Preprava psa v aute

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod schnauzee » Štv 24.04.2008 22:52

inak, tie deky do auta, su dva styly v ramci jedneho druhu. Vysvetlim :smile: My sme kupili taku, ako tu viaceri opisujete, pripevnuje sa na opierky sedadiel vzadu aj v predu a je na take tie pracky, ako byvaju na obojku, na ladvinkach a pod. Kamoska kupila v tom istom obchode, tu istu znacku, ale ma ine uchytky, a to take 4 pasiky oddelene od deky (nase sa nedaju oddelit) a pripinaju sa takymi "chnapkami", ako napr. traky. Vobec jej to nedrzi, stazuje sa na to, staci ze sa peso pohne a je to v haji.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Lulu džeky » Štv 24.04.2008 23:07

takže treba kúpiť s prackami a bude držať? :smile:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Lulu džeky
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Bydlisko: Zvolen

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Lucifer » Štv 24.04.2008 23:15

schnauzee píše:Kamoska kupila v tom istom obchode, tu istu znacku, ale ma ine uchytky, a to take 4 pasiky oddelene od deky (nase sa nedaju oddelit) a pripinaju sa takymi "chnapkami", ako napr. traky. Vobec jej to nedrzi, stazuje sa na to, staci ze sa peso pohne a je to v haji.


Ach joooo... :ach: A my sme vyhrali tiez tieto :censored: uchyty na podvazkove pasy :pac:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod schnauzee » Pia 25.04.2008 0:07

ano, tie s prackami nam pekne drzia, aj ked sa Feri mrvy. Takze rada do buducnosti, ak chce niekto kupovat takuto deku do auta, rozbalit a skontrolovat!!! Lebo je ozaj nepochopitelne, preco ta ista deka, tej istej znacky je v dvoch podobach. V rovnakej cene, v rovnakom baleni, aspon tie nase dve boli.

Ale zas ani s tymi "podvazkami" (dobreee Lucifer :joint: ) to nie je stratene, da sa to tam bud napevno prisit tak, ze sa to bude natahovat na opierky (my nase prackove mame nastavene vacsinou tak, ze to tiez len natahujeme) alebo nasit nejaku gumu, popripade z jednej strany prisit a z druhej dat nejakeho pevneho cvocka atd. Nuz, ked to vo vyrobe nedomysleli, treba dorabat doma :pac:
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod andulka » Pia 25.04.2008 15:02

Treba si vybrat taku deku, ktorej sa tie popruhy daju aj nastavit. Lepsie su s prackami, drzia pevne. Niektore autodeky su dost tenke, slabo pogumovane. Doporucujem sa podivat na vahu deky, alebo lepsie na hustotu latky. My sme tiez kupili v Lidli, chceli sme usetrit. Nakoniec sme si aj tak objednali, je to uplne ina kvalita.
andulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Fraga » Pia 25.04.2008 19:27

Moja deka ma okrem toho, že má tam tie spony a zisp, aby sa dalo vedla psa sedieť ešte výrezy na suchý zips, cez ktoré sa prestrčí to zariadenie na pásy a psa môže človek priviazať na postroj a na pásy aj ked je pod ním deka. Myslím, že som spokojná :jop:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Van » Pia 25.04.2008 22:57

Lucifer píše:
schnauzee píše:Kamoska kupila v tom istom obchode, tu istu znacku, ale ma ine uchytky, a to take 4 pasiky oddelene od deky (nase sa nedaju oddelit) a pripinaju sa takymi "chnapkami", ako napr. traky. Vobec jej to nedrzi, stazuje sa na to, staci ze sa peso pohne a je to v haji.


Ach joooo... :ach: A my sme vyhrali tiez tieto :censored: uchyty na podvazkove pasy :pac:
trochu inovacie a bude to drzat ako ma :) tiez mame tuto...namiesto tych chnapiek (inak take ako sa davaju na traky) som pripevnila male skobicky (take ako maju horolezci zacvakavacie, ale uplne malinke...dostat v baumaxe, hornbachu a pod) a na miesta, kde to akoze ma byt pripnute o deku som v deke narazila cvoky v tvare kruzka (davaju sa take na tasky, opasky ako ozdoba a pod, su v roznych velkostiach a dostat to v lepsej galanterii)...no a mame to uz takto rok...krusky drzia, len deka samotna uz zacina byt predrata...ta pogumovana cast casom popuka a vypada ako prasok, takze ked deku obcas u rodicov striekam vodou, ak ju dam proti slnku, miestami presvita :D
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Karlin » Štv 15.05.2008 20:03

Ahojcek! Vie mi prosím niekto vysvetliť,prečo sú crashtestovane pasy také drahé(cena okolo 3tis)....a ako sa pripájajú narozdiel o tých normálnych pásov za okolo 700SK??thanks :ahoj:
PS:našla som ich na www.baron.cz
Karlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Bibiana » Štv 15.05.2008 21:15

Noo.. Neporadím ti, aký tam je rozdiel, keďže ja ho vidím akurát tak v tom, že je to iná značka, iný materiál, iný strih, v tých crash sú ocelové pracky a sú testované.. No a ako to pripínať, tam máš taký obrázoček :ahoj:

Obrázok

1 – Bezpečnostní pás zadního sedadla
2 - Spojovací seřiditelný díl se šroubovaným oválem
3 – Švédská otočná karabina s pojistkou
4 - Polstrovaný hrudní koš s ocelovými sponami
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod katka » Pia 16.05.2008 7:26

achojte...poslušne hlásim, že autodeka z baumaxu je superná...nič sa nerozopína, neposúva...aj Bačkovi sa páči :lol:
katka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 749
Bydlisko: Rajka

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Fraga » Pia 16.05.2008 7:51

Tak tak to môžem potvrdiť aj nám sadla do auta ako na mieru :lol: a navyše aj psiskom sa páči... :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Silwuska » Pia 16.05.2008 13:07

Karlin píše:Ahojcek! Vie mi prosím niekto vysvetliť,prečo sú crashtestovane pasy také drahé(cena okolo 3tis)....a ako sa pripájajú narozdiel o tých normálnych pásov za okolo 700SK??thanks :ahoj:
PS:našla som ich na http://www.baron.cz


Crashtestove su zato, ze presli crash testom...to je boli vystavene takemu tlaku ako vznika pri naraze a tym padom su otestovane pracky, karabiny a vsetko ostatne...to znamena, ze ak by ste naburali, tak je psik v bezpeci...pasy obycajne testovane niesu, preto moze v klude rupnut pracka a pes ti preleti prednym oknom...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Karlin » Ned 18.05.2008 17:25

Silwuska píše:
Karlin píše:Ahojcek! Vie mi prosím niekto vysvetliť,prečo sú crashtestovane pasy také drahé(cena okolo 3tis)....a ako sa pripájajú narozdiel o tých normálnych pásov za okolo 700SK??thanks :ahoj:
PS:našla som ich na http://www.baron.cz


Crashtestove su zato, ze presli crash testom...to je boli vystavene takemu tlaku ako vznika pri naraze a tym padom su otestovane pracky, karabiny a vsetko ostatne...to znamena, ze ak by ste naburali, tak je psik v bezpeci...pasy obycajne testovane niesu, preto moze v klude rupnut pracka a pes ti preleti prednym oknom...


:pac: ach ,že ma to nenapadlo :smile: ĎAKUJEM vám!!! :aplause:
Karlin
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 64

Re: Kynologicke potreby do auta - Prepravky, bezpecnost atd.

Poslaťod Danka » Ned 15.06.2008 23:23

Skús si prezrieť prepravky, ktoré predáva Nitra - Novafoods.net, resp. Košice - ATOS Marek Socha, je to myslím výrobca CAMON... Raz som videla katalóg a boli tam naozaj všelijaké...
Danka
Nováčik
 
Príspevky: 36

Cestovanie so psom autom

Poslaťod Nia » Str 18.06.2008 19:34

ako je to s dlhou cestou autom??? havino bude mat vtedy 10mesiacov a mamina ho chce silou mocou tahat do chorvatska co je min. 12 hodinova cesta autom. neviem ci je to pre neho dobre. este je stale zivy a sice uz ma za sebou 2 cesty do rakuska, ale to bola predsalen zima a necestovali sme tam 12 hodin. ake mate skusenosti s takymito dlhymi cestami???
ehm, ide tu aj o to ci ostanem doma abo ne, ale kedze mam 18 viete asi aku situaciu by som najviac chcela :no: a chcem maminu presvedcit ze pre pesa by bolo najlepsie ostat so mnou doma
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy