Príves pre psa za bicykel

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Croozer dog

Poslaťod Nisus » Ned 27.06.2010 18:05

Rehssi moj otec je policajt a ver mi, tych zrazok na hradzi nie je malo...To, ze ty si nezazila este ani jednu neznamena, ze sa to nedeje alebo ze sa to deje v malom mnozstve :no: Tamto mozno je bezpecne, ale ja aj tak asi nikdy nepochopim vyznam toho kociku, ked tam to decko bud len vrieska, alebo spi..co z toho ma, ked je tam pripnute, ze sa ani hybat nemoze a kuka cez volajaku sietku :ach: No ale kazdeho vec...A hovorila som o zrazkach sportovych kocikov, nie o tychto vozikoch...
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Croozer dog

Poslaťod Rehssi » Ned 27.06.2010 18:37

Nechcem ti brat tvoju antipatiu k vozikom, len som chcela napisat aj iny nazor :no: Hradzu poznam velmi dobre, takze aj s jej dost skaredymi nehodami a vozik mi u deti aj psov pride ako najbezpecnejsie riesenie. A chapem aj rodicov, co tam svoje deti vozia, ale to uz sme dost off topic.

Edit: nevideli ste niekto v BA v nejakej predajni croozer dog? Ja hej, ale nespominam si kde :pac: Chcela by som ist vyskusat, ci tam budu mat oba psy dost miesta
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Croozer dog

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 27.06.2010 21:23

rehssi a neni to predrazene :pac: mne sa to zda trosku moc..
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Croozer dog

Poslaťod Akami » Ned 27.06.2010 22:28

Croozer ako znacka /jedno ci pre deti alebo psa/ je vseobecne z tychto vozikov asi najdrahsi. U nas zohnat inu znacku je sice dost problem, ale v Cechach uz ani nie. A z druhej ruky sa da kupit uz cca okolo 50 eur, co je podla mna super cena! Pokial ma clovek len trocha moznost, ja by som sa jednoznacne zamerala na nakup v cudzine. My mame vozik pre deti z Holandska dovezeny a uplne novy nas vysiel 49 eur. Prave od pana co nam ho priviezol, som prvy krat pocula o tom ze existuje aj vozik pre psika. V statoch ako je Anglicko, Holandsko, Belgicko je cyklistyka a s tym suvisiace pouzivanie vozikov velmi rozsitene.

Offtopic: Mna ako matky sa pravidelne ludia pytaju ci sa nebojim deti v tom voziku vozit. Pritom to zabezpecenie dietata je tam ovela bezpecnejsie ako na bezne pouzivanych detskych sedackach pripevnenych na bicykel.

Bat sa ze sa moze nieco stat? Kto chce, nech sa boji. Ja radsej vsadim na dodrziavanie bezpecnostnych pravidiel. Ved aj zo schodov doma mi dieta /aj starsie/ moze spadnut. To ho tam nikdy nepustim? Moze ma zrazit auto na ceste aj ked drzim dieta za ruku. Nemam sa zavret pre istotu doma? Asi nie je na rodic, ktory by dieta nevodil na detske ihrisko s preliezackami. Ale ved aj tu moze dieta spadnut...! Nemali by sme ich zakazat...? Kazdy uzna ze v tychto situaciach staci pouzit rozum a zhodnotit situaciu /ci mozem prejste cez cestu, ci nejde auto,...ci dieta ma uz schopnosti na to aby zvladlo danu preliezku alebo ho radsej odvediem na inu, menej nebezpecnu.../ a to iste plati aj pre dieta /alebo psika/ vo voziku.

K poznamke ze preco rodicia ked maju dieta, s nim neostanu doma. Vies mam deti 3. Vzdy som bola aktivna, casto v prirode, na turach, na bicykli, proste v pohybe. Prichod prvej dcerky mi uplne obratil zivot naruby a ja som sa jej naplno venovala a vsetky svoje zaujmy som odsunula bokom. Postupom casu som zacala byt vnutorne nespokojna, depresivna, nervozna a velmi ma zivot nebavil. Neskor pribudli dalsie dve deti a ja som si povedala ze dieta predsa nema byt pre rodicov nejakym obmedzenim ich zivota, naopak su jeho obohatenim.. Ako som sa ku svojim oblubenym aktyvitam postupne zacala vracat /a ver ze bicykel bol jednou z prvych/, depresie a zmeny nalad sa stratili uplne. Nie kazdy ma moznost dieta niekde nechat. Moj manzel pracuje od rana do vecera, babky nemame. Ak by som si povedala ze to alebo tamto z dietatom nejde, proste by som nemohla. Navyse ked je babo dojcene, niekedy je dost tazko odist od neho co i len na 2 hodinky. Samozrejme treba kazdu aktivitu s dietatom prisposobit aj jemu, dodrziavat bezpecnost /tiez sa mi obcas dviha zaludok pri pohlade na mamicku na korculiach tlaciacu pred sebou dieta v kociku na ceste za plnej premavky/ a zvolit vhodne vybavenie /to uz dnes nie je problem a vacsina vyrobcov dnes hladi v prvom rade na bezpecnost/, ale inak v podstate sa da mnoho veci robit aj s babom /ci uz cyklistyka, turistyka, beh,.../. A verte tomu ze odkedy zijem zas svojim aktyvnim zivotom, nie len ja ale aj deti su ovela spokojnejsie. A ze deti to nebavi? Pre dieta je velmi podnetne objavovat aj iny svet ako je detsky kocik, detske ihrisko alebo detsky kutik niekde v nakupnom centre /preco sa vlastne ludia tolko zamyslaju nad dietatom v cyklovoziku a to ze mamicka travi vacsinu dna nakupom v obchodnych centrach je uplne normalne...?/.

Ospravedlnujem sa za svoj ulet mimo temu, slubujem ze uz sa nebudem vracat k tomu, nedalo mi vsak sa nevyjadrit. Myslim ze tu rovnako plati, ze pokial clovek sam nezazil, tazko sudit inych.
Naposledy upravil Akami dňa Ned 27.06.2010 23:11, celkovo upravené 1
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Croozer dog

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 27.06.2010 22:39

akami :jop: plny suhlas..
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Croozer dog

Poslaťod Ivanka.P » Pon 28.06.2010 13:45

Baby je to bezpečné aj ak sa vysype cyklista. Má to velmi nízko ťažisko a je to prakticky neprevrátitelné.
Kúpila som to v roku 2007 za 50€ použité na e-bay. Jazdila som iba po chodníku alebo popri jazere. Nikdy by som s tým nešla popri ceste a ani nie na hrádzi. Naozaj je to super ale iba do prírody a do parku kde nieje premávka.

Obrázok

Ja by som za to tolké prachy nedala ako to predávajú v obchodoch :ach:
kuknite si bazoš http://deti.bazos.sk/inzerat/4044419/Pr ... an-101.php
alebo ebay v rakúsku /požadujú vlastný odvoz a platba pri prevzatí/
http://sport.shop.ebay.at/Anhanger-/850 ... 86.c0.m282
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Croozer dog

Poslaťod Rehssi » Pon 28.06.2010 15:51

ja to v obchode nechcem kupovat, ved tie ceny su strasne :ach: Ale rada by som ak by sa dalo usadila aj oba psy. Mam trosku obavy, ci sa mi tam zmestia obaja. Aj ked nakoniec kupim inu znacku, tak uz budem mat predstavu ake rozmery potrebujem.
akami a Ivanka prosim pozreli by ste sa do svojich detskych, ci sa daju odmontovat sedacky??? Aby tam ostala nejaka podlaha :joint: , tj ci by detsky siel prerobit na psi, lebo detske su lacnejsie aj ojazdenych je v ponuke pomerne dost. Ale skor myslim, ze pod sedackami max kus konstrukcie a diera.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Croozer dog

Poslaťod Akami » Pon 28.06.2010 17:07

Na nasom je sedacka napevno. Je to taky starsi typ. Avsak, uz som myslim spominala, videla som taky nasmu navlas podobny, ktory ma tu sedacku odmontovatelnu. Znacku neviem ale nebol to Croozer. A aj ked bol novy, cena sa mi celkom zdala prijatelna. Pri tomto voziku bolo priamo predpokladane ze bude bud pre dieta, alebo bez sedadla pre psa. Rozdiel v porovnani s nasim bol ten ze podlaha bola daleko pevnejsia v porovnani s detskym.

Tu som nieco nasla http://sport.bazos.sk/inzerat/4043955/V ... icykel.php
Alebo toto http://sport.hyperinzercia.sk/bicykle-b ... a-a-tovar/
Taktiez toto http://www.mimibazar.sk/bazar.php?res=4 ... 3&strana=1

To som iba tak narychlo nieco pozrela. Urcite sa da zohnat, treba vediet co chces a sledovat trh. Dnes je uz tych vozikov mnoho typov.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Croozer dog

Poslaťod Ivanka.P » Uto 29.06.2010 10:40

Ja som svoj po dvoch rokoch predala, deti už bicyklujú samé :jupi: ale mám pocit, že sedačky sú napevno.

Inak čo si pamätám a vidím aj na fotke, tak naša podlaha je dosť pevná plastová a sedačky boli vytvarované z toho plastu a bola to súčasť - taký odliatok. Nevidím dôvod, prečo by na tom pes nemohol sedieť. Stačí tam dať deku cez pdlahu aby nebol rozdiel vo výške a je to. :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Croozer dog

Poslaťod Bass-morr » Uto 01.03.2011 21:13

Dobry den chcel som sa opitať či ôže biit pes aj (v taške) :smile: neviem to inač vysvetlit Na nosiči alebo na štangly alebo musi byť iba v tych vozikoch za kolom. Dakujem
Bass-morr
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Croozer dog

Poslaťod Ivanka.P » Pon 07.03.2011 16:23

Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Croozer dog

Poslaťod Bass-morr » Pon 07.03.2011 23:31

Dakujem :smile:
Bass-morr
Okoloidúci
 
Príspevky: 11

Re: Príves pre psa za bicykel

Poslaťod ZdenulkaM » Ned 21.08.2011 16:33

kedze uz nemame len jedneho psa tak rozmyslame nad vozikom :smile:
http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_ ... olo/217345
ten mensi by nam stacil..myslite ze je dobry :nwm: poznate konkretne tento :nwm:
http://www.zoohit.sk/shop/psi/hracky_a_ ... 30012#more tento vyzera lepsie :no: len ci sa tam zmestia dvaja :nwm:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Predchádzajúci

Späť na Potreby pre psy