Karabínky

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Karabínky

Poslaťod Mackie » Štv 29.10.2009 16:24

no ja tiez nerozumiem, ako sa mozu otvarat, ale stalo sa mi to, na sidlisku, nastastie mimo cesty, karabinka s voditkom cinka na zemi a pes si vykracuje dalej.. dost neprijemne, ked uz nemozem byt v pohode, ani ked mam psa na voditku
isty cas mi to robilo kvoli tomu, ze sa mi tam nejako opieral koniec obojku (kedze bol dlhsi a zahnuty), ale fakt take ze sa pes otrasie a karabina vyleti :pac: mozno tiez nejak voditko zavadilo o ten "dzindzik" a potiahlo (ale na moj vkus az prilis casto)

tie munkees to su presne tie imidzove na kluce, to mi psa neudrzi ked potiahne, resp. ja im neverim
skusim tie ocelove srubovacie od dany pohladat :no: snad ked to je zasrubovane, tak sa to ani neotvori a ani neroztiahne v "klbe" (niekde ju mam, spravim foto ked najdem)

(inac tu ocelovu malu nesrubovaciu mi roztiahol pes na retazi, tak mozno by vydrzala, ale to je prave to, ze ked sa okolo toho obtoci voditko tak to otvori a vyskoci obojkove ocko (mam 2 psy, ktore sa hockedy rozhodnu salit a skakat po sebe aj na voditkach, naposledy sa jeden pes odopol, obtocil voditko okolo druheho a zapol :heh: )
kedze to chcem aj na halti, tak naozaj tie velke tazke nepripadaju do uvahy

inac tu poslednu, ze to treba zatiahnut, tak som zazila ako reklamovali v chovaku, ze sa im pes z toho vyvliekol..
nie je to na voditko prilis tazke?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Karabínky

Poslaťod calwen » Štv 29.10.2009 16:26

Fiha Mackie ti tvoji vlkoskovia su nejaki houdini nie :oo: :no:
Ja mam tie klasicke karabinky a nikdy problem nebol :nwm:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Karabínky

Poslaťod skacenka » Štv 29.10.2009 16:28

Mackie píše:inac tu poslednu, ze to treba zatiahnut, tak som zazila ako reklamovali v chovaku, ze sa im pes z toho vyvliekol..
nie je to na voditko prilis tazke?


Neviem, ja mám s ňou dobré skúsenosti :yes: Nezdá sa mi, že by bola psovi ťažká :nwm: Ale samo len na obojok, na Halti-chudák pes :heh:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Karabínky

Poslaťod zuzka:) » Štv 29.10.2009 16:32

Offtopic:
dana033 píše: v poslednej dobe sa mu podarilo roztrhnúť 2 retiazky (sťahováky) :pac:

mne, ked som kupovala stahovak tomu mojmu, tak predavac vravel, ze urcite si mam kupit, taky, co ma zvarovane ocka, lebo inak to roztrhne...
taku tensiu retiazku roztrhol aj nas pes co sme mali este davnejsie a to mal tak najviac 15 kg
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Karabínky

Poslaťod zuzka:) » Štv 29.10.2009 16:36

otvorenie tej klasickej karabinky som uz zazila aj ja. pri otraseni, ked bola tak nejak volnejsie zatvorena, mala asi pokazenu pruzinku alebo co to tam je. alebo par krat aj ked sa valal po zemi, ale to bola taka mensia, co nosi len na ohlavke...
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Re: Karabínky

Poslaťod calwen » Štv 29.10.2009 16:37

Mackie pokukaj tot http://www.sprenger.de/send_file.php/ma ... 08_web.pdf
To je jeden z naj vyrobcov obojkov a karabin podla mna, myslim, ze nieco od nich sa bude dat zohnat aj na SR
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Karabínky

Poslaťod Aris » Štv 29.10.2009 19:54

Aj mne sa raz len tak z ničoho nič odopla karabína. Mala som tú č.1, ale stalo sa to len raz. Ale bratranec mal pri sebe 1 CSV a 1NO a dopadlo to tak, že NO sa odopla a pripla sa tou istou karabínou ako CSV :haha: Na stopovačke mám teraz horolezeckú karabínku, lebo tam ked som potiahla tak sa mi všetko trhalo. Zatial drží
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Karabínky

Poslaťod adavra » Štv 29.10.2009 21:30

Tú panik karabínu nemám moc v láske odvtedy ako som nechtiac vypustila koňa. Niektoré sa dokonca otvárali už pri menšom potiahnutí. Doma mimčo a ja som naháňala žrebca po dedine :hmm:
adavra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1156
Bydlisko: Hlohovec

Re: Karabínky

Poslaťod janas » Štv 29.10.2009 21:56

Mackie píše:mam "normalne" kupene voditka aj voditka spravene z horolezecneho lana a karabiny zo zeleziarstva
1. su to taketo karabinky, klasicke
vsetky sa mi otvaraju.. tie druhe pri "spravnom" obmotani voditka samotnym tlakom voditka, tie prve - ani neviem, raz sa mi pes len tak otriasol a karabina bola dole
robi sa to aj vam? :


Mackie mne sa to stalo, presne ako vravíš, pri "správnom omotaní". Tiež som nedošla na to ako sa to mohlo stať. Pes bol pripnutý a v sekunde bol odopnutý a pritom karabíny boli zavreté. Toť záhada :oo:
Obrázok
janas
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3575

Re: Karabínky

Poslaťod luba » Pia 30.10.2009 12:28

Mne sa to tusim uz tiez stalo, i ked u nas bol skor problem s tym, ze ich psi trhali ako kvetinky. Jednoducho sity z obchodu. Niekto mi poradil kupit mosadzne karabiny a od vtedy mam po probleme. Su super pevne, robime na nich obranu a co je fajn, tak su relativne male nie ako pre kona. Ja som ich nakupila vo velkom u Tothovcov v Nitre (z Polytanu SK). Daju sa kupit aj v obchode, ale treba si dat pozor na sity ktore sa len tvaria, ze su z mosadze. Skrabnes do hoho ostrim predmetom a mosadzna farba je fuc.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Karabínky

Poslaťod Tasha » Pia 30.10.2009 22:51

Nám sa pravidelne stáva, že sa karabíny otvárajú. či už keď je pes na úväze alebo sa hrajú a zrazu sú pripnutý na jednom vodítku....a vpanike každý chce utiecť iným smerom...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Karabínky

Poslaťod drymarchon » Sob 31.10.2009 13:35

no mne sa ešte nestalo že by sa mi akákoľvek karabína odopla, a to som mala aj slabšie, ale zato cca 17kg fena mi roztrhla pomerne silnú (na jej váhu) karabínu :ua:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Karabínky

Poslaťod Aris » Sob 31.10.2009 13:45

Neviete kde by som zohnala takýto "háčik"? http://www.mojmilacik.sk/retaz-uvazovacia-s-hacikom Mám to na reťazi a som s tým 100% spokojná. Tažšie sa otvára aj zatvára a je pevný, ale pritom to nieje dáka obrovská karabína. Ide mi čisto iba o háčik :ahoj:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Karabínky

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 02.11.2009 10:34

my máme v Nitre taký obchod, že 1000 kovodrobností, ak máte niečo podobné u vás, skús kuk.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Karabínky

Poslaťod Aris » Pon 02.11.2009 18:54

Dakujem :poklona:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy