Vodítka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Vodítka

Poslaťod dartanan » Pon 08.02.2016 21:07

Chcem sa spýtať či mi vie niekto poradiť kde by som kúpil kožené výstavné vodítko také zhruba 3 metre dlhé, pre NO. Videl som také na videách, ale nikde sa mi ho nepodarilo nájsť.
dartanan
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 15
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Pon 08.02.2016 22:05

Jaj, elfinka, az teraz citam. Ja mam tu flexinu - presne tu istu a je dokonala. Dokonale krasna :hi: Fakt ma vzhlad presvedcil o kupe - obycajnu cervenu hnusne umelu by som asi nepouzivala. :ha: A teda toboz lankovu... :nwm: Ale ja to mam cisto len na vecerny cik popri domoch po tme. Nenastala este situacia (2 mesiace ju mam), ze by mi pes trhol na nej, lebo fakt on vecer len cucha :ha: Takze vydrz asi neotestujem. Na normalne vence nepouzivam.

Dartanan, skus pozrietna kynologickepotreby.sk. Som na mobile, nechce sa mi vyhladavat, ale tam by mohli mat teoreticky...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod hriva » Uto 09.02.2016 8:17

Na ťahavého psa alebo ako nejakú pomôcku pri výcviku by som flexi nekupovala... Ja mam tu pasovú na velke psy, a mam to na Briu keď chce Miska venčiť.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4813

Re: Vodítka

Poslaťod lenli » Uto 09.02.2016 11:06

Ja teda uspesne pouzivam uz vyse 3 rokov jednu a tu istu 8m paskovu flexinu. Moj pes je relativne tahavy a aj na moje prekvapenie flexina drzi - prezila vybehnutie za mackami, srnami aj za wer :haha: . Ale teda kupovala som tu na 60kg i ked moj pes ma nieco okolo 35kg. Medzi ludmi po sidlisku je to ale neprakticke, tam berem dvojmetrove prepinacie voditko. Ale ked clovek ide po trasach kde sem tam niekoho stretne, tak je to super. Pri stretoch so psom som ale tiez mavala kratke voditko na nom este, aby som ho vedela skorigovat(v poslednom case uz nebolo treba) - na tej flexine sa to neda efektivne spravit.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Uto 09.02.2016 11:14

a este si si neobjednala tu fesacku? :hih:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod maminaBB » Ned 27.03.2016 16:30

Ahojte,nasa slecna k nam pride zajtra.Krizenec cavaliera a bigla, 10tyzdnova. Aky obojok a voditko volit? Mozem ju privykat hned od prvych dni?
maminaBB
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Ned 27.03.2016 16:56

Na zaciatok co najmakksie a najlahsie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Vodítka

Poslaťod elfinka » Str 30.03.2016 15:38

Tak som si tu fesnu flexinu kupila, uz prezila aj nejake to trhanie a vyzera dost bytelne. 8 metrovu paskovu a pouzivam ju vacsinu casu ked treba voditko. Dokonca sa pohodlne aj do ruky chyta ked treba.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vodítka

Poslaťod maminaBB » Štv 31.03.2016 14:43

Tak na obojok sme si pomaly zvykli ... teraz nás čaká vodítko, len ja som chcela flexi a synátor klasiku "spagát". Čo je teda lepšie pri šteniatku? je to riadny živáň. A je to ok riešiť vodítko takto hneď v úvode (9týždňov)?
maminaBB
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Vodítka

Poslaťod elfinka » Štv 31.03.2016 14:46

Voditko - navyknut treba hned, ale vela casu chodit aj navolno a trenovat privolanie a to aby si vas sledovala :smile:
Flexinu na tak maleho prcka by som este nedavala, pockala by som tak mesiac dva, najprv nech sa nauci chodit na normalnom voditku ktore netaha (aby sa nenaucila tahat ona)
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Vodítka

Poslaťod maminaBB » Štv 31.03.2016 14:50

No ona ešte ani tak moc nereaguje na meno, máme ju od 29.3. a keď niečo zaňuchá, tak ignoruje akékoľvek zvuky ( pískanie, hvízdanie, štrnganie kľúčmi ...) :ach:
maminaBB
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 27

Re: Vodítka

Poslaťod zuzkabluzka » Štv 31.03.2016 18:05

My sme začínali s obyčajným vodítkom, no veeeľmi rýchlo som zistila, že takto nevyvenčím psa a seba unavím, takže po nejakých 2 týždňoch sme kupovali flexinu. Odporúčam pásovú, nie lankovú. Ale normálne vodítko treba samozrejme mať tiež. A ja by som dala postroj, rozkladá tlak.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1720

Re: Vodítka

Poslaťod liveskaaa » Pon 26.09.2016 10:26

S naším havkáčom väčšinou používame flexi vario, lepšie je s pásikom (lanko je druhá možnosť dostupná na trhu). Ale do hory a na túry používame krátke klasické nylonové. Vo výbave každého psíčkara by nemali chýbať 2 vodítka.
liveskaaa
Okoloidúci
 
Príspevky: 2
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: Vodítka

Poslaťod Elis » Uto 22.11.2016 13:30

dotaz na vas mam...pomozte, pls...

shanim pogumovane vodítko, ale takove jiné, nez jsou tedka v nabídce.
mnohem mekcci bylo, mekke, bavlnenné okaje - bilo cerne ( tusim i bilo hnede?).

a nemuzu si zaboha vybavit firmu, která to vyrabi. je to asi nemecka /rakouska firma, co vyrabi potřeby pro sport kynologii a profi kynologii. znama , nic malého.

obvykle uz jsem prosla - ale nic...

urcite slo koupit na Slovensku .

napadne vas něco?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6367
Bydlisko: Praha

Re: Vodítka

Poslaťod wer » Uto 22.11.2016 13:37

HST to nie je?
ja mam doma jedno - je velmi prijemne, ale tiez mam uz problem zohnat rovnake. pozriem doma znacku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12688
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy