GPS pre psa

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Lokalizacia psa (cip? GPS?)

Poslaťod lucik » Ned 09.01.2011 14:47

Vevinka píše:a ani netvrdim že jej budem dávať GPS (to môžem mať akurát tak v aute).

Vevinka píše:ale podľa mňa (môj osobný názor) je blbosť mu to GPS dať keď ho ide venčiť na sídlisko (určite je to v niečom dobré, keby to bolo malinkej veľkosti by som to MOŽNO aj kúpila, lebo má to určite výhodu, to netvrdím že nemá)

:haha: vlastné tvrdenie si znegovať v jednom príspevku, to sa nepodarí len tak hocikomu.. Vevinka, si trieda, fakt :ach:
a čo by si si to GPS dala do vitrínky, keď by si si ho kúpila, ale nedala na psa?

Vevinka píše:... a este keby sa ti stratil, tak prvy co by ho nasiel by mu to GPS z krku ukradol :lol: lebo teraz su taky ludia, ze psa ktory ta caka pred obchodom vyzlecu a oblecenie ukradnu.. uz sa to stalo kamoske..cize keby mal na krku GPS tak aj tak by si ho nenasla lebo by mu ho ukradli... :pac:

Vevinka píše:... a lucik... ver tomu že taký ľudia ktorý by to tomu psovi ukradli existujú... je ich málo ale sú... keby to bol nejaký maličký čip, čo býva aj v kriminálkach :lol: , tak ten by som mala už dávno doma :yes:

tak najskôr to napíšeš ako tvrdenie, že určite mu to ukradnú a potom je už zrazu takých ľudí málo.. :ach:
a určite by si to už doma nemala - inzerovala by si to na bazoši, alebo tu, že si si to kúpila a predáš, lebo nesedí veľkosť, alebo tvar, alebo nie je dostatočne ružový pre tvoju kvázi čivavu :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Lokalizacia psa (cip? GPS?)

Poslaťod Mackie » Ned 09.01.2011 14:53

ale kaslite na to

inac mna tiez ako prve napadlo, ze take drahe psovi na krk nedam, lebo to isto niekto ukradne :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Lokalizacia psa (cip? GPS?)

Poslaťod ShiShinQa » Ned 09.01.2011 15:03

Ja neviem či sa dá na to kašľať :heh: Vevinka je proste cool :lol:
K tomu kradnutiu, by som len toľko, že nie každý človek vie čo to je, keďže sa to podobá na elektrický obojok, ktorý viac známy ako GPS a určite to na obojku nebude napísané a hlavne neviem či by to niekto dal malému psovi, čo ledva videl čo je les a ak aj, nedám mu to, keď idem do obchodu. Ak by sa pes stratil tak vďaka GPS by som ho nemusela hľadať dva dni ako toho ridgebacka, ale pravdepodobne by som ho odchytila v priebehu pár hodín a za ten čas by mu to snáď ukradnúť nestili a nie každý človek sa dotkne cudzieho psa ak ho nepozná a nie to ešte väčšieho ako je napr. bígel :lol:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: Lokalizacia psa (cip? GPS?)

Poslaťod denyho slniecko » Ned 09.01.2011 15:08

Presne. Nemyslim si ani ze by to niekto dal na krk psovi mensiemu ako bigl. A zas CSV by sa len tak kadekto neodvazil dotknut. By utekal, ze aha vlk. :lol: No, v takom lese to nieje blbost. Alebo niekde daleko od domova vo volnom priestranstve.
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: Lokalizacia psa (cip? GPS?)

Poslaťod ShiShinQa » Ned 09.01.2011 15:14

Tak ako pozor, sú tu aj menšie poľovnícke psíky ako bígel, napr. jazvečíky, ja keby mám ovečky tak jeden s mojich pastierských psíkov bude aj Shipperke, čo je teda najmenší pastiersky psík :lol: Ale predsa na sídlisku by som psovi GPS nedala, keď idem len okolo domu, keby idem ďaleko na pole, do lesa, atď. Tak by sa to zišlo :lol:
They are not just dogs, they are pearls, sense of my life.
ShiShinQa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2072
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS pre psa

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 16.02.2012 9:44

Ak to niekoho tu zaujíma, tak posledná informácia z Garinu Slovensko je, že predaj Astro zariadení aj s príslušenstvom sa začne na Slovensku a to cca. od 2Q r. 2012. Prebiehajú certifikácie. Konečne nebudeme musieť niečo zháňať z USA.... Ešte si počkať na cenu...Prajem pekný deň :smile:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: GPS pre psa

Poslaťod hermy69 » Sob 18.02.2012 13:37

Konečne sa niečo dostalo už aj k nám :smile: Je možné že si raz zadovážim tento zázrak, len som zvedavá na tú cenu :ha:
http://dikzpotonskejluky.wix.com/dikzpotonskejluky
hermy69
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 207
Bydlisko: Bratislava okolie

Kippy pet finder referencie

Poslaťod matomendoza » Pon 03.11.2014 10:54

Dobrý deň,

chcel by som sa podeliť o informácie ohľadom gps obojku "Kippy-the pet finder",nakoľko som ich na nete nenašiel a

dúfam že niekomu pomôžem pri rozhodovaný.

Nakoľko naši dvaja hafani sem tam zmiznú na "polovačku" do priľahlých polí a lesíkov a mali sme o nich strach

tak sme hľadali riešenie ako ich pri hľadaný lokalizovať.

Určite existuju aj iné riešenia ale,ja mám len s týmto skúsenosti.

Je to vhodné pre tých , ktorým sa niekedy domáci miláčik stratí a nevyužívajú to denne.

Všetko dôležité je na ich webe.

http://www.kippy.eu/en-gb/cms

Sú dostupné aj na slovensku.(foto č.1)

Google Vám ich nájde.

Nastavenie je jednoduché.

Nabíja sa pomocou mikro usb nabíjačky , ktorá je v balení.

Viete ich lokalizovať pomocou smartfónu,tabletu alebo pc.

Presnosť je dosť dobrá + - 30 metrov.

Len si na ňu treba počkat chvíľu,lebo čaká na odozvu od operátora.

Potom upresnuje polohu každú minútu, a môžete si prepnút na ukazovanie smeru.

V okruhu 30 metrov len vypíše že ste blízko, psa určite vidieť budete ,

ale keď sa stratí vysielač máte čo robiť aby ste ho našli.

Hľadal som vysielač ktorý naša fenka stratila keď ušla a odtrhol sa jej s obojku.

Naštastie som ho našiel.

POZOR si dajte na uchytenie.(foto č.2)

Držiak na obojok je dosť labilný, drží to len na gumičke a nevydrži to veľký tah.

Ale prístroj v držiaku je dost pevne uchytený.(foto č.3)

Maximálna šírka obojku je 2,5 cm a bute to určite treba lepšie pripevniť.

Funguje na základe GPS a mobilného signálu.

Zatiaľ to máme tri dni ale už vieme že naša nezbednica chodí na výlety keď nie sme doma :oo:

Uvidíme ako to bude ďalej fungovať.

Plusy:
-Kvalita vyhotovenia
-Rozmery
-Presnosť
-Vodotesnosť
-Jednoduchosť ovládania

Mínusy:
-Uchytenie na obojok
-Cena
-Poplatok po prvom roku je 30,-

Dúfam že niekomu to pomôže.
Prílohy
fotka 1.JPG
fotka 2.JPG
fotka 3.JPG
matomendoza
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: GPS pre psa

Poslaťod sarach » Pia 02.01.2015 8:08

Má niekto toto vyskúšané? Nieje to vyslovene GPS, ale nevedela som, kam to dať. :smile: Vyzerá to celkom dobre...
http://www.pfcollars.sk/lokator
http://www.pfcollars.sk/lokatory?product_id=64
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: GPS pre psa

Poslaťod Silvuch » Pia 02.01.2015 8:32

Ja maaam. Ja mam. Len nemal ešte simku.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: GPS pre psa

Poslaťod sarach » Pia 02.01.2015 11:19

a ktoré máš? lebo nechápem aký je rozdiel okrem toho, že ten väčší má tlačítko a nájde ti mobil ... mňa by zaujímalo, či to ozaj funguje, na akom princípe, či je to cez bluetooth, alebo wifi, alebo ... ? aj keď je pes na míle ďaleko, tak mi ukáže, že kde je? alebo koľko metrov / kilometrov je odomňa? ide tam nejaká batéria?
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: GPS pre psa

Poslaťod lenli » Pon 05.01.2015 10:45

S tymto konkretnym skusenost nemam, ale podobne som nasla ked som hladala pre mojho. Dosah to malo nejakych 10 metrov - fungovalo to na zaklade bluetoothu. Inak zasadne info co by obchod mal uvadzat. Dobre ak je macka na zahrade a neviem ju najst, ale pre psa co odbehne som nevidela vyznam - mojho 35kg drobca do 10 metrov vidim aj volnym okom.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS pre psa

Poslaťod Silvuch » Pon 05.01.2015 13:12

Dobija sa ako mobil. Vydrží vraj sedem dni. Funguje na principe satelit čiže je jedno ako ďaleko pes je len musí byt v signale. Čiže hustý les asi nehrozi. Musí na cistinku. :)
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: GPS pre psa

Poslaťod lenli » Pon 05.01.2015 23:32

Silvuch a urcite ten co spomina sarach? Lebo tam pisu, ze spojenie bluetooth a nevyzera, ze by do toho osla sim ako do klasickeho gps lokatora.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: GPS pre psa

Poslaťod Silvuch » Uto 06.01.2015 9:35

Mas pravdu. Je iný.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy