Switch to full style
Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).
Odoslať odpoveď

Karabínky

Štv 29.10.2009 15:23

mam "normalne" kupene voditka aj voditka spravene z horolezecneho lana a karabiny zo zeleziarstva
1. su to taketo karabinky, klasicke
(ilustracne obrazky)
http://obchod.potapacskyportal.sk/image ... namala.jpg

2. mala som aj taketo, ocelove, vascie mensie
http://www.lasiesta.cz/images/KH-10.jpg

vsetky sa mi otvaraju.. tie druhe pri "spravnom" obmotani voditka samotnym tlakom voditka, tie prve - ani neviem, raz sa mi pes len tak otriasol a karabina bola dole

robi sa to aj vam? zalezi to aj od konkretneho modelu ci vyrobcu?
tie druhe ked su mensie, slabsie, tak nevydrzia tah, roztiahnu sa, takze pripadaju do uvahy len drahsie tazsie pripadne srubovacie horolezecke

mate nejake navrhy co ako si vybrat? :nwm:

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 15:36

mackie ja som si tiež vyrobila také dlhé dvoj metrové vodítka pre veľkých psov ke´d ideme na výlet.Jednoducho som kúpila karabínky a uviazala k lankám.Síce to nevyzerá najkrajšie,ale neva.
kúp si tieto poistkové karabiny ako na prvých štyroch obrázkoch http://www.kstst.sk/pages/vht/imgfer/kara.jpg
to je len obyčajná karabina len ju ešte na pevno zašrobuješ tým koleškom čo je tam na tom zatvárani a neotvorí sa ti to.
alebo toto http://www.munkees.de/product/3247.jpg

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 15:42

No mne sa ešte nestalo, že by sa mi klasická karabínka sama rozopla (č.1). Jedine čo sa mi stalo, že ju silou, tlakom roztrhol a stalo sa mi aj že odtrhol ten "dzindzik" :haha: (neviem ako to mám pomenovať, to s čím sa karabínka otvára)
Čo sa týka č.2, kúp si radšej šroubovaciu. Nemusí byť klasická horolezecká, tie sú moc drahé. Popýtaj sa v železiarstve na šroubovacie ( :ach: tak sa to píše? :nwm: ). Majú aj väčšie aj menšie. Cena okolo 0,50€ za malú, čím väčšia tým drahšia

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 15:47

Obrázok

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 15:47

no prave to ma zaujima, ci tie srubovacie su aj na 30kg psa + ked potiahne, trhne, v lacnejsich variantoch :nwm:
lebo ked som bola v sportovom obchode, tak mi rovno povedal, ze tieto male lacne nemaju sancu a vacsie uz boli 10cm a viac a 10 euro a viac (to iste v zeleziarstve, tie ocelove mi roztiahlo)

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 15:55

Tá menšia čo je som kúpila za 0,50€ v železiarstve. Chcela som to k reťazi keď bol pes uviazaný na cvičáku. Hrúbka je 4mm a veľkosť 4cm. Mám 35kg psa a bol na nej uviazaný o strom a chvíľami skúšal či nepovolí. Raz mi ju roztiahol na stanovačke, ale problém skôr bol, že ona sa občas sama uvolňovala, teda odšroubovla. Problém by nebol keby som to skontrolovala, aj keď som išla na prechádzku tak vždy je treba to pozrieť či sa sama neotvára. Ale inak držala. Ak ju chceš len na prechádzky, neni problém, skontroluješ a dotiahneš.
Tá väčšia má 5 cm a tá drží fakt dobre, nemyslím že by ju roztiahol

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 15:58

A to je tiež blbosť, 30kg pes potrebuje 10cm karabínu, čo potom 70-80kg pes, na neho čo by povedali že 100kg guľu o nohu uviazať? :heh:

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 15:59

:ach: no ja teda neviem. Mala som aj velké psy a ešte sa mi nestalo, že by sa karabína sama odopla. Stalo sa mi, Lesan vytrhol tu typ č. 1 samozrejme v jeho váhovej kategorii z obratlíka. Musela som menit vodítko, ale so zapínacím systémom sa nestalo nič. Tých šróbovacích by som sa bála. Keď potrebujem psa rýchlo vypustiť, tak neviem či bude čas na šróbovanie.

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 15:59

Mackie to máš ale riadne pevných psov lebo ja mám tú prvú karabínku a takú malú a 75kg pes mi ju ani po 2rokoch neroztiahol.
A ešte k tým karabínam s poistkou sú vo všetkých veľkostiach ako tie bez poistky a sú len o pár korún drahšie ako bez poistkové.
ale kúp takéto Obrázok
alebo tutok pokukaj http://www.munkees.de/sk/KARABINY/

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 16:01

mne osobne sa ešte karabína neodopla, ale poznám takých psích expertov, ktorým sa to podarilo. tá šrubovacia - no neviem, podľa mňa nič moc. ale s čím som mala celkom dobrú skúsenosť je karabína, ktorá sa využíva myslím najviac u koní, je to taká poistná, že pes si ju sám neotvorí, musíš tam potiahnuť takú "vec", neviem to nájsť na nete, ale skúsim hľadať ďalej, my sme to využívali pri obranách, bola dosť pevná, ale je pravda, že ak chceš psa v rýchlosti "vypustiť" musíš použiť viac sily na otvorenie

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 16:03

Myslíš panik karabinu, nie?
Toto:
Obrázok

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 16:04

jo, presne to :jop: díky, ja to hľadám ako dilino :angel:

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 16:08

dana033 píše:Myslíš panik karabinu, nie?
Toto:
Obrázok



Tiež máme túto na jednom vodítku :smile:

A mne osobne sa tiež ešte nestalo, že by sa karabína otvárala či povolovala :nwm: A to mám doma aj typ č 1, čiže klasiku, aj horolezeckú a aj tú čo spomínala Nyssa....
Napríklad teraz mám na sučine (25kg) fakt tenučké vodítko, také na 10kg psíka a drží v pohode, a pritom vie potvora niekedy riadne zatiahnuť....

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 16:09

Nyssa píše:jo, presne to :jop: díky, ja to hľadám ako dilino :angel:


:haha: no čo už :joint:

Re: Karabínky

Štv 29.10.2009 16:11

No mne už ani karabínky netrhá, v poslednej dobe sa mu podarilo roztrhnúť 2 retiazky (sťahováky) :pac:
Odoslať odpoveď