Svietiaci obojok...

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod AlicaGGG » Str 12.11.2008 19:45

tak kupila som tu modru blikacku a dnes som ju aj vyskusala - svieti dobre a je aj dobre videt - len Bella vyzerala ako Vianocny stromcek - celu cestu som sa smiala :heh: :heh: :heh: este pojdem kupit aj tu cervenu, a bude nosit obidve nech je pohybujuci sa stromcek dokonaly :heh: :heh: :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod quinty » Sob 29.11.2008 11:18

Ja som kúpila tiež mojmu psychošovi a vyšlo ma to na 290,- sk. Svieti skoro celý dokola na červeno, alebo bliká podla toho ako ho zapnem.
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod martela » Str 17.12.2008 13:36

Recenzia: Kupila som psovi svietiaci obojok. Mala som vytipovany - zn. Polybrite http://www.polybrite.com/Pets/collars.html (americka spolocnost, vyroba Cina), na Slovensku som ho kupovala cez net, spol. Tery. Dodavka bola promptna, v originalnom obale, ale bez faktury!! Cena cca 500Sk aj s dobierkou. V obojku bola vlozena aj bateria. Princip svietenia - na jednom konci je vlozena biela dioda, po obvode je vlozeny svetlovodivy plast, potiahnuty farebnou latkou. Po par tyzdnoch nosenia mozem skonstatovat nasledovne:
Po nastaveni spravnej dlzky obojku tvori svietivu plochu asi len polovica (zvysok tvori pracka, tkanina, plastovy obal baterie). Zavesny kruzok sa nachadza cca v strede svietiacej plochy, presne obroti pracke, je pomerne tazky a spolu so znamkami posobi ako zavazie a neustale otaca svietiacu plochu obojku smerom k zemi, cize z pohladu psovoda. "Brzda" na plastovej pracke, ktorou sa nastavuje spravna dlzka obojku, nebrzdi dostatocne, t.z. ked pes taha, povoluje a tak sa obvod obojku zvacsuje. Tento problem som sa pokusila vyriesit zositim textilnej casti obojku okolo brzdy - vysledkom bolo pri potiahnuti psa samovolne rozopinanie pracky, az sa nakoniec zlomila. Prisila som novu - ta zatial drzi. Vyrobca deklaruje 200 hodin blikania, 150 hodin nepretrziteho svietenia. Uz po 10 hodinach sa mi zdalo, ze svieti slabsie. Vymenila som baterku za inu, tiez pouzivanu, no aj tak svieti teraz jednoznacne silnejsie, zatial nedokazem povedat na ako dlho. Napriek tomu, ze bol nastaveny mod nepretrziteho svietenia, obojok samovolne nepravidelne poblikaval. Po zatlaceni plastoveho obalu baterky sa potvrdil nekontakt na baterii, ktory som sa pokusila odstranit ocistenim a napnutim kontaktnych plosok, co zatial zabralo. Obojok nesvieti po celej dlzke rovnomerne, cim dalej od diody, tym slabsie, rozdiel je znacny. Inak je to pomerne masivny obojok. Predáva sa aj ako Trixie, a to v zltej reflexnej farbe - ide o ten isty vyrobok! (akurat este o 200Sk drahsi), da sa to zistit, ked browsujete po nete a taktiez http://www.polybrite.com/Pets/Int_buy.html.
Zaver: vyrobok by som opätovne nekupila. Pracka nie je stavana na zataz (praskla pri tahu), obojok sa samovolne rozsiruje, ked pes taha, svietenie povazujem za nedostatocne a nevyvazene, kruzok je umiestneny presne oproti pracke, cim je na nu vyvijany najvacsi tlak, ked pes taha a psa zaroven skrti (tlaci) do krku.
martela
Okoloidúci
 
Príspevky: 19

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Sunny » Str 17.12.2008 13:42

Ja len tak podávam hlásenie na ten náš z Baronu - stále funkčné obidva :jop: Používané denne, ale len ako svetielka - vodím na normálnych obojkoch, pre istotu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Silwuska » Str 17.12.2008 13:43

Mame tie iste a mozem len potvrdit co pises, ale uprimne na trhu som este nenasla kvalitny blikaci obojok :ua:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Tija » Str 17.12.2008 13:57

Mi sme tiež používali blikajúce obojky,alebo prívesky kým mi známa ktorá robí na veterine nepovedala,že to veľmi zle robí samotnému psovi ak to bliká. :ach: A ešte k tomu ten obojok mi vydržal na psovi iba dve použitia a mohla som to dať preč-nefungoval a pracka sa rozopínala.Teraz som kúpila prívesok blikátko,ale také čo sa dá nastaviť aby stále svietilo a neblikalo.
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Sunny » Str 17.12.2008 14:02

Ako to robí zle psovi? Moje majú to blikanie hore na krku, čiže by im to nemalo nijako ísť do očí.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Tija » Str 17.12.2008 14:39

To presne neviem,len je to asi podobné ak sú dosť vo veľkej tme a bliká ten obojok tak je to podobné ako keby sme mi sedeli pred televízorom ktorý tiež rýchlo mení osvetlenie po tme. :ua: veľmi som si nezapamätala čo mi hovorila-len som si zapamätala,že to nie je najlepšie pre toho psa. :ach:
Najoddanejší priatelia sú ako psy-ak im budete neustále ubližovať,nakoniec vás pohryzú.(Tristan Bernard)

http://pespomocnik.wbl.sk/
Tija
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Hriňová

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod lusy » Str 17.12.2008 14:50

ja by som odporucala nosit este jeden normalny obojok. a urcite psa nepripinat na svietiaci. a martela, ako sa mu ta svietiva plocha mohla tocit pod krk??? si na tom mala zavesene znamky??? pretoze prave ta krabicka s baterkou zarucuje, ze pes bude mat svietivu plochu z vrchu.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Silwuska » Str 17.12.2008 15:04

Lusy pri tychto obojkoch je ta krabicka tak malicka ze to neudrzi nic...ono to ani nieje krabicka, len taka kritka na baterku
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod quinty » Uto 13.01.2009 11:47

Silwuska píše:Mame tie iste a mozem len potvrdit co pises, ale uprimne na trhu som este nenasla kvalitny blikaci obojok :ua:

Ja som našla a za smiešnych 120,- Sk. V Nových Zámkoch v jednej predajni je to od pedigree používame ho už druhý mesiac každý deň a je super :jop:
http://bielysvajciarskyovciak-quinty.wbl.sk

Najväčším sťastím človeka je, keď môže žiť preto, začo by bol ochotný zomrieť.
quinty
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 390
Bydlisko: Bajč

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Bibiana » Uto 13.01.2009 12:00

My máme tento- http://www.gundogstore.sk/index.php?mai ... cts_id=344 Spokojnosť veliká, psa vidieť na veľkú vzdialenosť (teda, pokiaľ neotrčí riť a vidím veľké prd- mali by vymyslieť ešte mini svetielkové pásky na chvost alebo zadné labky :lol: ale keď je sneh tak sa dá orientovať podľa "červeného" podsvietenia psa :ha: ). Obojok sa dá nastaviť na blikanie či svietenie a je aj dosť pevný.. :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod lucik » Uto 13.01.2009 22:00

aj Gipsynka dostala na vianoce svietiaci obojok z Gundogu, je superny! odkedy ho nosi, ludia sa jej neboja, skor sa prihovoria jej, potom mne, potom padne otazka odkial ho mam a tak.. a Niki, peliesok sme kupovali aj my :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod lucik » Štv 22.01.2009 22:37

svietiaci obojok na Gipsynke v tme
Obrázok
svietiaci obojok na Gipsynke v tme, fotene s "bleskom" (prisvetlenie na mobile)
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod lucik » Štv 22.01.2009 23:00

meddy, my ten z Gundogu nemame nejako dlho, ale uz prezil od predvianoc kazdodenne svietenie vecer, valanie v snehu a vcera hodinovy dazd.. viditelnost super.. ja som nekupovala naslepo, videla som ho predtym na Ivinej fenke.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy