Loptičky

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Loptičky

Poslaťod lucik » Štv 21.04.2016 17:18

Offtopic: už vyše roka sa to nevyrába :angel: aj ďalšie som povypínala, dík za upozornenie
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Loptičky

Poslaťod Kulunuru » Štv 21.04.2016 20:04

Recenzia.jpg

Kazdy psickar to pozna. Ten skvely pocit, ked je pes zniceny. Nemyslim tym teraz zbity alebo natrhnuty inym nevychovanym ci agresivnym (vacsinou vsak aj aj) samovencom. Myslim zniceny tym spravnym sposobom - unaveny hrou, cvicenim, preferovanym psim sportom, neviazanym krytim, paradnou turou alebo vyvadzanim s inymi kompatibilnymi psiskami. Kazdy sposob pozitivneho znicenia mame my psickari radi. Ten pohlad na unavene, spokojne odfukujuce zviera pripominajuce mrtvolu, je vzdy sviatkom a radostou. No a kedze pisem prispevok do temy "lopticky", nebudem sa venovat nakryvaniu alebo turistike ale zameram sa primarne na hry. A konkretne popisem jeden vrhac lopticiek, bez ktoreho si niektori s vas nevedia predstavit svoj zivot.

Nedavno sa mi stala nemila ale v podstate celkom srandovna udalost. Pocas vencenia sa mi podarilo dobre (ne)mierenym hodom hodit nasu oblubenu lopticku na spagate tak nesikovne, ze sa omotala na konar nedalekeho stromu a ostala tam zauzlena visiet. Iste, stale je to lepsie akoby som nou vyrazil ocnu bulvu oproti beziacej bezkyni ktorych pri venceni popri Chorvatskom ramene stretavame naozaj vela. Ale aj tak sme ostali smutne a bezmocne civiet na lopticku ktora bola v tej chvili uz mimo nas dosah. Presnejsie, civel som iba ja, Harislav snoril v okoli a snazil sa lopticku najst. Prirodzene bez uspechu.

01.jpg

Cestou domov som dostal napad. A co tak pre zmenu skusit vrhac lopticiek? Hned som si spomenul, ze nejake vrhace som videl predavat v petshopoch. A tak o den alebo dva som sa vydal do jedneho zo znamych obchodov presvedceny o tom, ze zozeniem paradny, kvalitny, funkcny sexy vrhac pomocou ktoreho Harika este v ten den vonku poprehanam. Zial, clovek mieni - chaba ponuka meni. V obchodoch mali iba take "vetche" ktore sa tvarili ze pri silnejsom svihu sa rozpadnu ako stara tesco igelitka. A tak som dosiel domov a hned bachol sem na forum post s prosbou o radu kde zozeniem nejaky "lepsi" vrhac. Calwen mi hned poradila znacku ChuckIt! (Čakit) a hned po prvych vysledkoch ktore mi ujo Google vyplul som vedel ze to je presne ono. Chvilku na to som si Čakit objednal a tesil sa na den ked dorazi. Zial, vyber eshopu bol absolutne zly a ani po tyzni som nemal cim vrhat. Coskoro ma spravne nasmerovala Lucik a uz na druhy den, t.j. dnes, som konecne vrhol. Loptu.

02.jpg

Kurier mi zavolal nieco okolo jedenastej a coskoro som nasu novu hracku v obyvacke rozbaloval. Akonahle uzrel vrhac a lopcitky svetlo sveta, Harik sa nastartoval. Bol uplne nadseny a s novou loptickou vrhacom sa chcel hned skamaratit. Doprial som mu tu radost a dal mi jednu z novych lopticiek. Okamzite ju zacal zvachtlat a nadsenim pripominal namornika vo vykricanom dome po troch rokoch na mori. Po nejakej hodinke som mu novu lopticku zobral aby som udrzal jeho nadsenie na chvilu ked dopracujem a my sa vydame na nasu luku alebo ako niekedy hovorime, na "green". Prichod na green bol ako zvycajne pohodovy a nicim neruseny. Zname firmy pred ktorymi sa mame na pozore pritomne neboli. Zial, ani tie ktore mame radi. Ale nevadilo mi to, aspon sme sa s Harikom mohli nerusene sustredit na prve skusky nasho noveho vrhaca Čakit. Prve hody sa niesli, tak ako som ocakaval uz doma, v nadsenom duchu. Harislav sa hnal za loptou ako vichor, az mu za zadkom horelo. Ja som nebol naradosteny o nic menej - vrhanie lopty s vrhacom bola pre mna nova skusenost a vytesoval som sa z toho s akou lahkostou a na aku vzdialenost mozno s pomocou tejto paradicky katapultovat lopticku.

04.jpg

Coskoro som prisiel na finty ako ju hadzat co najdalej. V akom uhle hadzat, s akym naklonom, v ktorom momente je zasadny svih, ako pri tom vsetkom nezostrelit druzicu a podobne. No normalne veda. Co je vsak najlepsie, bavilo ma to! Netreba hadam spominat ze aj Harika. Ten sa hnal za loptou ako divy. Na luke sme prirodzene stretli aj ine zvierata. Sem tam nejaku vranu ci muchu ale v tomto momente hovorim najma o psoch. Tie prirodzene velmi zaujimala nasa Čakit lopticka. Harik vsak uz nie je to krpate stena co si necha vsetko zobrat a tak si svoju novu lopticku chranil a nedal ju z papulky ani za svet. Ak teda neratam momenty, ze ocaval iny smer vrhu a bezal inym smerom, v dosledku coho loptu nenasiel. V tychto chvilach som nastupil ja a musel som loptu hladat. V jeden moment sme mysleli ze lopicku sme nadobro stratili pretoze v tom okamihu ako som ju vrhol som sa zameral na fotenie beziaceho Harika a nevsimol si presne kam dopadla. Zial, nevsimol si to ani Harislav a tak nasledovalo pracne a zdlhave hladanie. Nakoniec sme ju nasli v jednej z vyhrabanych jam ktorych je na nasej luke asi tolko, kolko je byvalych komunistov v statnej sprave, cize vela. Ved ti co chodite na nas green to poznate, zvlast pri vysokej trave si treba davat bacha kam clovek stupa. Lopticku sme nasli a vrhali sme dalej. Daleko, blizko, sikmo, rovno, mantacky i sikovne. Super zabava pre psa i pre cloveka. Dufam ze ma to bude bavit stale rovnako. Ale ocakavam ze ano, ten pohlad na excitovaneho Harika je proste bezvadny.

03.jpg

Niektori z vas zabrdli aj do problematiky kvality spracovania a vydrze Čakit vrhaca. Po asi 90 minutovom pouzivani som nezbadal ziadne naznaky poskodenia a uz vobec nie zlomenia. Pocit z vrhania je paradny, vrhac posobi pocitovo velmi solidne. Nielen pocitovo ale aj na pohlad ci dotyk. Plast z ktoreho je vyrobeny posobi pevne ale zaroven pruzne. Uchop je vo verzii PRO pogumovany co prinasa pocit perfeknej stability a kontroly nad vrhacom i samotnym vrhom. Nemozem porovnavat s inymi vrhacmi ale i tvarovanie, ergonomia uchopu vrhaca Čakit je na vysokej urovni. Prirodzene, zaciatocnik musi dostat vrhanie ako take "do ruky" ale opakujem, pocit je skvely. Moj vrhac Čakit je vo farebnej kobinacii zeleno - biela. Odtien zelenej farby je zvoleny velmi dobre ale to je uz vec vkusu. Na vyber su este kombinacie modro-biela a oranzovo-biela.Este by som rad doplnil jeden postreh. V porovnani s hadzanim "lopticiek na spagate" alebo rucnym hadzanim tenisakov je vrhac Čakit na uplne inom leveli vrhania a zabavy. To akoby ste porovnavali capovany Stupavar s Corgonom z plastovej flase. Alebo spev Brucea Dickinsona s fistulami Vasa Patejdla. A to porovnanie neplati len na mechaniku a kvalitu hadzania ale aj na vzdialenost na aku pomocou katapultu lopticku hodite. Nikdy som s loptickou na spagate nedohodil tak daleko ako vrhnem lopticku pomocou vrhaca. Nechcem tym vsak povedat ze vrhanie lopticiek na spagate alebo rucne hadzanie tenisaka je nieco zle, ved dolezite je aby sa zabavil psik. A jemu je jedno ako a co mu hadzete. Ale musite ma chapat, euforia z nasho noveho vrhaca Čakit robi svoje.

Nuz, na zaver dodam iba ze sa pridavam k spokojnym majitelom vrhaca Čakit a urcite dospejem do stadia ako slecna Margita a tiez si nebudem vediet svoj zivot bez neho predstavit. Uz sa tesim ked pridem zajtra do prace a pochvalim sa kolegom ako som si dnes paradne zavrhal! A vy?
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Loptičky

Poslaťod Margita » Štv 21.04.2016 20:18

:aaa: :aaa: :aaa: :aaa: zmenil sa ti zivot a ja po x rokoch na dogfore som dnes prvy prvucicky krat precitala tak dlhy prispevok :aaa:
normalne zacinam tuzit po vrhaci chuckit PRO 18M,ja mam len ten maly ale tento dlhsi,hmmmm,to musi byt iny level :aaa:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Loptičky

Poslaťod wer » Štv 21.04.2016 20:25

waau. odapadla som. :jop: :jop: cim sa zivis, prosim ta? :joint:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Loptičky

Poslaťod lucik » Štv 21.04.2016 20:28

:heh: :jop: perfiš

Margita, a 18M je len Junior, ešte je 25M :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Loptičky

Poslaťod AndreaT » Pia 22.04.2016 6:29

Kulunuru píše:
Iste, stale je to lepsie akoby som nou vyrazil ocnu bulvu oproti beziacej bezkyni ktorych pri venceni popri Chorvatskom ramene stretavame naozaj vela.

Nakoniec sme ju nasli v jednej z vyhrabanych jam ktorych je na nasej luke asi tolko, kolko je byvalych komunistov v statnej sprave, cize vela. Ved ti co chodite na nas green to poznate, zvlast pri vysokej trave si treba davat bacha kam clovek stupa.


Parádna recenzia :heh: Myslím, že teraz "Čakit" bude chcieť každý :heh:
Nooo bežcov fakt neúrekom a tie bežecké štýly :heh: Máme s Montiakom ťažkú ovládateľnosť, lebo nie všetky bežecké štýly sa mu pozdávajú :heh:
A jamy - to je konečná :ua: Hlavne v tej časti nižšie smerom k Chorvátskemu ramenu, tam fakt, aby sa človek nezabil.

A na záver - jééj parádny Harislav a áno Kubo ( retriever) musí byť - pre nezainteresovaných - to je náš lúkový maskot, ktorého je plná lúka :heh:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Loptičky

Poslaťod Elis » Pia 22.04.2016 6:57

Kulunuru píše:Uz sa tesim ked pridem zajtra do prace a pochvalim sa kolegom ako som si dnes paradne zavrhal! A vy?


:haha: :jop:
nevim, co kolegove :haha:
ale fakt to funguje. taky mam nutkavou potrebu to jit koupit :pac:
ac jsem snad nikdy na vychazce jeste micek psum nehodila :angel: a jeden obyc vrhac mam doma nevyuzity uz roky
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Loptičky

Poslaťod pigie » Pia 22.04.2016 7:06

Offtopic: Ach nasa byvala venciaca lucka :aaa:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Loptičky

Poslaťod Kulunuru » Pia 22.04.2016 8:21

Margita píše:zmenil sa ti zivot


Presne tak. Zivot s vrhacom Čakit je uplne iny. Od teraz chcem s vrhacom Čakit usinat i vstavat. Az ked ho clovek ma, az vtedy si uvedomi aky bol jeho zivot bez neho prazdny, plochy a nudny. Nikdy viac bez vrhača Čakit. :joint:

AndreaT píše:Parádna recenzia :heh:
:hi:

Diky za uznanie, tesi ma ze sa vam recenzia paci a pobavila vas. :yes:

Ved ked ma zas nieco nadchne a bude cas & chut, napisem aj dalsiu. :lol:

AndreaT píše:Kubo ( retriever) musí byť - pre nezainteresovaných - to je náš lúkový maskot, ktorého je plná lúka :heh:

Jooo nas Kubo. Dobry a spravodlivy kral luky. :lol: Ten sa tam objavil prave vo chvili ked sme hladali stratenu lopticku ako spominam v texte. A ked som ju nasiel a nabil do Čakit vrhaca, okamzite bol pri mne a cakal kym mu ju hodim. Presne tento moment je na fotke. :lol: Tak som mu vrhol loptu. Akoze jemu za odmenu, ked mi uz tak pekne zapozoval. Bol ale chudacik bez sance. Harislav bol uz pri nabijani lopty do vrhaca napnuty ako guma v teplakoch velkosti M na Budovi Spencerovi takze milisekundu po vrhnuti uz letel ako sip. Ukoristil teda lopticku skor ako Kubo stihol dobehnut. :ua: :lol:

No a Monty to je narocny fajnsmeker. Neuspokoji sa len tak s nejakym lajdackym stylom behania. :heh: :ahoj:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Loptičky

Poslaťod lucik » Pia 22.04.2016 8:29

wer píše:waau. odapadla som. :jop: :jop: cim sa zivis, prosim ta? :joint:

Offtopic: tipujem grafiku / webdesign / programátor? :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Loptičky

Poslaťod elfinka » Pia 22.04.2016 8:40

Tusim idem objednat tiez :haha: :haha:
Dnes sme mali na mojom oblubenom vencovisku preteky v hadzani lopty do dialky (alias, 3 skupinky ludi/psov vzdialene niekolko sto metrov a kazdy svojim nieco hadzal) a chudak fido sa najmenej prebehol, to musim napravit :angel:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Loptičky

Poslaťod lucik » Pia 22.04.2016 11:01

Offtopic: neznášam hádzanie loptičiek skupine psov.. je len otázkou času kedy sa potlčú :ua: Ešte kedysi, keď som začínala sa socializovať s Gipsynkou (prvou labradorkou), chodievali sme taká fajn partia aj 8-10 psov, no už vtedy som ich upozorňovala, že sa mi hádzanie paličiek a loptičiek pre skupinu psov nepáči (a to som mala nekonfliktnú sučinu, skôr som sa bála, že si pokazím aport, lebo ona sa na to vykašľala, keď pre to bežali iní).. no a po čase ako psíky dospeli, pekne sa to porozpadávalo, lebo ten sa pomlátil s tým, ten s tým, ten nemusel toho.. a bolo.. kvôli loptičke to začalo a potom už sa mlátili aj len tak :ua:
a hádzanie do vody, to je zas iná moja nočná mora - jedného psa zachraňovali vo Váhu, lebo ho druhý pes v dravosti za paličkou či loptičkou topil tak, že ten sa už prestal vynárať.. :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Loptičky

Poslaťod Margita » Pia 22.04.2016 11:12

Offtopic: toto je aj nad moje chapanie hadzanie lopty skupine psov :ach: ja ked chcem pohadzat loptu tak idem len so svojimi,a to Derik na aporty moc nie je,niekedy to vyzera tak ze v jednej ruke mam hadzadlo a Darina lieta hore dole,a v druhej ruke peska a na nom zaveseneho Derika, :heh: a tito dvaja by sa kvoli hracke nepobili,Derik je gentleman...
ja preto ani nemusim nejake nekontrolovatelne psie vychadzky,ako ked sa chodilo na nejake mikrotreky,tak ano,ale vypustit bandu psov a na hrajte sa,aj ked teda na pocudovanie aj takuto akciu moji teriery zvladli,ale je to take no,to si clovek ani neoddychne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Loptičky

Poslaťod lucik » Pia 22.04.2016 11:22

Offtopic: mne nevadia hromadné venče, mám nekonfliktné a usmerniteľné sučiny, kedysi sa aj rady pohrali, teraz už len najmladšia, staršie si idú po svojom, ale proste to riziko hádzania lopty by som nikde neriskla.. ja viem, že moja sa nepobije, ak niekto vrkne, radšej pustí čo má v hube, ale rozhodne nepotrebujem, aby ich niekto kvôli aportu zmlátil, alebo aby som musela riešiť bitku akýchkoľvek iných psov.. takže ak to niekto nechápe/po upozornení nerešpektuje, tak ja sa proste odchádzam..
a áno, mojim hádžem aj ja spolu, to sa nebojím. takisto sa nebojím na cvičáku aj keď cvičíme viacerí naraz odmeniť si psa hodením lopty, ale to viem, že psy sa nezaujímajú jeden o druhého, ale komu je lopta hodená, ten si ju donesie k svojmu páničkovi.. (vtedy sú odkladačky zaujímavo sťažené - keď je pes v odložení a medzi ním a páničkom niekto odmení iného cvičiaceho psa.. ale zvládajú to všetci naši :lol: )
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Loptičky

Poslaťod Kulunuru » Pia 22.04.2016 12:22

Offtopic: Hromadne aportovanie niekedy fakt nerobi dobrotu. Ono pokial ide o dva ci tri psy ktore medzi sebou maju vyriesenu "hierarchiu" a nemlatia sa o loptu ci frisbi je to este OK. Pozname to z luky alebo parku. Mame znamych psov pri ktorych si to dovolit mozme - kazdy si nahana svoje. A to svoje si vie ustrazit. Su sice pokusy uchmatnut aj cudzie (ved to je vzdy lepsie, co si budeme hovorit ze :lol: ) ale do bitky to neprerastie.

Ale uz neraz som sa stretol s jedincami ktore idu tvrdo po kazdej hracke. Vtedy radsej opustam priestor a neriskujem. Ako nedavno v psom parku. Bol tam taky mlady stafford ktory siel po nasom frisbi dost razne a v obave aby si to Harislav nezlizol som tanier zobral. Tym to vsak neskoncilo! Ten pes normalne skocil na zadne a snazil sa mi tanier vytrhnut kmasanim z ruky. Normalne sa don zakusol a sklbal. Hovorim to co si dovolujes ?! Moze byt rad, ze som taky umierneny (a hlavne ze jeho panicek aj ked tarbavo ale predsa zakrocil) poznam ludi ktori by s tym psom narobili okamzite taky poriadok, ze by chlpy lietali az do Kitsee. To uz je proste moc aj na mna. To by si Harik nedovolil. Sak by skusil. Hned by dostal za trest na veceru dukatove buchty a zo 10 dielov Tak jde cas.
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy