Svietiaci obojok...

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Donna » Štv 06.11.2008 20:49

wildrane píše:Nakolko mávame aj nočné vyhladávania /vo výcviku, ci v praxi/ mne sa osobne osvečili svietiace tyčinky, ktoré používaju rybári na nočný lov, prilepím ich na obojok a dečku, rozlámem a svietia 48 hodín. Psíka to neoslepuje a je výborne viditelný aj na vzdialenosť 100 aj viec metrov.


woooow to sa kde da zonat to by som kupovala asi na desiatky kusov
Obrázok
Donna
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1022
Bydlisko: Bratislava

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod kikula22 » Štv 06.11.2008 21:03

Ja som objavila perfektnú blikačku. Nieje to pre psa ale je to na kľuce.
Je možné nastaviť medzi blikaním a svietením.
Kúpila som to v obchode ,,vsetko po 35" za 35 sk :lol:
Ale svieti to bombasticky. Fakt superne. A zatial to drží a svieti. Je to taká gulička. A kúpila som dve, jeden na krúžok na obojku (kde sa dava známka) a druhý som pripevnila na opačnú stranu obojku. Takže to vidím v každom uhle.
A fakt po dnešnej večernej prechádzke si to neviem vynachváliť. Bolo to vidieť dobre hádam aj na 500m a aj keď bol v kríkoch tak to svietilo. :smile:
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod wildrane » Štv 06.11.2008 21:09

Donna píše:
wildrane píše:Nakolko mávame aj nočné vyhladávania /vo výcviku, ci v praxi/ mne sa osobne osvečili svietiace tyčinky, ktoré používaju rybári na nočný lov, prilepím ich na obojok a dečku, rozlámem a svietia 48 hodín. Psíka to neoslepuje a je výborne viditelný aj na vzdialenosť 100 aj viec metrov.


woooow to sa kde da zonat to by som kupovala asi na desiatky kusov

Normálne v rybárskych, či polovníckych potrebách a rôzne velkosti...nalepím 4 ks na obojok, takže to má okolo celého krku a po jednom na obe strany dečky. Ale cenu ti nepoviem, lebo som kupila raz viac kusov a akurát včera v noci sme boli na pátračke a minula som posledné kusy, takže zajtra pojdem dokupiť a napíšem cenu, ak by to niekoho zaujímalo :lol:
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod wildrane » Štv 06.11.2008 21:22

Ano je to jednorázove a dnes ked som odchádzala do roboty /nočnej/ obojok este svietli, takže je to tak na dve noci, ale sučina bola celu noc pod dohladom, aj ked prehladávala priestor odo mna vzdialený cca 150 m, ale v tme mám zlý odhad :hi:
"Nie je na svete lepšieho psychiatra, než je šteňa olizujúce vám tvár."

http://www.wildrane.szm.sk

Obrázok
wildrane
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485
Bydlisko: Likavka

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod slávkaCora » Pia 07.11.2008 9:12

Nad svietiacim obojkom som uvažovala aj ja, ale po prečítaní príspevkov som to vzdala. Naša Cora zničí všetko. Tak som nakoniec kúpila taký svietiaci prívesok v hračkárstve za 60 Sk, svieti na modro. Pripevnila som jej ho na obojok zo zadu, lebo inak to svetielko chcela stále kúsať :nie: No a teraz je to fajn, keď ju na lúke pustím, tak viem, kde sa mi motá a to je super, lebo ona rada odbieha aj dosť ďaleko
slávkaCora
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 70

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod korra » Pia 07.11.2008 10:06

My sme tiez dlho hladali, co by bolo efektne - svietiace obojky nam moc nepomohli nakolko sa mu zaryli do srsti a nebolo nic vidiet. Kupila som blikacku - vyzera to takto:
http://www.vetis.sk/vyrobok-detail.php? ... 369&id=605

blika to fakt silno, Atos vyzera ako diskogula. Uz sa stym blikatkom stihol vyrochnit aj v mlake a furt to este blika. :jop: Baterky idu do toho take tie malilinke ploche.
korra
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: Senec

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Casey » Sob 08.11.2008 21:05

My sme od dnes zacali pouzivat obycajnu blikacku na bike (obyc s 3 diodami z tesca za 59 Sk)...je to parada zahakne sa to na obojok da sa to nastavit na svietenie alebo blikanie a nie je to tazke... :lol:
Obrázok
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Trivi » Ned 09.11.2008 9:50

zaujímavý nápad...a dá sa taký svietiaci obojok kúpit niekde aj v košiciach?
Trivi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 257
Bydlisko: Košice

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Barborka » Ned 09.11.2008 14:21

Casey píše:My sme od dnes zacali pouzivat obycajnu blikacku na bike (obyc s 3 diodami z tesca za 59 Sk)...je to parada zahakne sa to na obojok da sa to nastavit na svietenie alebo blikanie a nie je to tazke... :lol:
Obrázok


Tak s takýmto niečim fungujeme posledný týždeň aj my... síce na nás v parku divne ľudia pozerajú, ale účel to splní... najprv som sa bála, či mu to nebude vadiť alebo či to nebude ťažké, ale on si to vôbec nevšíma (horšie by to bolo u nejakého malého hafana).
Čo však je horšie, musím na tú blikačku dávať poriadne pozor, lebo ešte som nemala čas ísť kúpiť takú lacnejšiu a požičiavam si maminu, čo má na bicykel :hi: a tá stála asi 200,- sk (ak nie aj viac), tak ak ju stratíme alebo zničíme, to som už mohla kúpiť aj ten obojok :aaa:
Barborka
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Niki » Pon 10.11.2008 11:50

V sobotu sme konečne v ZooDome kúpili svietiaco blikací obojok od Trixie. Vyzerá dobre a dá sa prepínať podľa potreby na svietenie alebo blikanie. A ani sa nepýtajte čo stál :pac: Dnes ho pôjdem vyskúšak s Kumčou naostro :smoke:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Lena » Pon 10.11.2008 14:43

aaa mňa to zaujíma čo stál :hi:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Niki » Pon 10.11.2008 15:15

stál cez 700,- sk, presne neviem, lebo sme ešte kupovali nejaké somariny. Ale môžem sa pozrieť na blok.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Mackie » Pon 10.11.2008 15:43

bicyklovu blikacku som minuly rok pouzivala aj ja, oblepila som to paskou a nemala sancu sa stratit, nevyhoda bola, ze sa obojok pretocil a blikacka bola pod krkom a nebolo ju vidno.. tak nosila dve
toho roku ju v tme nepustam zo stopovacky, takze svetlo nepotrebujem.. a keby predsa, kupim diodky v radioamaterovi za smiesny peniaz, a nie taketo predrazene obojky :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Niki » Pon 10.11.2008 18:03

Tak sme sa vrátili z prechádzky, tma ako v rohu. Obojok sme vyskúšali. Som spokojná, svieti fakt dobre. Na takých 50 - 60 metrov perpektne, akurát keď je Kuma otočená presne zadkom, tak ju nevidím. Ale ona keď je navoľno tak sa snaží čo najviac vybehať a tak zrovna tým zadkom je možno pár sekúnd.

Lena, stál presne 785,- ale je veľký 55 - 70 cm/35 mm.

Mackie, viem, že je to hrozná cena ale ja mám veľkú slabosť na kupovanie vecí pre moje zvery. :oko:
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: Svietiaci obojok...

Poslaťod Lena » Uto 11.11.2008 15:50

júúj to neviem čo by som si našla toľko money na obojok....obdiv :poklona: preto som mu kúpila radšej ten za 180sk a radšej si beriem aj baterku.hlavne že budem vidieť v akej je vzdialenosti. Inak na nákup vecí pre hava som aj ja zaťažená-vždy pozerám čo by som mu ešte tak mohla kúpiť :hi: priateľ ma musí vždy brzdiť nech sa radšej pozirem do peňaženky a nech si uvedomím ako dlho mu to vydrží :ha:
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy