Obojok alebo postroj

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Amaguk » Štv 27.08.2009 14:22

ja sa pytam KTO to radi?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Trina » Štv 27.08.2009 14:24

Si prečítaj napr prvú stranu tejto témy :smile:
Však ja sa chcem dozvedieť, či je postroj vhodný pre šteniatka :smile:
Trina
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Amaguk » Štv 27.08.2009 14:25

prosim ta, precitaj si najprv celu diskusiu, a nie len prve dve odpovede ok? :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Trina » Štv 27.08.2009 14:27

Tak mne to radilo aj viacero ľudí. A ževraj pre šteňa bígla je to vhodné :ach: .
Tak sorry no.
Trina
Okoloidúci
 
Príspevky: 13

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Amaguk » Štv 27.08.2009 14:38

este raz: precitaj si prosim celu diskusiu, a ak ti stale bude nieco nejasne, potom sa pytaj :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod vavrena » Štv 27.08.2009 15:07

Veď na prvej strane tejto témy je písané: obojok na prechádzky a postroj na prácu (ťahanie). Neviem teda, či Trina čítala rovnakú tému :no: .
A nie, pre šťeňa bígla nie je vhodný postroj, naučíš ho na tom ťahať. My to máme poriešené tak, že obojky na bežnú prevádzku, ťahať sa nebude ani keby sa poskladali, ale keď založím postroj, ideme na bike a ťahať sa môže, aj ich k tomu povzbudzujem.
vavrena
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Zenei » Štv 27.08.2009 17:25

Este sme nemali postroj, ale akurat pred tyzdnom mi napadlo, ze keby sme isli niekam na turu, kde je taky horsi teren, postroj by sa asi sikol na istenie psika... Ale radsej sa budem snazit na take tury s malou ani nechodit.

Inak k tomu tahaniu, my to mame poriesene tak, ze tahat sa nesmie nikdy. Ked behame, tak bezime vedla seba. Akurat na flexine ze nemusi ist pri nohe, ale ako sa jej zachce, preto ju mame aj dost dlhu. Je to super pocas harania ked nemoze byt na volno a tak. No a na obycajnej kratkej vodzke sa zase vzdy chodi pri nohe :lol: To vyuzivam ked ideme popri ceste, v meste a tak.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod Millie » Ned 06.09.2009 13:05

:smile: Sú rôzne typy postrojov pre rôzne využitia. Obojok je sám o sebe tréningová pomôcka a výchovná metóda. Neslúži na uväzovanie (teda pri výcviku) Ako tou už bolo spomenuté postroje sa používajú na ťahanie, ako je to napríklad pri pullingu, mushingu a tak :)alebo joggingu. Ďalej sa používajú na nácviky obrany, keď je napr, v niektorých prípadoch nebezpečné dráždiť psa na obojku /nácviky stôp, alebo pri záchranárčine kedy by sa pes v sutinách mohol za zachytený obojok napr uškrtiť, takisto existujú aj zlaňovacie postroje a postroje rehabilitačné (pri DBK/DLK napríklad). Postroje sa používajú napríklad aj na nosenie nákladu, alebo pri vodnej záchrane, kde sú v postroji vložené penové vložky uľahčujúce psovi plávanie. Alebo sa používajú ako identifikácia, napríklad pri terapeutických/asistenčných psoch, vodiace psy majú postroje zas o trošku iné a iné sú takisto aj bezpečnostné postroje do auta. Takže si v prvom rade musíš rozmyslieť na čo ten postroj chceš a či má pre teba nejaké využitie, podľa toho treba aj postroj vyberať. Bežné vychádzkové postroje sú pomerne obľúbené, ale jedná sa skôr o módnu záležitosť. Psy všeobecne veľmi radi ťahajú s tohto dôvodu niesú veľmi vhodné pre kynologicky menej zdatných páničkov a paničky. Pes ktroý sa raz dostane do ťahu, tak ťahá, lebo je to preňho prirodzené no a že je v postroji je mu to o to príjemnejšie :jop: Takže bacha na to. Potom to dopadne ako s používaním sťahovacích obojkov. Psi, ale aj ľudia potom voči fyzickým podnetom často otupejú. A to všetko len nesprávnym, alebo nedôsledným používaním. ( a ja sa márne čudujem, ako je to možné, že niekto roztrhá sťahovák, alebo 23cm haltinu a nechápem, ako asi musí pánik svojho psa šklbať, keď sa mu to podarilo s psom o váhe približne do 15kg) Nehovoriac o psíčkároch ktroý sa vo víre mestskej zelene nechajú unášať svojim štvornohým miláčikom nehľadiac na to čo vlastne robí. Ak si kriticky schopný zhodnotiť sovj stav zamysli sa nad tým. A rozhodni, sa, či teda áno, alebo nie. Mne osobne sa pes najlepšie ovláda na obojku, ale to záleží aj od zamerania výcviku.Jednoznačná odpoveď čo je lepšie neexistuje, závysí to individuálne od každého psa a majiteľa, čo mu najviac vyhovuje a aký je účel ich spoločného spolunažívania.
http://www.blondie.wbs.cz/
Remeber that love is eternal hope.
Once while out to eat, a child saw Lola in her cape and said "Look Mommy a racing dog!"
Millie
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 398
Bydlisko: LM, KE, BA

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod ...staffbull » Ned 06.09.2009 19:30

bady píše:Ahojte chcel by som sa spítať že či je lepší obojok ale postroj pre psa,
lebo keď chem ísť s Badym na prechádzku tak začne
sa vykrúcať a chce si dať aj obojok aj postroj dolu.
Zvykne si na to časom? :ach: :ach:


No v prvom pripade by si nemal strhavat ani jedno ani druhe.Ale isto si zvykne .Len chod na to opatrne a nevystras ho .Postroj si myslim ze tak lahko nevyvlece ale ked vyrastie tak aj obojok. :no:
Obrázok
...staffbull
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod meraja » Pia 23.10.2009 14:43

Ahojte neviete kde by som zohnala taký široký postroj tzv.moloss postroj na neapoláka?kožený vybíjaný
meraja
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2554
Bydlisko: Slovensko

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod luboshko » Ned 25.10.2009 22:28

ahojky ... chcel by som sa opýtať že ked mám kríženca Slovenského kopova + niečo .... či mám radšej používať postroj ... pretože hrozne tahá .... lebo podla mna ho to hrozne škrtí ...
Dik ppaaaaa :lol: :lol: :lol:
luboshko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod dana033 » Ned 25.10.2009 22:50

Postroj mu len uľahčí ťahanie, takže ťahať bude ešte viac. Radšej ho nauč neťahať na obojku (viem že sa to ľahko hovorí...)
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod VikThor » Ned 25.10.2009 22:53

luboshko píše:ahojky ... chcel by som sa opýtať že ked mám kríženca Slovenského kopova + niečo .... či mám radšej používať postroj ... pretože hrozne tahá .... lebo podla mna ho to hrozne škrtí ...
Dik ppaaaaa :lol: :lol: :lol:


Tak v takom prípade, radšej ohlávku.
VikThor
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 282

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod luboshko » Ned 25.10.2009 22:59

dik za rady ... pokusim sa to zrealizovať :lol:
luboshko
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 105
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Obojok alebo postroj

Poslaťod johny5 » Str 28.10.2009 8:09

Ohlavku moze dat tak konovi :pac: Nauc ho normalne na obojku netahat a nedavaj si radit ziadne postroje a ohlavky ani haltiny.Boze donedavna taketo kraviny nikde nepredavali a ludia boli spokojni ako ich hafani.Netvrdte mi nikto ze je to nejaky extra problem naucit psa chodit na voditku aby netahal...Tema chodza pri nohe tu uz je tak si to treba kuknut...
johny5
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1542
Bydlisko: Martin / Vrutky

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy