Preprava psa v aute

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Poca » Pon 15.06.2015 18:07

Ja som dostala pokutu za psa priviazaneho o dvere, sedela pred sedadlom spolujazdca, lebo v jej prepravke boli mačatá nájdené pri ceste.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Vikiki22 » Pon 15.06.2015 18:29

Netreba sa nechať. :jazyk:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod janajka » Pon 15.06.2015 19:08

Vikiki. Oni sa riadia este jedným paragrafom. Náklad musí byt riadne zabezpečený, aby neohrozil...
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Vikiki22 » Pon 15.06.2015 19:10

Tak to ale môže byť tvrdenie proti tvrdeniu. Ako mi dokážu, že môj pes ohrozuje cestnú premávku? To už skôr by bola pokuta za to, že vodič nepredchádzal ohrozeniu. A to je jedno, či kvôli psovi alebo čomukoľvek inému. :nwm:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod pigie » Pon 15.06.2015 19:12

Ale ved ked pes neohrozi vodica a je priviazany tak, ze k vodicovi nedociahne, tak aky problem? Ja tiez vozim obcas psa pod nohami na sedadle spolujazdca priviazaneho o kus zeleza pod sedadlom a bola som v tom, ze to je pre policajtov OK... Asi by som sa aj hadala...
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod x_mary » Pon 15.06.2015 22:08

Bohužiaľ - v našej krasnej krajine ... sa môže všetko - jeden sa ma pytal prečo ten pes nema nahubok ... (moj pes v mojom aute) :au:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod janajka » Uto 16.06.2015 13:34

Vikiki22 píše:Ako mi dokážu, že môj pes ohrozuje cestnú premávku?
Tak, ze neni priputany alebo nie je umiestneny v boxe. To snad vidi vlastnymi ocami. Rovnako ako ked nemas pas.


Mna inak za psi este nikdy nebuzerovali (sedeli ci vzadu, ci vpredu pod sedadlom spolujazca, ci v kufri), jara uz ano / ale primarne ho zastavili zato, ze nemal pás.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod CraObs » Štv 18.06.2015 6:56

x_mary píše:Bohužiaľ - v našej krasnej krajine ... sa môže všetko - jeden sa ma pytal prečo ten pes nema nahubok ... (moj pes v mojom aute) :au:

pýtať sa môže čo chce, koľko chce, kedy chce.. ak vás niekto chce pokutovať musí to napasovať na zákon a paragraf, inak si môže veľký TRT :ahoj: takže nabudúce ak vás niekto bude za niečo buzerovať a nebodaj vám bude chcieť dať pokutu pýtajte sa na základe čoho :dancing:
a ak neviete argumentovať a citovať z pamäti tak si vytlačte a šupnite do peňaženky ťahák s číslom zákona, paragrafu a citáciou :nwm:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 7:52

na základe včerajšej nehody (asi ste všetci už počuli / zdielali na fb), ma opäť napadá otázka ideálnej prepravy psa v aute. Asi ideálna nie je žiadna, veľký pes asi najlepšie v nejakej klietke, ale pri malom? Včera som sme sa o tom bavili s chovateľkou. Ja mám psy v klietkach. Frapečkova je napr. maličká, je pripútaná o auto, ale pri havárke by mohla letieť a oveľa viac ako klietka veľkého psa. Ešte v mojom roomstri je kufor vysoký, letieť aj má kade :ua: i keď psy nosí vždy a zásadne len v boxoch / klietkach, aj keď beriem iné psy v aute, aj tie musia ísť v boxoch a vždy som bola za to, že to je najbezpečnejšie, teraz si nie som istá... Nebolo by lepšie pre malého psa predsa len certifikovaný autopás / autopostroj a pes pripútaný na sedadle? Predsa len to tam asi bude bezpečnejšie ako v kufri, pes nemá až tak kam letieť a je pripútaný viac ako v klietke :nwm: kufor je tiež deformačná zóna, zadné sedadlá nie. Čo si myslíte?
Vďaka za názory
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod pigie » Štv 05.01.2017 8:03

Aka nehoda, kde? Pre mna najbezpecnejsie a tak ho uz aj vozim, pre maleho psa je pod nohami vzadu, uviazany nakratko, akurat, ze by mal byt v postroji a nie na obojku :heh: Ale ak ideme na dlhsie cesty, davam ten.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod wer » Štv 05.01.2017 8:04

Konkretne v hentom pripade asi jedno... To auto skoncilo prevratene vo vode, majitelka (predpokladam, ze priputana, sediaca na sedadle...) tiez neskoncila najlepsie.


Kufor vs akekolvek ine miesto - zalezi predsa od narazu. Z mojich pozorovani kufor vydrzi vcelku dost - predna maska na padrt a kufor len skrabancek. Ked do teba napikuju zboku, tiez to moze skoncit zle. Najcastejsie su asi celne zrazky, prip prave do boku. Dozadu skor tukance vacsinou.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 8:14

pigie: https://www.facebook.com/utuloknitra.sk/posts/396024680741212

práve že majiteľka vraj dopadla dobre na to, v akom stave bolo auto (ráno som čítala v komente).
Lebo keď si vezmem malého psa v klietke vzadu, vo veľkej by ho dobre oplieskalo, keď má menšiu, tak na svoju veľkosť, tiež ho v nej oplieska, lebo je v podstate nepripútaný. Na sedadle by bol pripútaný, neoplieskalo by ho nikde :nwm: teda alebo môže o dvere:? či? ako sú vzadu airbagy? Môže to psa zabiť? Malého myslím, nie veľkého, čo keď sedí má hlavu až pri plafóne. Ja som bola vždy zástanca klietok a teraz som trochu na pochybách. Frapečkova klietka dlhá len 40 cm by v tom aute vedela polietať všetkými smermi :ua:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod pigie » Štv 05.01.2017 8:17

V mensej ho urcite tak neoplieska. Mensia je isto lepsia. Ved my sme kvoli tomu vyberali Hugovi kufor na mieru, aby tam moc nelietal :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod moschino » Štv 05.01.2017 8:21

pri náraze ale aj v malej ho oplieska, nie? Len neletí takú vzdialenosť k stene klietky, aby ho opieskalo, ale silne ho plesne aj tam. Či? fyzika mi nikdy nešla :nwm: a chce to aj poriadne pripevnenú tú malú klietku. Lebo napr. v mojom by z kufra vedelo cez ten vysoký strop v pohode pri náraze niečo preletieť aj dopredu :nwm: len čím to tak upevniť, aby to ten náraz aj vydržalo?
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod pigie » Štv 05.01.2017 8:21

Jasne, ze oplieska, aj v pasoch ho oplieska! Akurat, ze mu zdrti hrudnik! A v klietke sa to rozlozi na vacsiu plochu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy