala vonku 12 hodín denne a nevedeli sme ju dostať dnu, lebo to tam bolo pre ňu nenormálne zaujímavé... a to mala vtedy srsť po zem... a prežili sme to bez ujmy, aj ked výstavná nie je...
Pes je Tvojim obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom. (J. Rose Barber)

http://www.maslicky.wbl.sk
nellynka08
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1192
Bydlisko: Šaľa

Re: Perly v inzerátoch

Poslaťod anemika » Sob 24.07.2010 20:09

nellynka08

nellynka, ved mas terriera, je to pochopitelne. nech sa vam dari.

Bodliakov mame aj na sidl.dost, dufam, ze ich nebudem musiet vystrihavat. Bolo by skoda ich krasnej srsti.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Ďalší

Späť na Potreby pre psy