Loptičky

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Loptičky

Poslaťod vavrena » Štv 05.05.2016 9:28

Sa ti už pretáča Harik troška :ha: .
Počuj, nechceš s ním skúsiť frisbee? Škoda toľkého aportovania, a keď to pes nosí do zblbnutia, možno by si využil...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Loptičky

Poslaťod elfinka » Štv 05.05.2016 9:29

Aaa fakt si to objednam. Ako daleko s tym dohodis? S mojou loptou na snurke mam momentalne tak 30m limit, tak neviem ci je fakt vrhac o tolko lepsi?
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Loptičky

Poslaťod lucik » Štv 05.05.2016 9:33

:yes: s vrhačom prišiel záujem o loptičky aj u Ariky.. ale teda ten jej osobitý štýl dohľadávania ma neprestane nikdy udivovať.. labradorky na mieste dopadu do trávy aktívne hľadajú s nosom na zemi, vnorené v tráve a keď zacítia, začnú intenzívnejšie vrtieť chvostom, vezmú a prinesú.. Arika, tá vidí kam to dopadne do trávy, doletí tam jak víchor, zabrzdí a hľadá očami.. pomaly.. keď sa jej niečo zazdá, zapichne nos a znovu zdvihne.. znovu zapichne a znovu zdvihne.. pomaly.. ak ju nájde, tak úplne bez výrazu zapichne a teda vezme a letí ku mne, okolo mňa, urobí za mnou oblúčik a odovzdá, ak jej ju nevezmem hneď, tak pustí na zem (labrošky nepúšťajú).. ako nabijem do hádzača, už poskakuje a cvaká zubami (akoby štekala, len bezzvukovo) :heh:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Loptičky

Poslaťod Lindchen » Štv 05.05.2016 9:38

Vzdialenosť neodhadnem, som v tom dosť mimo, ale vrhačom dohodíš ďalekooooo, oveľa oveľa ďalej ako bežne. Pozor na to, lebo ja som skoro hodila až na cestu, čo bola fest ďaleko, ak si psa nezastavíš...
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Loptičky

Poslaťod elfinka » Štv 05.05.2016 9:41

Ja mam skor problem ked ten blb sa rozbehne inam nez leti lopta, tak mam vzdy nerv ze ju uz nenajde.
A zistila som, ze pes nevidi ruzovu, resp ju nerozlisi od zelenej, odkedy mu hadzem ruzovu loptu tak moze stat pol metra od nej, ja ju vidim a on nucha nucha jak o zivot, bez nosa ju nenajde.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Loptičky

Poslaťod Sunny » Štv 05.05.2016 9:52

Červenú a zelenú vidí pes údajne rovnako :yes:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Loptičky

Poslaťod Kulunuru » Štv 05.05.2016 9:56

vavrena píše:Počuj, nechceš s ním skúsiť frisbee?


Pred casom som nad tym rozmyslal ale nedostal som sa k tomu aby som si spravil ucelenejsi prehlad co vsetko tento sport obnasa - ako sa to cvici, casova narocnost a podobne. Obyc frisbi mame, ale len ako aport. Odkedy mame vrhac, sada na neho prach. Ale dala si mi chrobaka do hlavy, minimalne si k tomu sadnem a co to si precitam.

elfinka píše:tak neviem ci je fakt vrhac o tolko lepsi?


Rozhodne je, vyrazne. Metre zamerane nemam ale lieta to fakt daleko. Ale ak by si na tom trvala, mozem ti s GPS zamerat aj tie metre. :lol: A vrhanie je ovela prijemnejsie a efektivnejsie ako so snurkovou loptickou.

elfinka píše:Ja mam skor problem ked ten blb sa rozbehne inam nez leti lopta, tak mam vzdy nerv ze ju uz nenajde.


:heh: Tak toto poznam velmi doverne. :lol: Psisko sa rozbehne pod uplne inym azimutom ako je smer vrhu, prebehne 50 metrov a zacne snorit. Prirodzene ze nic nevysnori. A tak s "no co, ved sa vlastne vencime obaja" na perach idem pre lopticku ja :lol: Jasne ze ked uz sa k nej blizim tak podla mojho smeru chodze meni oblast hladania a ked som 5 metrov od nej, tak ju uchmatne. Ziadne take, pusti! Pekne si pre nu teraz pobezis! :lol: :dunco3:

Ine je ked ju hodim, a ani ja si nevsimnem presne kam dopadla. Vtedy hladame spolu a som celkom rad ked ju niekde vynucha. :yes:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Loptičky

Poslaťod clupko » Štv 05.05.2016 9:57

elfinka píše:Ja mam skor problem ked ten blb sa rozbehne inam nez leti lopta, tak mam vzdy nerv ze ju uz nenajde.
A zistila som, ze pes nevidi ruzovu, resp ju nerozlisi od zelenej, odkedy mu hadzem ruzovu loptu tak moze stat pol metra od nej, ja ju vidim a on nucha nucha jak o zivot, bez nosa ju nenajde.

Offtopic: akurat som minule na cvicaku spominala appku Dog vision :lol:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Loptičky

Poslaťod wer » Štv 05.05.2016 9:59

co, co, co? mi uslo, nepoznam. co to je?

kulunuru, kolko vazi harik? mi pride z fotiek taky velky tazky pes vcelku.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Loptičky

Poslaťod Rehssi » Štv 05.05.2016 10:00

mne letí lopta na šnúre asi rovnako ďaleko ako s vrhačom, no vrhač je lepší- s ním viem krásne mieriť. So šnúrkou sa nám stávalo viac nehôd typu trafený strom, auto alebo okoluidúci čo kráčal viacmenej za mnou :pac:
Aj psi sú spokojní, lebo skoro vôbec nemusia dohľadávať stratenú loptičku.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Loptičky

Poslaťod Kulunuru » Štv 05.05.2016 10:02

Wer 23 - 24 kg sa pohybujeme, stredne velky pes.
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Loptičky

Poslaťod wer » Štv 05.05.2016 10:05

jaaj, tak to je krpec. :smile:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Loptičky

Poslaťod Kulunuru » Štv 05.05.2016 10:08

Jj je, preto nas aj ludia casto oslovuju "jeeeej aky pekny mlady vlciacik, kolko ma, polroka?". Ale ini sa zas bavia na tom, ked ho oslovujem "drobcek". :lol:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Loptičky

Poslaťod clupko » Štv 05.05.2016 10:20

wer píše:co, co, co? mi uslo, nepoznam. co to je?

na dog vision sa pytas? taka hovadinka. ale mozno v pripade ruzovych lopticiek pomoze :smile:
Obrázok
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Loptičky

Poslaťod Lindchen » Štv 05.05.2016 10:22

Ja používam na všetky pomôcky, ktoré má pes vidieť, aj kužele :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy