Vrecká na extrementy

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Silvuch » Uto 08.04.2014 11:19

no to je obycajny hovnival, sam prisiel, byvam v lese. Klasicky chrobak, co si robi z trusu gulicky. Poziera ho. A kedze nerobi ziadnu skodu, len uzitok, tak si ho tu nechavam. Mam ho na sposob bakterii ako septic. (co sa dava do zumpy)
a je fakt,ze malokedy vyhadzujem plne vreco a ani to nesmrdi. (mam to zakryte) cca 3x za rok a pol.
by som ti aj odfotila, len teraz nie je ich sezona.

kamarat ma takto vyriesene plasty. Ma dake cervy (fakt neviem ake) a tam im hadze plast a oni to pozeru.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Bugy » Uto 08.04.2014 13:50

hrivushka píše:Kolko mas psov ked tolko kadia? Ci mas stena? Mne sa dospelí vykadia 1-2 krát denne. To nie je vôbec tak hrozne.


Mám šteňa(preto spomenuté množstvo).
V pláne je,ihneď po aklimatizovaní prejsť na BARF tak by takéto množstvo exkrementov ako máte Vy (teda vaše psy :hi: , samozrejme pri podávaní kŕmnych dávok ako dospelému) malo byť aj u nás.
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Bugy » Uto 08.04.2014 13:57

Mackie píše:vychadzam z toho, ako to zbierala kamoska, 2 dospele psy + 7 steniat
1-2x denne pozbierala s lopatou, nasypala do vreca kdesi za kolnou, nechala otvorene, vyschlo to rychlo, ziaden premnozeny hmyz, ziaden smrad :nwm: samostatne sacky v tomto pripade su samozrejme zbytocne


U mňa taký spôsob možný nieje (dcéra ma 11 mesiacov a otravná,hundravá,83 ročná suseda s ktorou zdieľam dvor).
Jednu by som voľne ležiacim :kak: nerád vystavil a druhú by som v nich najradšej vyváľal ale to tiež možné nieje. Každopádne vďaka za snahu..
:jop:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Bugy » Uto 08.04.2014 14:00

Silvuch píše:kamarat ma takto vyriesene plasty. Ma dake cervy (fakt neviem ake) a tam im hadze plast a oni to pozeru.


:oo:
Plasty???
:oo:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Sunny » Uto 08.04.2014 14:12

Offtopic:
Bugy píše:Jednu by som voľne ležiacim :kak: nerád vystavil a druhú by som v nich najradšej vyváľal ale to tiež možné nieje. Každopádne vďaka za snahu.. :jop:

:haha: :haha: :haha: Sa musím smiať, tiež mám takých spolu-dvorovníkov, pri ktorých mám podobné chute :heh:

A trochu z pozície moderátora - nepridávaj toľko príspevkov po sebe, je to na fóre zakázané, kvôli lepšej prehľadnosti. Keď na niečo odpovedáš, dole pod tým oknom do ktorého píšeš sú zobrazené aj predchádzajúce príspevky, ktoré sa dajú aj citovať - a všetko sa tak dá zmestiť do jedného príspevku. :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Bugy » Uto 08.04.2014 19:51

Sunny píše:Offtopic:
Bugy píše:Jednu by som voľne ležiacim :kak: nerád vystavil a druhú by som v nich najradšej vyváľal ale to tiež možné nieje. Každopádne vďaka za snahu.. :jop:

:haha: :haha: :haha: Sa musím smiať, tiež mám takých spolu-dvorovníkov, pri ktorých mám podobné chute :heh:

A trochu z pozície moderátora - nepridávaj toľko príspevkov po sebe, je to na fóre zakázané, kvôli lepšej prehľadnosti. Keď na niečo odpovedáš, dole pod tým oknom do ktorého píšeš sú zobrazené aj predchádzajúce príspevky, ktoré sa dajú aj citovať - a všetko sa tak dá zmestiť do jedného príspevku. :smile:


Pri všetkej úcte k Vám aj Vašej pozícii moderátora fóra pripadá mi minimálne slušné ak niekomu kto si našiel čas a venoval môjmu problému či otázke svoj čas aspoň "osobne" odpovedať a poďakovať za snahu.
Možno je to o pár príspevkov viac no nakoľko rozvíjanie každého jedného názoru bolo konštruktívne,prinášali rôzne nápady,nevidím dôvod nepokračovať v takejto komunikácii.
Ak niekto chce riešiť daný problém prejde si diskusiu celú či je tam sto,alebo stodesať príspevkov.
Neberte si to osobne,ani ako útok na pravidlá fóra ale pripadá mi ďaleko prehľadnejšie a úctivejšie odpovedať takto.
Tak isto v tom nehľadajte nejaké naháňanie príspevkov,nemám také ambície.
Nebudem sa tu ďalej šíriť o mojich etických postojoch a normách ktorými sa riadim,len som chcel obhájiť svoj spôsob komunikácie aj keď sa jedná o takýto spôsob konverzácie.
Za každou odpoveďou je človek ktorý mojej otázke obetoval kus svojho života,iba preto aby mi pomohol,to si vážim a som mu vďačný.
Vám tak isto,za upozornenie aj keď sú naše názory odlišné.
Bugy
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod CraObs » Uto 08.04.2014 20:02

Offtopic: :smile: ide o to že sa to všetko dá natlačiť do jedného príspevku miesto do troch.. citácie sa pridajú postune aj s reakciami..
citácia 1

odpoveď 1
citácia 2

odpoveď 2
citácia 3

odpoveď 3
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Bugy » Uto 08.04.2014 20:11

CraObs píše:Offtopic: :smile: ide o to že sa to všetko dá natlačiť do jedného príspevku miesto do troch.. citácie sa pridajú postune aj s reakciami..
citácia 1

odpoveď 1
citácia 2

odpoveď 2
citácia 3

odpoveď 3


Ja som to pochopil,ďakujem Vám za ozrejmenie.
:jop:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Mackie » Uto 08.04.2014 22:30

Offtopic: omg kolko mas rokov? :angel: my si tu standardne tykame, aj s novymi ludmi, bez ohladu na vek, ale ak teda z VASEJ strany je zaujem o vykanie, prosim o nejake oficialne vyjadrenie k tomu, nech sa zariadime podla toho
lebo takto to vyzera dost blbo
nic v zlom ani utocne ani nic take :no:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Sunny » Str 09.04.2014 8:48

Sa tvárim včul presne takto :oo: Bugy moderátor nemoderátor, vykať mi netreba :no: Na fóre si všetci štandardne tykáme, ak teda nemá niekto osobnú požiadavku na vykanie.
Ad pravidlá - proste také sú, neprináleží mi súdiť ich, rovnako ako mi neprináleží súdiť kohokoľvek spôsob komunikácie :smile: Takže aj keď tvoje zdôvodnenie chápem (a vcelku :poklona: že si takto vážiš odpovede od ľudí, mnohí to berú pomaly ako povinnosť že na ich príspevky musí niekto odpovedať). Ja si ale plním svoje "povinnosti" a slušne upozorňujem na toto pravidlo, keďže väčšina nováčikov ak si aj pravidlá prečíta, tak toto konkrétne im často unikne ako nedôležité. That´s all :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Bugy » Str 09.04.2014 9:23

Mackie píše:Offtopic: omg kolko mas rokov? :angel: my si tu standardne tykame, aj s novymi ludmi, bez ohladu na vek, ale ak teda z VASEJ strany je zaujem o vykanie, prosim o nejake oficialne vyjadrenie k tomu, nech sa zariadime podla toho
lebo takto to vyzera dost blbo
nic v zlom ani utocne ani nic take :no:


Môj vek nieje vôbec podstatný,či by som mal trinásť alebo sedemdesiatdva zdá sa mi vhodné takto komunikovať bez ohľadu na to či je to na danom komunikačnom kanále tradičné alebo nie.
Nikoho,kto odpovedal na moju otázku som ani neupozorňoval a ani nežiadal aby mi vykal.
Každý nech komunikuje tak ako je zvyknutý,vôbec sa nemienim prezentovať názorom že mi každý má vykať.
Ja to takto robiť mienim(okrem teba,ty si ma o tykanie poprosila v súkromnej komunikácii),aj keby som mal byť na Fóre jediný.
Internetové diskusie sú komunikačnou stokou,kde sa ľudia schovávajú za anonymitu,ja do nej prispievať nemienim tým že sa budem tváriť ako mi nejaké správanie vyhovuje,hrubé vyjadrovanie nevadí a podobne.
Nechcem tým nikoho zhadzovať ani poučovať no myslím že žiadnej komunikácii trochu skultúrnenia neuškodí.
Vykanie mi pripadá ako zdvorilosť ktorú prejavím druhej strane,nič viac v tom nehľadaj..

Sunny píše:Sa tvárim včul presne takto :oo: Bugy moderátor nemoderátor, vykať mi netreba :no: Na fóre si všetci štandardne tykáme, ak teda nemá niekto osobnú požiadavku na vykanie.
Ad pravidlá - proste také sú, neprináleží mi súdiť ich, rovnako ako mi neprináleží súdiť kohokoľvek spôsob komunikácie :smile: Takže aj keď tvoje zdôvodnenie chápem (a vcelku :poklona: že si takto vážiš odpovede od ľudí, mnohí to berú pomaly ako povinnosť že na ich príspevky musí niekto odpovedať). Ja si ale plním svoje "povinnosti" a slušne upozorňujem na toto pravidlo, keďže väčšina nováčikov ak si aj pravidlá prečíta, tak toto konkrétne im často unikne ako nedôležité. That´s all :smile:


Nevykám Vám z Vašej pozície moderátora ale z dôvodu že ste dáma a nedovolil by som si tykať dáme bez toho aby ma k tomu vyzvala.
Rešpektujem Vaše upozornenie a budem podľa Vašich odporúčaní prispievať do komunikácie.
:jop:


To sme ale dosť odbočili od témy ktorou to začalo. :lol:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Sunny » Str 09.04.2014 9:30

Offtopic: Ty brďo, nám sem tuším zavítal vymierajúci druh - gentleman (a to myslím teraz so všetkou úctou a vážnosťou, aj keď to tak možno neznie :poklona: )
A teda prosím aj ja o tykanie :ahoj:


Späť k téme - viem že exkrementy z dvora tu viacerí riešili aj zakopávaním, ale keďže to potrebuješ riešiť denno denne, tak to asi tiež moc nepomôže.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Dasha » Str 09.04.2014 9:39

Ja mám na dvore plechový starý smetný kôš (taký malý obyčajný, uzatvárateľný) a do neho to zbieram (mám tam samozrejme aj igelitový sáčok). Raz za dva týždne je odvoz odpadu, tak vtedy to vyhodím do veľkého smetného koša, no aj keď niekedy zabudnem a mám to tam aj viac ako mesiac, tak mi to vôbec nesmrdí.

Offtopic: Psa kŕmim BARFom :lol:

edit: teraz premýšľam, že som v pondelok zase zmeškala odvoz...tak to tam už je možno aj dva mesiace. Ale fakt to nesmrdí :heh:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Bugy » Str 09.04.2014 9:51

Sunny píše:Offtopic: Ty brďo, nám sem tuším zavítal vymierajúci druh - gentleman (a to myslím teraz so všetkou úctou a vážnosťou, aj keď to tak možno neznie :poklona: )
A teda prosím aj ja o tykanie :ahoj:


Späť k téme - viem že exkrementy z dvora tu viacerí riešili aj zakopávaním, ale keďže to potrebuješ riešiť denno denne, tak to asi tiež moc nepomôže.


Už nás vážne veľa nieje. :ach:
Galantnosť a taktnosť sa už dnes nenosí.
Bude mi cťou :yes:

takýto spôsob likvidácie je z jednej strany asi najlepší no v mojich podmienkach nepoužiteľné.

Dasha píše:Ja mám na dvore plechový starý smetný kôš (taký malý obyčajný, uzatvárateľný) a do neho to zbieram (mám tam samozrejme aj igelitový sáčok). Raz za dva týždne je odvoz odpadu, tak vtedy to vyhodím do veľkého smetného koša, no aj keď niekedy zabudnem a mám to tam aj viac ako mesiac, tak mi to vôbec nesmrdí.

Offtopic: Psa kŕmim BARFom :lol:


Asi to takto nejak budem musieť skúsiť aj ja,nakoľko sa to ukazuje ako naj riešenie.
Nechávate tú nádobu občas,napríklad pri veternom počasí,otvorenú,aby to obschlo?
Snáď to v praxi nebude až tak cítiť a nebude to dôvod konfliktov.
Vďaka za nápad a radu.
:jop:
Bugy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65

Re: Vrecká na extrementy

Poslaťod Dasha » Str 09.04.2014 10:02

Bugy píše:Asi to takto nejak budem musieť skúsiť aj ja,nakoľko sa to ukazuje ako naj riešenie.
Nechávate tú nádobu občas,napríklad pri veternom počasí,otvorenú,aby to obschlo?
Snáď to v praxi nebude až tak cítiť a nebude to dôvod konfliktov.
Vďaka za nápad a radu.
:jop:


Nenechávam to otvorené. Mám pocit, že vzduch sa tam, tak či tak dostane, ale nevetrám to. Je to starý a hrdzavý kôš, takže pár dier na "dýchanie" to má. A vlastne má to ešte taký umelý "kýblik", do ktorého dávam ten sáčok.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy