Obojok alebo postroj

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Sunny » Str 28.10.2009 10:02

No Johny predstav si, že to problém je. Skús to vysvetliť psovi záprahákovi. Tie moje to proste nechápu. Kým sa len chodilo na vodítku, naučila som ich to, neťahali. Od kedy trénujeme, ťahajú jak besné na všetkom, rozdiel medzi obojkom a postrojom nejako nechápu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod johny5 » Str 28.10.2009 10:13

Sunny ale ja si myslim ze oni by to aj chapali len ty im to nevies podat ako je asi potrebne.To mas presne ako ked beriem postroj a pes vie automaticky ze ide stopovat.Ked mu dam druhy vie ze ide hryzt a ked mu dam stahovak vie ze musi hrat ako hodinky.Proste pes vie presne o co ide len my niesme dosledni ...
A nemyslim ze Husky je tak blby aby to nechapal ani ked je to ozaj specifikus povahus...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Sunny » Str 28.10.2009 10:27

Keďže chyba je vždy na strane majiteľa, nikdy nie psa, tak sa vôbec nehádam :heh: Len som tým chcela povedať, že nie vždy to "nie je extra problém". Mimochodom, v lete som im to vysvetliť dokázala, pochopili. Teraz to nefunguje :nwm: Asi musím vymyslieť niečo iné :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod johny5 » Str 28.10.2009 18:10

No Sunny takze sama vidis ze chyba asi nebude v hafanoch ale v tebe ako som aj naznacil...
Offtopic: Skusala si snehove zabaly :aaa:? Mozno im to chyba :jazyk:
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Sunny » Štv 29.10.2009 10:14

Offtopic: Ja som ani netvrdila, že chyba je v nich - oni sú mršky chytré až moc, len vo vlastný prospech, nie v môj :heh: A tie zábaly - dík za nápad, vyskúšam :haha:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod johny5 » Pia 30.10.2009 23:03

Kazdy pes ako aj clovek je chytry a vyuzije vec vo vlastny prospech ked sa mu tato prilezitost sama nuka.
A preto sa snazim byt myslou vzdy krok dopredu pred psom a vyuzivam tieto jeho veci a vymysly vo svoj prospech ale tak aby si pes myslel ze vyhral ale v podstate robi to co chcem ja.A vzdy sa snazim byt dosledny lebo sa mi stane to co tebe.
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Terry » Sob 15.01.2011 14:35

Zdravím všetkých dobrých ľudí. Chcem sa spýtať jednu vecičku. Havina mi začala ťahať-KONEČNE!!! :jupi: Fakt som na to čakala :yes: A keďže sa s ňou dá aj na korčuliach troška pobehať, tak ju nechcem týrať obojkom, aby sa neškrtila, obzvlášť ak je teplo. Rozmýšľam nad postrojom :) Lenže slečna už bude mať 3 roky v lete a neviem či je možné ešte, aby mi neprotestovala, i keď ona je taký maznáčik :ach: takže problém by nemal byť. No ale to som chcela mám v pláne kúpiť jej niečo kvalitné a dosť ma zaujal postroj od k9. Je to vhodné? Zdá sa mi to ako dobrý výber a obzvlášť ak sa chodí s ňou aj do hôr a tak. Čo vy na to?
Terry
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 284

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod tera » Sob 15.01.2011 21:39

dosť ma zaujal postroj od k9. Je to vhodné? Zdá sa mi to ako dobrý výber a obzvlášť ak sa chodí s ňou aj do hôr a tak. Čo vy na to?

preberalo sa to tu viac krát :ach:
ale tak skrátene, ak myslíš Power postroje (s tými nápismi) na ťahania nie je vhodný, aj môjho šprtka škrtí-používame ho preto len na prechádzky ...treba pozrieť tému o záprahových športoch/postroje, sedáky etc. tam odpoveď určite nájdeš :yes:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod 01dieselgirl » Ned 16.01.2011 21:12

presne tak :jop: ...ja som práve dočítala celú tému o postrojoch a sedákoch ( cca 70 strán :prd: ) a dosť mi to pomohlo...veľa vecí mi je už jasnejších, takže stojí za to si nad to sadnúť a prelúskať si to celé :no:
"Si los perros no van al cielo, cuando muera quiero ir a donde ellos van !!" :)
01dieselgirl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 150
Bydlisko: blízko NR

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Smile » Uto 12.07.2011 18:22

Tak určite by som zvolila postroj, nakoľko neškrtí psíkov krk. Mne sa nejako nepáčia ani tie obojky, pre mňa sú ako nevhodné pre psíkov, ale každý majiteľ psíka je iní ... :no:
Môj psík Smile má 15 mes. a stále kuše postroj, ale ak už na ňho zvýšim hlas, tak prestane :smile:
Myslím si že aj po čase Bady z toho vyrastie, poprípade treba ho naučiť, že sa to nesmie !!! :nie:

Držím palce, a hlavne pevné nervy :fizel: .
Smile
Okoloidúci
 
Príspevky: 17
Bydlisko: Košice-Západ

Re:

Poslaťod kikaku » Pon 12.12.2011 20:19

Silwuska píše:Ja som dostala taku overenu radu, ze na ten zavit dvapnut sekundoveho lepidla...otvoris to len silou, takze sa to same neodsrobuje :no:

...tak toto je aka super rada :lol: :) ...skoda ze som to ale nevedela skor, lebo dnes to ta moja stratila :ua: ...ale nabuduce budem mudrejsia diki :jop:
"Není dobré stádo bez dobrého ovčáka – a není dobrý ovčák bez dobrého psa"
kikaku
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 238
Bydlisko: Rajecké Teplice

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Yorky » Ned 08.04.2012 15:47

ja chcem mojmu yorkshirovi kupit postroj lebo ked sme na prechádzke tak sa drhne jak blázon potom na mna každy pozera akoby som ho týral, na ten obojok ho neviem naučit lebo on musi byť natiahnuty vždy na doraz voditka aj za cenu že sa zadrhne je to taky psycho :no:
Yorky
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Pezinok

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod hruska » Ned 08.04.2012 15:54

na postroji sa bude tahat este viac, kedze ho to nebude skrtit. Nie som proti postrojom, ale nevidim dovod, preco by sa male plemena nevedeli naucit chodit normalne na obojku, ked sa to dokazu naucit vsetky ostatne.
Osobne sa mi lepsie aj tak pracuje so psom na obojku.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod casira » Pon 09.04.2012 12:37

Osobne sa mi lepsie aj tak pracuje so psom na obojku

Presne tak.
Nebolo by od veci yorka vycvičit,aby netahal a neškrtil sa,pri troche snahy nevidím problém.
Či velké alebo malé plemeno,základy poslušnosti by mali ovladat.
Skús ho to tahanie odučit,ak s tým nemáš skúsenost,chod za niekym na cvičák,určite sa najde niekto,kto ti poradí. :no:
casira
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2313
Bydlisko: Háj,Turčianske Teplice

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod JANULIK2008 » Ned 15.04.2012 13:49

Mne je zasa jedno či je to postroj alebo obojok. My máme postroje asi tak 3x. Lebo sme kupovali pre mačky postroje a vždy sme kúpili pre psa lebo sme nevedeli, ako vyzerá postroj pre mačku. Ale to je teraz jedno. Tammi je na postroji, lenže mama jej chce kúpiť obojok, nakoľko bude mať tú ako sa to volá, čo sa dáva na úrade, tú známku. Takže bude ho mať na obojku. Zvykne si ona na obojok potom? :)
Ako sa chováš ku zvieratám, taký si človek.
Obrázok
JANULIK2008
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 164
Bydlisko: Košice-Šaca :)

Predchádzajúci

Späť na Potreby pre psy