Obojok alebo postroj

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Obojok alebo postroj

Poslaťod bady » Uto 11.12.2007 18:59

Ahojte chcel by som sa spítať že či je lepší obojok ale postroj pre psa,
lebo keď chem ísť s Badym na prechádzku tak začne
sa vykrúcať a chce si dať aj obojok aj postroj dolu.
Zvykne si na to časom? :ach: :ach:
bady
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 92
Bydlisko: Kostoľany pod Tribečom

Poslaťod Iwka » Uto 11.12.2007 20:19

samozrejme , ze si zvykne. púostroj , kedze je to bigl radim pouzivat pri beznych prechadzkach, dlhsich vyletoch,turach. Obojok zase pri vycviku
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.12.2007 7:34

Aj môj malý špic sa skrúcal jak divý. POtom sme to urobili tak, že sme mu raz obojok nechali na celý deň, mal ho aj doma. No a keď v ňom zaspal, bolo jasné, že už si zvykne :ahoj:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Str 12.12.2007 8:15

No moj pes ma tiez stale na sebe obojok...a to hlavne z dovodu identifikacie...ma na nom schranocku na moje inicialy... :smile: ale tiez by som rada presla na postroj...sice nejake extra efektne vyuzitie v tom premna nevidim, ale je to krajsie :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Ulfheiðr » Str 12.12.2007 9:18

OT ad známka. Mne sa stalo to, že sa mi tá tubička rozšróbovala a papierik vypadol, tak dúfam, že mi nebude niekto volať, že som stratila psa :smile:

A späť k téme, tá postroj je fakt dobrá na výlety. A myslím si, že je dobré, ak je psík zvyknutý na oboje. Len určite je dôležitejšie zvykať najprv na ten obojok. Kvoli výcviku, to sa s postrojou robí fakt zle.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Str 12.12.2007 9:29

Ja som dostala taku overenu radu, ze na ten zavit dvapnut sekundoveho lepidla...otvoris to len silou, takze sa to same neodsrobuje :no:

No postroj ma pre mna jedine prakticke vyuzitie v tom, ze ked sa trha za sukou, alebo mackou, tak ho neskrtim (lebo on nepovoli ani ked sa skrti) ale pomocou postroja sa ten tah prenasa...Pre tych ktory pouzivate hafov aj na tahanie, je to samozrejme nepostradatelne...avsak pre nas "smrtelnikov" :no: je to asi skor otazka image...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod katka » Str 12.12.2007 11:24

mno u nás je to jednoznačné a to mi povedal aj poradca chovu malamutov.....obojok je na prechádzky, keď nasadím malamutovi postroj má zakódované, že sa ide pracovať, to znamená ťahať, či už bike alebo canicross...to je jedno
takže my to robíme presne takto...je mi troška smiešne , keď vidím severana na prechádzke po meste na postroji...ťahá a ťahá dopredu....na obojku je to pohodová prechádzka :heh:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Poslaťod rea » Str 12.12.2007 11:49

Silwuska píše:
No postroj ma pre mna jedine prakticke vyuzitie v tom, ze ked sa trha za sukou, alebo mackou, tak ho neskrtim (lebo on nepovoli ani ked sa skrti) ale pomocou postroja sa ten tah prenasa...Pre tych ktory pouzivate hafov aj na tahanie, je to samozrejme nepostradatelne...avsak pre nas "smrtelnikov" :no: je to asi skor otazka image...


Silwuska ty ho neškrtíš, škrtí sa sám a ak použiješ postroj, toto správanie podporuješ a zhoršuje sa to. Nauč ho, že ak je na obojku, nesmie vodítko napnúť. Postroj je na ťahanie.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Amaguk » Str 12.12.2007 11:53

ste ma predbehli :lol:

presne tak, pes na postroji ma tendenciu tahat, aj maly pes, takze pokial nie poriadne je nauceny chodit na voditku bez tahania, postroj urcite nie - jedine ak, tak na sportove ucely.

Aj nas ma zafixovane presne to iste, co pise Katka - postroj = ide sa makat :smile:
Naposledy upravil Amaguk dňa Str 12.12.2007 12:05, celkovo upravené 1
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Str 12.12.2007 12:03

Rea...ja s nim nemam problem s tahanim...chodi krasne pri nohe ci na voditku, ci bez neho...avsak (ako som to uz riesila aj s tebou) ked sa nam to v okoli hara, tak je voditko v kuse nasponovane...proste je nemozne udrzat ho v klude...ked trhnem, je to dobre 30 sekund, ale potom taha zas...a neprestane ani ked uz chrci...iba pre toto by som chcela pouzit postroj, lebo tahat bude v tomto pripade tak, ci tak, ale na postroji si nedonici dychaciu trubicu :ach: ...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Str 12.12.2007 12:11

Silwuska píše:Rea...ja s nim nemam problem s tahanim...chodi krasne pri nohe ci na voditku, ci bez neho...avsak (ako som to uz riesila aj s tebou) ked sa nam to v okoli hara, tak je voditko v kuse nasponovane...proste je nemozne udrzat ho v klude...ked trhnem, je to dobre 30 sekund, ale potom taha zas...a neprestane ani ked uz chrci...iba pre toto by som chcela pouzit postroj, lebo tahat bude v tomto pripade tak, ci tak, ale na postroji si nedonici dychaciu trubicu :ach: ...


Tak ti rovno píšem, nerob to, máš zlú metodiku, ale v čom, to ti nepoviem, lebo nevidím. Postroj nie je riešenie, treba prísť na to, čo robíš zle, ak v týchto situáciách ťahá.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Str 12.12.2007 12:26

:ach: Ja ti neviem povedat co v tejto situacii mozem robit zle...proste ideme a pes sa v sekunde zvrtne a normalne sa az plazi po zemi jak ma taha...mozem hovorit fuj, chytim ho za fuzky, snazim sa upriamit jeho pozornost na seba, ale on keby to vedel tak si preguli oci na druhu stranu hlavy aby na to miesto videl...a pri tom mi celu dobu chrci a knuci...proste je s tej "vone" uplne mimo...ked ideme dalej tak sa po chvili ukludni, ale kedze po dedine mame suciek neurekom a nezodpovednych majitelov este viac, tak cikanicky napachnute hormonmi su na kazdom kroku... :ach:

A este otazka, ze nemam robit co?? kupovat mu postroj?? ak dobre chapem...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Str 12.12.2007 13:00

Silwuska píše::ach: Ja ti neviem povedat co v tejto situacii mozem robit zle...proste ideme a pes sa v sekunde zvrtne a normalne sa az plazi po zemi jak ma taha...mozem hovorit fuj, chytim ho za fuzky, snazim sa upriamit jeho pozornost na seba, ale on keby to vedel tak si preguli oci na druhu stranu hlavy aby na to miesto videl...a pri tom mi celu dobu chrci a knuci...proste je s tej "vone" uplne mimo...ked ideme dalej tak sa po chvili ukludni, ale kedze po dedine mame suciek neurekom a nezodpovednych majitelov este viac, tak cikanicky napachnute hormonmi su na kazdom kroku... :ach:

A este otazka, ze nemam robit co?? kupovat mu postroj?? ak dobre chapem...


No, to mi je jasné, že nevieš, keby si to vedela, tak to nerobíš :no: , ale ja to takisto nevidím, takže tiež neviem presne, ale v téme Halti som ti napísala niečo k jednej tvojej vete, čo si mi na seba bonzla nechtiac, ale účinne. Toto sú tie chybičky, o ktorých nevieš. Teda jedna z nich. Postupnosť musí byť zachovaná, inak vznikajú situácie, kedy si majiteľ myslí, že robí všetko dobre a nefunguje to. Ako napríklad môžeš chcieť, aby pes reagoval na povel, keď dáš najprv korekciu a potom povel? Pozri si to tam.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Poslaťod Silwuska » Str 12.12.2007 13:50

Jasne pozrela odpisala...uvedomila si nove skutocnosti :no: mne je jasne ze mame chyby a mozno ich je dost...ale su to veci, su to drobnosti, ktore mi v "beznej prevadzke" nevadia...avsak toto je pre mna dost vazna vec, pretoze Macove matozenie za hormonmi niekedy prekracuje hranicu unosnosti...

No a pokial by som aj pristupila k tomu ze sa haraju suky a mi ideme po vonku a pes mi zavetri nejaky ten darecek od sucky tak nez zo seba to nesmies stihnem vyhrknut a netahala by som ho tak mam plnu hubu travy, co by ma so svojimi 25 kilami v takomto pripade vliekol jak malinu...tak ja tak nejak vidim problem v tom ze ak by som aspon vedela ze to zacitil a ze sa tak chysta za tym vrhnut (to by som to nesmies stihla aspon povedat), ale to je unho nemozne pretoze ja idem a on sa fakt v sekunde strhne na zadnych sa otoci a uz je lano nasponovane...a to by som ho v tej chvili mohla sniclou plieskato po cumaku a pucovat mu s nou zuby, on to bude ignorovat, takze mam pocit ze nesmies by bolo prenho fuknutie vetrika...proste asi priroda je hold silnejsia...

Tym samozrejme nechcem povedat ze to vzdam, a ze to nebudem riesit...samozrejme ze budem a chcem a budem trpezliva...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod rea » Str 12.12.2007 15:07

Silwus hormóny nehormóny, jasné, že pes je z toho na vetvi, práve to zažívam, háravka v najlepšom doma. Je mi jedno, ako to prežíva, pozerám na to zhovievavo, aj ho chápem, ale jednoducho to slovo platí stále. A bodka. Pes ma musí rešpektovať bez ohľadu na to, čo je v lufte, alebo na zemi, samozrejme činnosť volím podľa toho, čoho je schopný, ale to už hovorím o nejakom zložitejšom výcviku. Základy sú nemenné a privolanie a chôdza na vodítku medzi ne patrí. Ak splní to, čo má, viac ma netrápi (teda tvárim sa tak, lebo ma štve, že nežerie a bude z neho anatomická pomôcka). Len sa nesmieš nechať prekvapiť tým, že vyskúša, či to platí naozaj. A ak nervačí on, ty musíš byť v kľude, nemá zmysel, aby ste nervačili dvaja.Takto to znie tak, že psa buzerujem a ja sa stresujem, viem si predstaviť,že pre niekoho, pre koho je to nové, to takto vyzerá,ale ak vytrénuješ sama seba a nebude sa ti stávať, že napíšeš,že si niečo nestihla a už aj ťahá,( pretože to fakt závisí aj napríklad na tom, ako zvykneš držať to vodítko, ale to už sa tu naozaj nedá rozoberať)tak sa ti to dostane do krvi a ani si to nebudeš uvedomovať, je to o návykoch. Chyba sa stane aj mne, len je dobré, ak vieš, ako ju napraviť. Najhoršie je, ak má niekto návyky nesprávne a má ich prerábať. Viem, príliš dlhé, ale chcela si to. :lol: Do druhých tém o tomto už nebudem odpovedať, lebo sa nám to nejak prelína.
rea
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 425

Ďalší

Späť na Potreby pre psy