Svietiaci obojok...

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Natalia a Biff » Str 09.02.2011 18:29

no nie som si istá, že by presvietil hustú srsť môjho psa :nwm: čosi podobné doma mám a veru že nepresvieti. vadí mi na ňom ako pri všetkých svietiacich obojkoch, že svieti len polka a nie celý.. keď obojok bliká je skôr pes zaregistrovateľný a odlíšiteľný od okolia, prípadne iného svetelného zdroja, takže uprednostňujem blikací... jediný obojok, ktorý má veľmi vysokú svietivosť, parádne bliká po celom obvode je ten od Visiglo, iný som zatiaľ nenašla, takže možno skúsim a budem mať tentokrát šťastie...
Life is better with a Border Collie
Natalia a Biff
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1200
Bydlisko: Levoča

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Asgrand Anteaus » Štv 10.02.2011 13:44

Asgrand Anteaus píše:Vie mi niekto potvrdiť technickú spoľahlivosť a trvácnosť zdroja a LED u tejto značky? (výrobcu)
Konkrétne rada SPORT...Ď.
http://www.sviticiobojky.cz/vice.htm

http://www.granulky-domu.cz/chovatelske ... php?CA=232


Takže moja osobná skúsenosť trvala asi 27 hodín a stojí to za pšígvint! Ani nie po 20 minútach prestala svietiť jedná Led dióda a u inej sa prejavil poslabnutý svetelný tok. :ach:
Zlaté TESCO stores, cena šesť euro, okamžitá možnosť nasadenia na trup psa, tri AAA batérie, dve možnosti jasu + blikanie troch Led diód. Vididelnosť aj cez osobne overených 2000 metrov. :jop:

http://www.google.com/imgres?imgurl=htt ... CDkQ9QEwBQ
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod helluska » Štv 10.02.2011 13:59

@AA: emh, to ako vazne, alebo zo srandy? ak mas obrie plemeno, tak si to este ako tak viem v praxi predstavit, ale pri mensom psovi.... a aj tak, ved to je reflektor, svieti iba lucom svetla jednym smerom a teda ak je k tebe pes postaveny opacne, tak ho nemas sancu vidiet. Ako, ozaj si to nazivo predstavit nedokazem. :nwm:
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod hruska » Štv 10.02.2011 16:07

Ja som prisla na to, ze najviac mi sedi reflexny obojok. V svetle celovky ho vidiet dobre aj cez srst a je lacny. Inak aj som uvazovala dat na nu celovku :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Asgrand Anteaus » Štv 10.02.2011 16:26

Ja nežartujem...) Srandu si tuším robí henten výrobca, ktorého si už ani do svojho "prstokladu" nevezmem... :no:
Vskutku po jednom dni šiel obojok tam, odkiaľ prišiel.
Zámerne som teraz kúpil na skúšku niečo poblízku (TESCO bez problemov pri vrátení tovaru), aby som opätovne neľutoval a som spokojný. Ten smer lúča sa dá jednoducho eliminovať vyskrutkovaním smerovej parabolky a jas je pod dostačujúcim uhlom. Nie je to ťažké, opaterené je sťahovacou gumovou páskou a teda aj možnosť kombinovať polohu na tele psíka.
Offtopic: po prvotnom zapnutí to podsvietilo psa ako keď dzedzinčan podšvici tunindžovo bazaroveho golfa II, ale da sa to prispôsobiť pre účel... :yes:

Dávam do pozornosti toto: http://celovky.heureka.sk/f:p:5958,5959/

Asi objednám pre probu toto: http://celovky.heureka.sk/celovka-na-silt/ ,IMHO,na ND to pasuje aj polomerom jeho obojku... :heh:
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Mackie » Štv 10.02.2011 23:52

vskutku ma zaujima, naco vam je nejaky extremny dosah svietiaceho obojka.. to je tu tolko hrdinov, ktori nemaju problem za tmy pustat psa navolno na taku dialku? :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod helluska » Pia 11.02.2011 8:31

Vies, obcas neplanujes toho psa na tu dialku pustit - on sa pusti sam :au: Vtedy je celkom fajn vediet, ktorym smerom mas zacat bezat....
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pia 11.02.2011 10:07

Mackie, ten test na 2km bol skúškou spoľahlivosti výkonu a výdrže zdroja. Svietil od 16:30 do 9:00 nasledujúceho dňa bez náznaku poklesu jasu.
A prečo? Ja svojho vybehávam navoľno, bez vodítka. Terén je členitý, samé porasty, vysoka tráva, koryta riek a potokov, domy, ulice, lesy...
ND pobehuje mirnix-dirnix, zabehne aj do dvesto metrov. Mám dogu modrú, tá v tme je nezistitelná, preto to výrazné svetlo. Aj ľudia su pokojnejši, ak zaregistruju psa ktorý ide k ním oproti, ako keby sa mal zjaviť v sekunde pred nimi. Iní psíčkari si zvyknú, aký pes je v tom čase poblízku a potom bez stresov obchádzajú a volia iný smer venčenia... :yes:
Hlavným dvôvodom je terén na chalupe, leží priamo v poľovnom revíre, takto je spoznateľný. Zacieliť nočným videním na zbrani je oko dívať sa ďalekohľadom na slnko.
Aj riziko, že sa bude po okolí preháňať hárajúca suka, potom pudy u psa zvíťazia nad "mojou" privolavačkou... :no:
Naposledy upravil Asgrand Anteaus dňa Pia 11.02.2011 10:15, celkovo upravené 2
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod pigie » Pia 11.02.2011 10:09

Mackie píše:to je tu tolko hrdinov, ktori nemaju problem za tmy pustat psa navolno na taku dialku? :nwm:

To moj pes by sa po :kak: od strachu, byt tak daleko sam :haha:
Inak, osram ma v ponuke taky pas ledkovy na suchy zips, ktory sa da pripnut na obojok, na bicykel, rukav... Len to nemozem nikde najst, ma to kamaratka, kupovala v predajni osram, ak niekomu pomoze...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Mackie » Pia 11.02.2011 10:22

chapem, treba vidiet psa kam uteka, pripadne ho stopovat podla blikajucich lediek niekde v dialke (ostatne moje namietky patria uz do inej temy)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod pigie » Pia 11.02.2011 10:25

Ja mam cierneho psa (absolutne neviditelny) a nepotrebujeme blikacky. Vzdy je v mojom okruhu cca 10m, aj to mozno prehanam :heh: Hlavne v tme :zima: By som sa bala ho mat v noci 200m od seba (aj cez den sa vzdiali max na 30-50m) :oo:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Asgrand Anteaus » Pia 11.02.2011 10:32

pigie, áno, je to v každej predajni so zastupením OSRAM... :yes:
model príklad:
http://www.alza.cz/domaci-elektro/osvet ... 850419.htm
Asgrand Anteaus z Abattelu (Cevelob) *19.8.2010 "14.10.2013
Asgrand Anteaus
Junior
 
Príspevky: 402
Bydlisko: ...Enjoy

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod helluska » Pia 11.02.2011 10:34

Treba sa na to cele divat aj z ineho uhla pohladu. Ze vas pes je vidielny z takej dialky nie pre vas, ale pre niekoho ineho. Tiez mam cierneho psa a chodim s nim v noci okolo rieky, kade lietaju cyklisti, takze je fajn, ked ho vidno uz hodnej dialky a vedia pribrzdit a prejst okolo nas pomalsie. Popriade ak stretneme v tej tme ludi, tak uz nechytaju infarkt, ked sa ten pes pred nimi odrazu zjavi, lebo vidno uz z dialky, ze tam nieco svietiace pobehuje.
Ja svojho draka tiez v tme nepustam na volno
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod pigie » Pia 11.02.2011 10:36

Asgrand Anteaus píše:pigie, áno, je to v každej predajni so zastupením OSRAM... :yes:
model príklad:
http://www.alza.cz/domaci-elektro/osvet ... 850419.htm

To co myslim som tam nenasla :nwm:

helluska - ja cloveka vidim, takze privolavam, ked niekto ide. Podobne ako aj cez den :smile: Vzdy sa snazim minat cloveka so psom pri nohe.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod helluska » Pia 11.02.2011 10:41

@pigie: tak u nas je stale privolacka taka, ze ak nevidi ineho psa, pribehne okamzite, inak sa mozem aj rozsekat. Stopovacka tu neprichadza do uvahy :ua: Inak tu v noci venci vacsina ludi psov so svietiacim obojkom na krku. Je jedno, ci je pes maly/velky, biely/cierny. Psovi to nevadi a nech sa stane cokolvek, je ho vidiet. Hoci aj ked prechadzame spolu cez cestu mimo prechodu, tak nas auta vidia.
Dogs are miracles with paws.
helluska
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 103
Bydlisko: Košice - Mníchov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy