Switch to full style
Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).
Odoslať odpoveď

psia búda

Pon 15.09.2008 11:13

vedel by mi niekto poradiť akú búdu treba zhotoviť pre bulmastifa nielen čo sa týka rozmerov ale aj zateplenie a či má byť strecha otváracia alebo nie a pod... :ach:

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 13:28

strecha otvaracia urcite... to sa vzdy zide... my sme budu robili tak ze sme odmerali psa na zemi a nejake tie centimetre pridali, ale ne moc... aby si to rychlejsie nadychal teplym vzduchom... + k tomu taka ista predsienka, ale ta je dost nevyuzita... ale predsienku tiez je dobre spravit... aby nanho hned z hlavnej diery nefukalo...

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 13:46

myslel som hlavne ako zateplit ale to je v poho šak ty maš bernaka taže ty ani budu by si nemusel robiť :heh:
a dik aspoň za dačo

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 14:13

staci ked mas kazdu stenu zlozenu z dvoch vrstiev dreva-dosák a medzi nimi tak cca 3-4cm volny priestor, vzduchove vrstvy najlepsie izoluju. alebo potom do tych medzier medzi dvoma vrstvami mozes dat polystyren, ale podla mna je dost narocne skonstruovat taku budu... :lol:
no a k tej predsienke sa tiez priklanam :yes:
no a my mame naviac kazdu zimu aj slamu ako podstielku...

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 14:22

Ja som dala robit budu na mieru jednému pánovi. Ja zateplená steny sú hrubé 9 cm buda je robená do L teda predsieň + spálňa , je vyklopná aby sa dala čistiť.

Obrázok
Obrázok

ten bordel si odmysli, (to bolo pre inú tému), tak vyzera buda z vnútra, len nemam inu fotku.

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 14:29

no tak to je :jop: buda..fakt :aaa: :aplause:

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 15:29

fakt pekná búda :jop:
a sto slamou to je tiež celkom fajn nápad :poklona:
diki :no:

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 15:49

Teraz maju dnu koberec teda sučina pes tam ma len handru koberec by kym by začalo mrznut vyrazil von alebo sezral :lol: to zelene su zbytky po matraci ktorý mu sežrala návšteva :hmm:

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 15:54

nasi uz takto roztrhali aj vyhrevnu dečku... dalsiu uz nedostanu... nikita ma sice kratku srst ale ona sa vzdy zavrta medzi CHaru a KEsi :D

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 16:09

náš koker alebo bulmastif roztrhnú všetko ale berňák tam može mať všetko a neroztrhne ani papier :heh:

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 16:35

ak budes mat taku "biednejsiu" budu, tak na zimu obyt s kobercami a tie dosky tiez len poobkladat zvonku
a ked pridu mrazy ako pred dvoma rokmi, tak este koterec poobkladat - vyrastli v tom stenuchy a bolo im fajn :no:

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 16:53

kratívne nápady :jop:
dik :no:

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 18:43

No my máme tiež otvátaciu a s predsieňou. gallery/viewpic.php?pic_id=332

Na zimu jej tam priklincujeme zateplovací polystyrén zo spodu a po bokoch, tu dobre vracia teplo a nevlhne to ani roztoče sa tam nezachytávajú. Z času na čas ju povysávam od chlpov.

Teraz musíme zohnať znovu nejaký polystyrén, lebo ako mala na jar falošku, tak z neho nadrvila guličky :ach: tak som to musela celé na leto vyhodiť. Takže to je moja skúsenosť - psa máme celoročne vonku, tak aby sa mala dobre.

Ozaj a ak moc fučí, tak sme jej na vchod priklincovali taký kus koberca, ale niekde som videla na nete takú umelohmotnú zásterku či ako by som to popísala.

Re: psia búda

Pon 15.09.2008 19:36

JJ ja som take davala ked nebola buda so spalňou aby si tam skôr nadychala, ale tearz mame budky ešte aj v kotercoch, takze nefuči ani tam neprší a ked bude moc zima pojdu psiská dnu :lol:

Re: psia búda

Sob 27.09.2008 19:47

Trochu vlastnej skusenosti s predsienou. Kedze moj cavalier zdedil budu po NO, tak mu bola privelka, tak sme mu spravili pekne predsienku s mini otvorom cez ktory sa pekne prepchal pricom stale mal dost miesta v zadnej casti- spalni. Nevelmi sa mu tam pacilo, a neskor tam odmietal ist uplne. Nevedeli sme preco tak sme budu otvorili z vrchu, a bol tam bol mysaci trus ( :nie: ). S ocom sme si lamali hlavu ako a kedy sa mu tam nastahovali podnajomnici :nwm: .
Takze predsien sme zrusili a vchod zakryli tazkym svetrom a kedze byva v zime v pivnici, tak to nie je taky problem :jop: .
Odoslať odpoveď