Chladiaca vesta

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Chladiaca vesta

Poslaťod sovienka » Pon 24.07.2017 8:37

Mate niekto skusenosti s chladiacimi vestami pre psa? Funguje to?

Nas greyhound je zjavne EXTREMNE nachylny na prehriatie, vcerajsi vylet sme museli koli nemu zrusit - nedosli sme ani po les a takmer nam skolaboval- podotykam ze ostatne psy okolo nas boli v pohode. Nechceme ho pocas vyletov nechavat doma, a v septembri nas caka turisticka dovolenka v Tatrach, kde mozeme stale chytit velmi teply, slnecny den.

Poradte, pomozte!
Once you go grey', you will never stray
sovienka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 135

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod moschino » Pon 24.07.2017 8:53

tu od Hurtty zvyknú / zvykli (naposledy som videla predminulý rok) používať agiliťáci. Čo som sa pýtala, boli spokojní a tiež som vtedy zvažovala kúpu. Len k tomu nejako nedošlo nakoniec
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Sob 13.02.2021 11:16

Uuplne neaktualne :ha: ale prave teraz som sa zamyslela, ze ako musi tazko zvladat tie letne vylety, ked ma potrebu sa chladit pri minusovych teplotach.. :pac: Tak sa trochu chcem pripravit a nejako mu pomoct, lebo cisternu s vodou nemozem po horach nosit.. :lol:
Po troch rokoch od posledneho prispevku v teme - niekto nejake skusenosti.. ? Pomoze to..? Ako to funguje...?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Elis » Sob 13.02.2021 21:05

Me se teda Venda prehriva, ale na vestu jsem si netroufla.
jeden z duvodu je, ze si myslim - to prehrivani je i urcita potrebna regulace pro toho psa.
Ted, jak jsem je v zime a snehu "ustvala" -to bylo a jsem o tom presvedcena - i diky tomu, ze se celou dobu chladili.
Nekdy natocim -oba psi -Venda i Kaca - skacou sipky do snehu v plnem cvalu -ve vzduchu se pretoci na zada, poradne se vyvali a bezi dal. Bezmozci.
To same se delo na jare vloni, pri prvnim horkem dnu a dlouhe prochazce ve smecce podel potoka. Venda porad "chladil" - a lital a chladil a lital. Ta smecka byla moc, vypnul kontrolky, voda mu to dovolila.
Skoncilo to prujmama a zvracenim - se prehral. a ja mu z toho pak vyrobila pekny zanet zaludku :-(

S dekou bych se tohohle bala -ze nepoznam, kdy ma dost. plus teda, ze neodhadnu a prochladim ho. Zada, ledviny.
I treba ten chladici limec se mu bojim dat- ze mu zatuhne krk.

Jedine, co jsem podridila je podlozka - a i ta je jen na pulce kufru, aby mel sanci si vybrat, kde bude lezet.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Sob 13.02.2021 21:24

No ved prave ci to nepomoze, aby sa neprehrieval, lebo mne to zase oka nepride, ze po chvilke, este aj v takej kose, ma potrebu sa ochladzovat... co moze byt zle..? Problemy so srdcom..? Ci s cim to suvisi?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Elis » Sob 13.02.2021 21:32

kdyz se prehreje -pribrzdi, zpomali, zaleze si do stinu.
kdyz ho budu chladit - pojede dal...
a bojim se, ze si neco udela.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Sob 13.02.2021 21:46

No to chapem, co myslis, ale mne ide skor o to, ze preco sa prehrieva..? To zas nie je extremna zataz, ak teraz opomeniem tury v lete napr... ale ako je mozne, ze ma potrebu sa chladit aj pri -10...? Co teda bude, ked bude +20? Bude musiet byt doma zavrety?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Elis » Sob 13.02.2021 22:03

Aha :-) Venca proc se prehriva?
v prvni rade tvar hlavy: cumak, nozdry, velikost - a v druhe - mozek malinaka uvezneny v tele molossa :ha:
ono i s holkama to nebylo vzdycka snadne - ale daji se tihle psi na teplo castecne natrenovat/adaptovat, nakrmit.
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Sob 13.02.2021 22:13

Mooooj. :ha: Praveze konstitucia tela tomu nenasvedcuje, nacviku ma dost a nic :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Elis » Sob 13.02.2021 22:15

a dycha ciste?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Sob 13.02.2021 22:40

Akoze ci nechrci? Nie.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Slausa » Sob 13.02.2021 22:57

Nema extra mega hunatu podsadu?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Ned 14.02.2021 6:20

Ma, taky huskac :heh:
Ale teda zase doma - rozumej v byte - to zvlada v pohode. Dokonca on dokaze lezat aj na slnku v lete v klude a to mu nevadi.. len.pri tej aktivite je problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod Elis » Ned 14.02.2021 8:02

wer píše:ze ma potrebu sa chladit aj pri -10...?


jeste premyslim, jestli je to u nej potreba chladit se, nebo je to zvyk - kde je voda, tam vlezu?

Kaca taky urcite neskakala do vody, ze ji bylo vedro :ha:

btw. za jak dlouho se ti v lete vydycha po zatezi? je to nejaky extrem?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Chladiaca vesta

Poslaťod wer » Ned 14.02.2021 15:27

Nebude to zvyk. Ja vidim na nom, ze on sa chce chladit, on vodu doslova hlada, ked viem, ze mu je teplo. Aj lyzicu vody najde :ha: a teda vodu zaciti fakt na dialku.. Napr daku studnu v strede pola :pac: a pod. A vzdy si namoci krk, bradu a potom brucho.. v lete si aj v miske snazi aspon bradu namocit... Ale zas inokedy, ked mu teplo nie je, tak do vody nejde. Aj dnes rano bolo dost snehu, -7 a cez potoky len presiel.

No a vydychava sa dlho veru. On zvlada zataz len kratkodobo. aj po obranach - on vyzera v pohode na placi, len ked z placu odchadza, tak hroza. Uz si davam pozor, lebo raz som uz myslela, ze mam po psovi. Takze ma s tym problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Ďalší

Späť na Potreby pre psy