Preprava psa v aute

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 05.09.2014 8:19

tak ja som pánovi písala, čakám na odpoveď a cenu, chcela som do peugeot 306 combi, dvojmiestnu s vyťahovateľnou stredovou priečkou. vždy lepšie mať možnosť oddeliť, ako nemať (tak to mám teraz, sú v poho, keď spolu cestujú, ale radšej mať tú možnosť. som zvedavá, pretože ponuky čo som zatiaľ našla presahovali 350e
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Mackie » Pia 05.09.2014 12:30

pri druhom boxe som tiez premyslala, ci opat riesit predelovaciu mriezku
a zislo sa
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=5494875E
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Nyssa » Pia 19.09.2014 6:20

Leila, nejaké novinky? Kalkuláciu už máš?
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod richell » Štv 09.10.2014 17:03

Potrebujem prepravny box uz ked budem niest stena od chovatela? Nemyslim bezpecnost, ale ci je nejaky predpis u nas na to.
richell
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod ban » Sob 25.10.2014 9:53

Poradite mi niekto, ako naucit psa, aby vliezol do prepravnej klietky v kufri auta?

Doteraz som ho vozil v kufri pripnuteho k obojku, stacilo otvoril auto a skocil tam cely nateseny sam, mam ale nove auto s inym tvarom kufra a preto som kupil prepravnu klietku. Pokial je klietka na zemi, tak do nej bez problemov vlezie, zalahne, dostane odmenu, vsetko bez problemov. Ale ked dam klietku do kufra a dam mu povel ist dovnutra, tak ju len onucha a koniec. Nepomozu ani pamlsky ani nic. Vazi nejakych 35 kg, takze sa bojim, ze ak by som ho dal do klietky na zemi a potom sa ho snazil zdvihnut a nalozit, tak to klietka nemusi prezit.
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod wer » Sob 25.10.2014 13:41

ved ho tam vyloz. :nwm: on sa postupne nauci, ked ziska istotu
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod beki69 » Pia 28.11.2014 10:35

beki69
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod MisheliQ » Štv 26.03.2015 0:23

Mohlo by niekoho zaujat. Video o tom je na FB stranke The Animal Rescue Site: PupSaver

https://www.coupaw.com/deals/theme/2690 ... ver_032515
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod x_mary » Pia 27.03.2015 0:38

Ludia ? Viete o niečom takom ako že EU pripravuje nejaky spešl predpis o cestovani domacich zvierat zahrňajuci aj psov ? a že napr. budete môcť prepravovať psa už len v certifikovanych klietkach, prepravkach a pod. ? Že napr. nebude možné používať čokoľvek čo si vie kus šikovný človek spraviť sám ... ? :ua:

Ak je o pravda ... :pac: to zas mali tí múdri čo vymyslieť ... :oo: :vykricnik: :oo:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Scarxik » Ned 14.06.2015 11:11

Mate niekto skusenosti s tymi postrojmi ktore maju zapinanie do pasu od auta ? ak viete co myslim.

Mojho psa vozim v aute na prednom sedladle kedze mam v kufri 60l LPG nadrz takze ziadna krabica neprichadza do uvahy. Momentalne pouzivam klasicky postroj zapnuty na voditku o karabinu na zapnutom pase. hladam vhodnejsie riesenie.
Scarxik
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod x_mary » Ned 14.06.2015 11:15

tie postroje sú - a vyrabaju sa - su posuvateľné ... nič čo by psovi extra sedelo. sú podšité ...
dá sa kúpiť aj samostatná tá "vodítková" časť čo sa zacvakne do "pásového cvakača" a postroj ma na sebe pes svoj - aky mu sedi ...
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod luciiik » Ned 14.06.2015 11:37

Ako pise x_mary. :yes: Staci zadat do googla "pas pre psa" a hodi niekolko vysledkov, kde sa da kupit. My bezne postroj nenosime, ale tiez som kupila jeden, co je stale v aute, taky makky polstrovany, pripnuty o pas a pohodicka. V podstate to funguje rovnako ako si to spomenul ty ze to mas.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Elis » Ned 14.06.2015 12:09

a pes muze byt takhle pripoutan na predni sedacce? jsem myslela, ze jen vzadu...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Vikiki22 » Ned 14.06.2015 12:17

Elis, slovenské zákony nijak neriešia prepravu spoločenský zvierat. Je tam len jedna jediná veta - pes niesmie rušiť vodiča pri riadení osobného vozidla. Takže áno, pes sa môže voziť v aute akokoľvek a kdekoľvek. Je len na majiteľovi, či rieši bezpečnosť psa.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod x_mary » Ned 14.06.2015 13:18

Vikiki22 píše:Elis, slovenské zákony nijak neriešia prepravu spoločenský zvierat. Je tam len jedna jediná veta - pes niesmie rušiť vodiča pri riadení osobného vozidla. Takže áno, pes sa môže voziť v aute akokoľvek a kdekoľvek. Je len na majiteľovi, či rieši bezpečnosť psa.


:fizel: hlavne že sa mi už 2x vyhražali pokutou za nepriputaneho psa ! :pac: :hmm:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy