Furminator a ine kefy

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod iiivetka » Str 11.04.2012 19:45

No, poporavde neni taký zázračný na hladkosrsté psy.
Je dobrý ale nemá taký účinok, ako keď češeš napr. labíka...
Skúšala som to moje hladkosrsté chúďatko prečesávať aj špeci furmíkom na hladkú srsť a išlo to o trocha lepšie.
Ja to robím tak, že miesta ako krk a chrbát (ale chrty sú chrty, tam neni moc kde česať, lebo všade trčia kosti :) prebehnem furmíkom a ide to fajne a potom ostatné gumenným žbilkom na koníky :yes:
Ale je to veľmi individuálne. Sama som skúšala mojim furmíkom česať Jacka hladkosrstého a aj dobermana a nič moc...Ale zasa mnohí, ktorí si ho od nás kúpili boli spokojní...Neni pes ako pes :ha:
A to s tou originalitou, málokto dokáže rozpoznať rozdiel medzi originálom a padelkom. Dôležité je ako je spravená čepeľ a podľa toho viete čo máte v ruke...
My kupujeme aj z Ameriky a aj z Číny, ale tiež si myslím, že sa všetko robí v číne...
:fizel:
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod pina » Pon 23.04.2012 7:26

http://www.prechovatelov.sk/eshop/psy/u ... aster.html
ja som našla zaujimavu cenu, ma tento furminator niekto kto vlasní psíka s dlhou srstou? ja mam landseera a trochu sa toho bojím, či mu nezošmikám kožúšok
pina
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod iiivetka » Pia 01.06.2012 19:09

Nuž, asi reagujem neskoro, ale toto neni furminátor.
Efekt, môže byť podobný, ale ešte som ho ešte nevidela naživo.
Celý ten zázrak je v čepely, a furmaster vyzerá byť skoro to isté, musí fungovať tým istým systémom.
A nemusíš sa báť furmík použiť aj na tak chlpaté psíky, nič sa nevytrhá. Ak má psík dlhšiu srsť, tak sa odporúča tú srsť rozčesať a až potom vyčesávať odumretú...
:ahoj:
iiivetka
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod neli29 » Pia 01.06.2012 23:00

pridam aj ja svoje skusenosti s furminatorom:
prisiel mi sice len dnes, ale skusala hned, vycesavalo to skvele..pre mna je uz vyhra to ze sa moj NO nechal cesat, doteraz ho musela nahanat po celom dvore.
:ua:
..a ked ho cesala furminatorom tak sa len tulinkal aby neprestavala..a ked prestala tak ma stuchal nufacikom..
ja som velmi spokojna...
:jupi:
neli29
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Bydlisko: okolie ZM

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod Banshee » Pia 01.06.2012 23:41

Podelim sa o svoje skusenosti s Furminatorom a Parson Russell Teriermi:
- je to fajn vec na obdobie plznutia, ale opatrne... z mojich psov (5ks roznych typov srsti) to vycesava len podsadu. Minulu jar to dopadlo tak, ze som si nim z drsnosrstej fenky vycesala celu podsadu a po otrimovani krycej srsti chudinka zostala hola :ach: Trvalo do leta kym podsada znovu dorastla. Takze na chlpate PRT to uz nepouzivam.
Na kratkosrstych s hustou podsadou to je ale super na jar ked sa rozhodnu tych kil podsady zbavit, ide to s tym pekne dolu. Mimo obdobia plznutia to ale nepouzivam, kedze chcem na psoch nejaku podsadu zachovat ;)
Tak moj zaver - na PRT fajn, ale len ked plznu - a opatrne! ;)
Banshee
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 193

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod Zenei » Ned 03.06.2012 8:25

Ahojte, myslíte že furminátor je dobrý aj pre srsť papillona? Teda srsť bez podsady? Moju v čase pĺznutia vyčesávam väčšinou normálnym kovovým hrebienkom, ale už dosť dlho rozmýšľam, že by som kúpila aj toto.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod pigie » Ned 03.06.2012 8:44

Nie, nie je, kedze je na vycesavanie podsady :nie:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod Zenei » Ned 03.06.2012 8:46

To ozaj? Tak ešte dobre že som to nekupovala, ďakujem pigie.
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod Lorima » Str 06.06.2012 16:27

Tak ja som počula že vraj to je super aj na hladkosrsťákov ale na moju obludu to nefunguje. Ani jeden chlp jej to nezobralo. :heh:
AMSTAFF is not only a breed, it is LIFE STYLE !!!
Once an amstaff = always an amstaff :)
Lorima
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 536
Bydlisko: Bratislava,Karlova Ves

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod Tomas123 » Pon 11.06.2012 17:22

ahojte, chcel by som sa spytat, ako casto mozem svoju polrocnu fenku cesat furminatorom? lebo aj ked ju cesem pomaly aj kazdy den, stale vycesavam poriadne chuchvalce srsty. Len aby som je nejako nevycesal moc, alebo nieco take. Takze ako casto ho mozem pouzivat? ci dokedy pojdu chlpy? dakujem
Tomas123
Okoloidúci
 
Príspevky: 20

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod Simka8o) » Uto 07.08.2012 9:11

Ahojte, ak by mal niekto záujem, tak prave beží FURminátor aj v ponuke na zlavomate http://www.zlavomat.sk/zlava/4873-hrebe ... =undefined
Simka8o)
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Bydlisko: Bratislava

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod tindes » Sob 18.08.2012 19:33

Dobry den ja by som sa chcela spytat aky typ furminatora mam kupit,mame taky mix bastardika doma a nenormalne plzne,ma typ srst ako labrador,neviem ci su tie chlpy dlhsie ako 5cm ale su neskutocne huste,bojim sa ze s verziou na kratku srst by som sa nedostala az na pokozku,co myslite?

Dakujem :o)
tindes
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod Ivanka.P » Str 22.08.2012 11:12

Furmík na zlave dňa za super cenu :no:
http://www.zlavadna.sk/tovar/Zlava_1416 ... ov-a-macky
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod pigie » Str 22.08.2012 11:17

Moj chlap vzal a akosi sa ho nedockal - aj na to zabudol, az ked som sa ho pytala... Tak sme bez furmika a bez penazi, lebo jemu sa to riesit nechcelo :prd:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Furminator a ine kefy

Poslaťod Ivanka.P » Str 22.08.2012 11:20

Ja som si práve kúpila takú kulmu za 6,99
http://www.zlavadna.sk/Bratislava/Zlava ... a-na-vlasy

:pac: dúfam že nedopadnem rovnako.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy