Preprava psa v aute

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod majjuna25 » Uto 18.06.2013 14:03

Mackie, dík :smile: Ja som si až teraz všimla tvoju odpoveď.

Nechápem celkom, ako môže byť auto zamknuté, keď je kufor pootvorený, istený "len" tým držiakom :lol: Každopádne sa nechám tebou inšpirovať a síce neviem, ako to funguje, asi si tú vec zaobstarám. Keď píšeš, že takto i jazdíš, príde mi to vcelku praktické :smile:

Plastovú mriežku si kupovať asi nebudem , snáď postačí tá vecička do kufra :smile:

Mrežu medzi kufor a sedadlá som zatiaľ nezohnala. Riešim to (väčšinou :angel: ) tak, že psa dám do postroja a pripnem k pevnému vodítku pripevnenému ku kufru auta. Aj keby mi odtiaľ skákala alebo letela, snáď sa dopredu nedostane. Policajti to pri kontrole nekomentovali, tak snáď je to ok :angel:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod CraObs » Uto 18.06.2013 14:05

hneď ako to dostaneš do ruky tak to pochopíš neboj :smile:
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Mackie » Uto 18.06.2013 17:41

ja som povodne ani nechapala ako sa zamyka kufor, to bol hlavny problem :heh:
ak to vies, tak toto drzatko je len predlzenie spodneho zamku, kde je oko, hacik das na oko a "zasrubujes", az sa vobec neda vybrat.. a kedze ho nasledne zacvaknes do zamku na dverach, tak sa srubovat ani neda.. a ked auto zamknes, tak sa logicky neda ani otvorit.. ale nic si z toho nerob, ja by som sa tiez nepochopila, treba to naozaj vidiet
jediny problem pri jazde je ten, ze cele auto prefukuje, a teda vsetky chlpy zozadu viria celym interierom :pac:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod majjuna25 » Štv 20.06.2013 14:31

Mackie, dík za podrobné vysvetlenie :lol: už mi je to hneď jasnejšie. Asi si to kúpim (pokladať ďalšiu otázku na túto tému by mi už bolo trápne :hi: ), aj napriek chlpom víriacim celým interiérom firemného auta :angel:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod kives » Štv 14.08.2014 22:42

chcela by som si zmajstrovať prepravku do kufra. z eloxovaného hliníka a ofóliovaných dosiek. dosky by som dala 9-20 mm, len nemám jasno v hliníku. dať štvorcový dutý profil alebo plný? a aká hrúbka? stačí mi 20x20 alebo dať hrubšie. lebo sú aj 25x25 ale aj iné hrúbky. má s tým niekto skúsenosti?
a ešte mám potom takú nejasnosť, že neviem zamknúť auto a nechať otvorený kufor, ale to asi vyriešim :lol: .
edit: :pac: som sa netrafila do témy, sorry.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod wer » Štv 14.08.2014 23:07

ja len k tomu zamknutiu - predavaju take haciky (som na mobile, neviem ti to teraz najst) - vies to pouzit ako vetracku a mas pri tom normalne zamknute auto. ale ja som to pouzivala aj na oklamanie mechanizmu dveri - zacvakla som to tam, zamkla a pritom bol otvoreny kufor. (a potom som prisla na to, ze ked normalne zamknem auto a az potom otvorim kufor - auto zostane zamknute... :pac: )
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod CraObs » Pia 15.08.2014 6:22

na otvorený kufor http://baron.cz/pes/vetraci-rozpera-282 ... 00630.html
profil dutý, je pevnejší ako plný :ha: a aj lahší..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod kives » Pia 15.08.2014 7:14

tú rozperku som pozerala už predtým, tiež ťažká nechápačka, ako to funguje :lol: . ale tak, predpokladám, že hej.
wer, dík za tip, to budem musieť vyskúšať.
Crao, a náhodou by si mi nevedel poradiť aj rozmer :angel: ? Sranda, že duté sú pevnejšie, to som nevedela.
jo, edit, doska samozrejme 9-10mm, nie 20 :pac: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod CraObs » Pia 15.08.2014 8:16

rozmer fakt netuším ktorý by stačil, nemám s klietkami žiadnu skúsenosť.. ale 20x20 podla mňa by mohlo stačiť ak to nemá papierovú stenu :nwm:
a asi záleží aj ako moc demolačného psa túžiaceho po slobode máš, alebo či to tam máš len nech je "zabezpečený"..
havran k papagájovi sadá..
".... challenge accepted !!! " D - 15122014 0025 3770 51 A - 20062017 1430 3650 50 Obrázok
CraObs
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1385
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod kives » Pia 15.08.2014 13:20

priamo demolačný nie je, skor špekuluje, ako by sa z toho vedel dostať. ale v aute by nemal vymýšľať, on skor zdrhá z kotcov. teda, raz sa mu to podarilo a odvtedy to skúša.
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod Mackie » Pia 15.08.2014 14:29

ked budes mat buduci tyzden cas, zastav sa, ukazem ti ten "hacik" (ja som to tiez nechapala, kym som nevidela nazivo :lol: teoreticky vysvetlenie vid par prispevkov dozadu)
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod kives » Pia 15.08.2014 20:58

dík Mackie. už som pozrela, ako tak mám predstavu. stavila by som sa, len dovolenkujem, vďaka :smile: .
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2905
Bydlisko: Košice

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod beki69 » Ned 24.08.2014 2:46

Pouzival som ATLAS 100 pre Zlateho Retrievera, kedze pasoval presne do kufra VW Golf. Vo vacsom aute zbytocne zaberal prilis vela miesta.
Presiel som na prepravku z hlinikovych profilov, akurat ze cena je 3x vyssia. Miesta mal viac a prepravka zabera menej miesta SWISS PET Eagle L ( 68x93.5x68.5) + nehrka, ked je prazdna, ako ATLAS ( resp. dvierka )
beki69
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod beki69 » Uto 02.09.2014 17:11

Obrázok
SWISS PET Eagle L


Sent from my iPhone using Tapatalk
beki69
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 17

Re: Preprava psa v aute

Poslaťod lenli » Štv 04.09.2014 12:55

Ten Swiss Pet som kedysi obzerala, ale ta cena :pac: Dala som si nakoniec vyrobit prepravku na mieru z plastu, iba dvierka kovove - sama ju dokazem vybrat, lahko sa cisti a vysla ma na tretinu oproti Swiss Pet - som absolutne spokojna. Takto to vyzera:

Obrázok
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy