Vodítka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Vodítka

Poslaťod Nykkyta » Str 14.05.2008 14:34

Nenasla som ziadnu pribuznejsiu temu. Ale chcem sa spytat, ake je podla vas najlepsie voditko na obranu?

// Témy rozdelené
/ Bibiana
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: postroj

Poslaťod Poca » Štv 15.05.2008 6:33

Akékoľvek dostatočne pevné (nie 10 metrové, ani flexi)
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: postroj

Poslaťod Nykkyta » Štv 15.05.2008 10:28

To som asi pochopila, ale niektore sa zarezavaju do ruk, ked hafan potiahne, tak som chcela vediet, ci nemate skusenosti s konkretnym typom, ktory je najvhodnejsi. Napr. ci vam vyhovuje gulate, uzke, siroke, kozene, textilne atd.
Dakujem
Nykkyta
Junior
 
Príspevky: 221
Bydlisko: Blatné

Re: postroj

Poslaťod Poca » Štv 15.05.2008 10:54

Ja používam okrúhle, je mäkké, silné, vraj neeistuje pes čo by ho roztrhol (povedali v obchode) Stojí cca 200 Sk:
Obrázok

Predtým som mala takéto:
Obrázok
bolo dost široké, napriek tomu rezalo ruku a nevydržalo ťah.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: postroj

Poslaťod Bibiana » Štv 15.05.2008 11:18

Ja si tiež pochvalujem okrúhle vodítko.. Je pevné, nereže a nepáli.. S tým "pásovým" nemám dobre skúsenosti, raz mi peso zatiahol a akosi som nestačila povoliť tak sa mi krásne spálila dlaň.. Bolelo to ako fras :hmm:

Obrázok
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: postroj

Poslaťod Nia » Sob 19.07.2008 8:59

ja som mala flexinu...moja matka kupila, lebo ze na maleho psa treba flexinu...ked bol krpec male, tak to bolo v pohode, ale akonahle vyrastol a zacal tahat, tak to bolo hrozne...neudrzala som ho na tom, absolutne ziadna kontrola nad psom..tak som si kupila obycajne snurove voditko...ploche...kedze moj peso az tak nepotiahne(dufam) aby mi spalil ruku. teraz mam pesa pod kontrolou, potiahnem ho kedy chcem a nelieta mi kade tade..ale flexinu uz nikdy, to je najnemoznejsie voditko.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: postroj

Poslaťod lusy » Sob 19.07.2008 13:05

neudrzala si yorka na flexine??? :ach:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: postroj

Poslaťod Nia » Sob 19.07.2008 15:48

nie, bo nuchal mi kade tade...behal z jednej strany na druhu a nedokazala som ho udrzat na jednej strane a ked som potrebovala ho rychlo potiahnut tak flexina sa mi zdala taka neprakticka...abo neviem...no...proste on potrebuje pevnejsie voditko.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: postroj

Poslaťod julieta » Sob 19.07.2008 16:02

ja pouzivam flexiny a okruhle voditko. flexina je vyborna hlavne na sidlisku, kde nemozem psa pustit a potrebujem aby sa citil volnejsie. psik sa ako tak vybeha, (vzdy lepsie ako na metrovom voditku). okruhle voditka pouzivam ked beriem obidvoch psov naraz, pretoze ked som brala dvoch na flexinach moj chrbat strasne trpel ked som si ich stale pritahovala. absolutne sa mi na vahovu kategoriu mojich psov neosvedcili ploche voditka. strasne to drelo ruky co i len pri sebemensom tahu psika. na obidvoch typoch voditok mi psi vedia chodit pri nohe, takze nesuhlasim s tym, ze flexina psika pokazi. samozrejme je to mozne len v tom pripade ked sa s flexinou vobec nenaraba tak ako sa ma... napr. stare babky co nepoznaju tlacitko na stopnutie snury a psik sa okolo vas niekolkokrat omota....
ked ideme von a viem ze psi mozu byt navolno tak idu na kratkom okruhlom voditku.
julieta
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 674
Bydlisko: Zvolen

Re: postroj

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 20.07.2008 11:01

flexina môže psíka pokaziť tým, že pes je nútený stále do ťahu. A ten ťah flexiny naozaj nieje zanedbateľný. Napr. môj keď prestal blbnúť s ťahaním na vodítku, tak odmieta chodiť na flexine, lebo hneď ako sa napne flexi, on zastane.
Ďalšia nezanedbateľná vec, ale to sa týka skôr malých psov je tá, že ak je pes za človekom, flexi ho dosť nepríjemné ťahá ponad hlavu cez uši a pes sa len zúfalo uhýba šnúre, ktorá ho ťahá a udiera do hlavy. Pohľad na takéhoto chudáka ma vždy zamrzí.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: postroj

Poslaťod Nia » Ned 20.07.2008 12:10

tak ja s beanim nemam problem..kebyze byvam na sidlisku tak jasne ze volim to, nech sa vybeha...ale tak ja voditko potrebujem prilezitostne.tlacitko stop som poznala, i ked mi trvalo dost dlho aby som dosla na to, ako sa s tym naraba...ked ja som taka mantava :heh: ...moj divy peso na flexine tahal ako neiem co, lebo vedel ze mozno ho to este pusti, ale na normalnom voditku ide pekne pri mne a ani sa nepokusa tahat, lebo vie, ze ho potiahnem spatky.a ked bol na flexine tak ked som ho chcela potiahnut, tak som musela seknut a potom tahat...mne osobne je praktickejsie klasicke snurove voditko
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: postroj

Poslaťod Mishelka7 » Ned 20.07.2008 17:00

moja ma od zaciatku flexi voditko take mini, dlhe 3 metre, takze sa na nom bez problemov prebehne a tym, ze je urcene pre najmensich psikov, tak ani ten tah nie je velmi silny. pekne vie na nom chodit, co sa aj cudujem, kedze som myslela, ze ju to budem dlho ucit...pokial ju chcem mat pri sebe, voditko si zaistim na pozadovanu dlzku a mala pekne cupka pri mne, inokedy jej necham volnost a neviem si predstavit ako by ma 1, 6 kg stena na nom tahalo :lol:

len niekedy sa stane, ze kedze je nizsia ako niektore byliny, tak sa mi pri onuchavani to lanko okolo tej travy namota a potom ho musim odtacat :heh: ale som s nim spokojna...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: postroj

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 20.07.2008 19:03

1,6 kilové šteňa ťa samozrejme ťahať nebude tak, že ty to pocítiš ako nepríjemné, ako pri väčšom psovi, ale ťahať môže. napr. mamin krysařík je z tej mini flexiny totálne nešťastný a ťahá ako drak, hoci si to mama možno ani nevšimne. Ale on je zavesený do obojka so sklopenými uškami.
Nakoniec sa dala nakecať a urobila si na neho stopovačku a je spokojnosť :lol:
ďalšia vec flexiny a to najmä pri malých psíkoch je tá, že celý ten sersam čo má človek v ruke je strašne ťažký a masívny, takže cit pre psa je nulový.
Sama viem ten rozdiel, aj svojho 7 kg psíka som venčila na flexi aj bez nej a tak isto mojho terajšieho, čo má 18.
S flexi som ani nevedela, že vediem psa a čo ten pes robí a bez nej je cítiť každý pohyb.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: postroj

Poslaťod Mishelka7 » Ned 20.07.2008 20:24

neviem aku flexinu mas ty, ked hovoris, ze je tazky, bo ja mam take male cudo len na 3 prsty, co ani necitim, ze mam daco v ruke, takze presne viem, kedy pes taha, ale zas ona sa nezvykne tahat, pokial nieco onuchava, tak zastanem a pockam a inak ide pekne predo mnou asi meter, vobec mi nezvykne niekam sa tahat , mozno preto, lebo ju nedavam pri venceni hned na voditko, ale najpr ju necham vybehat na travniku, ktory mame hned pri dome a az potom sa prechadzame na voditku, takze je kludna...
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: postroj

Poslaťod Nia » Ned 20.07.2008 22:44

Ulfheiðr píše:1,6 kilové šteňa ťa samozrejme ťahať nebude tak, že ty to pocítiš ako nepríjemné, ako pri väčšom psovi, ale ťahať môže. napr. mamin krysařík je z tej mini flexiny totálne nešťastný a ťahá ako drak, hoci si to mama možno ani nevšimne. Ale on je zavesený do obojka so sklopenými uškami.
Nakoniec sa dala nakecať a urobila si na neho stopovačku a je spokojnosť :lol:
ďalšia vec flexiny a to najmä pri malých psíkoch je tá, že celý ten sersam čo má človek v ruke je strašne ťažký a masívny, takže cit pre psa je nulový.
Sama viem ten rozdiel, aj svojho 7 kg psíka som venčila na flexi aj bez nej a tak isto mojho terajšieho, čo má 18.
S flexi som ani nevedela, že vediem psa a čo ten pes robí a bez nej je cítiť každý pohyb.

poznam ten nulovy cit...ja neviem udrzat na flexine 2,7kg yorkshira, ano, je to smiesne, ale proste on nemoze pocitit ze ma este nejaku rezervu na potahanie, inak sa v nom prebudia lovecke pudy a sme jak stopovaci psy...teraz na obycajnom voditku je kludny, pretoze vie, ze keby sa o nieco pokusal, ma jednoducho smolu. hadam nedovolim aby on vencil mna.
mishelka: mozno to je aj tym, ze ty mas sucku, ak som dobre odhadla z rozpravania. zase psy su v tomto uplne iny. ine je ked ides vencit a ked ides niekam so psom. u nas bol prave ten problem, ze ked videl ze ide meter predo mnou, tak zacal tahat, potom samozrejme sa skrtil a ludia na mna pozerali, ze preco mi ten pes tak chrci, teraz uz je kludny, ide mi pri nohe, sem tam ocucha a ocika a ideme dalej.
samozrejme kazdemu vyhovuje nieco ine.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Ďalší

Späť na Potreby pre psy