strihaci strojcek

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: strihaci strojcek

Poslaťod meggie26 » Uto 24.06.2008 14:51

Ostery uz niesu to co byvali prvy oster nam vydrzal cca 2 roky pri dennom ostrihani 10 psov teraz mame jednorychlostny andis. Je podstatne tichsi nez oster naskor som si nevedela zvyknut na to ze ma trosicku slabsi tak ako oster ale teraz je to v pohode aj strojceky sa musia zabehnut... V Nitre brusi SD import.
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Linduska » Sob 05.07.2008 13:10

ja som tiez pozerala ten andis za tych 2000 korun, no este ma zaujal aj druhy tiez od nich za nejakych 5500, a zasa sa neviem rozhodnut, poradili by ste mi?... nepotrebujem vela strihat, no chcem strojcek ktory aj nieco vydrzi
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: strihaci strojcek

Poslaťod meggie26 » Sob 05.07.2008 23:19

hmmm tak podla mna ziadny strojcek za 2000,- ti nevydrzi dlho my sme tymi strojcekami uz presli mame v skriny asi 4 wahl nejake 2 ostery a teraz andisku mame....ostery vydrzali pomerne dlho ale aj tak ten prvy oster bol najkvalitnejsi potom tam zacali davat umelohmotne suciastky....a andis mi vyhovuje najviac zvukom vobec neni hlucny
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: strihaci strojcek

Poslaťod ess » Ned 06.07.2008 9:33

ja som spokojna s Osterom / jednorychlostnym - mensia nevyhoda je to, ze pokial sa striha viac psov za sebou, tak sa zvykne prehrievat...
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: strihaci strojcek

Poslaťod meggie26 » Str 09.07.2008 0:12

jj to je chyba u ostera a hlavne v lete... :ua:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: strihaci strojcek

Poslaťod ess » Štv 10.07.2008 13:29

mam na vas inu otazku - ako a cim si strojcek cistite po strihani? pouzivate nieci specialne? alebo nic?
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: strihaci strojcek

Poslaťod mimi » Štv 10.07.2008 13:41

Strojcek Andis ma moja kamaratka astrihaju s nim pudla stredneho podla mna je na jedneho psa uplne v pohode tiez rozmyslam ze ho kupim koli macke.
Apropo nekupujte niktňdy strojceky od trixie to je tak ked sa chce usetrit kupi sa lacny strojcek prejdem po zveiratku 10 centy a skoncila som
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Poca » Pia 11.07.2008 7:18

ess píše:mam na vas inu otazku - ako a cim si strojcek cistite po strihani? pouzivate nieci specialne? alebo nic?

Ja pouzivam nejaky olej od osteru, je to aj olej aj dezinfekcia, tak ked dostriham, ocistim kefkou zapnem a ponorim hlavu (strojceka, nie moju) to toho oleja.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: strihaci strojcek

Poslaťod ess » Pia 11.07.2008 12:08

poca jj to mam i ja, pekne to hlavicu precisti aj od drobunkych necistot, ktore by som tazko vycistila :smile: ma este niekto nieco ine??
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Kača » Pia 11.07.2008 13:17

hmmm tak podla mna ziadny strojcek za 2000,- ti nevydrzi dlho


:ach: Môj starký si kúpil za 3500,- (neviem presne aký) ale tak :kak: mu na jeho foxine ostrihá, tak to skracuje len nožnicami
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: strihaci strojcek

Poslaťod ess » Pia 11.07.2008 13:28

no hlavice na strojcek su na roznu srst, preto treba davat pozor na to pri kupe....a druha vec - foxikovia sa trimuju nie holia
Nudný, smutný či beznádejný deň - toto všetko sa zrazu zmení, keď sa na teba vrhne chlpaté klbko, ktoré ti vyšteká , ako sa teší, že si konečne doma. (Pam Brown)
***************************************************************
Obrázok
ess
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 481
Bydlisko: Košice

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Kača » Pia 11.07.2008 13:49

Viem, že sa trimujú, ale on to nemože robiť, už mu ju trimovávam ja, ale dovtedy ju vždy holil strojčekom, nejakým šmejdom, ten sa pokazil, kupil drahší a užt o má v paži
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: strihaci strojcek

Poslaťod ronak » Uto 29.07.2008 19:54

Ostrenie hlavíc robia aj na www.labka.sk a velmi slušne, mám to vyskúšané
oproti Nitre je to nebe a dudy.
ronak
Okoloidúci
 
Príspevky: 5

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Rehssi » Ned 17.08.2008 13:33

Mam doma Oster Mark II, som s nim spokojna, striham len svojho jedneho psa, takze nevadi, ze sa trosku zahrieva. Trochu problem som mala, ked som chcela kupit novu hlavicu, vsade mali len univerzalne na Goldeny, Mosre a pod. Ale zohnala som :jop: Chcem sa spytat, ci uz tu niekto uspesne svojpomocne hlavicu rozmontoval a zase zlozil. Starsia z hlavic mi totiz spadla na zem a posunuli sa pohyblive noze. Vyklzli z drazky, v ktorej kmitaju do stran a tym strihaju. Teraz vaham, ci to mam opravovat sama alebo to niekam poslat. Je v Bratislave miesto, kde by mi to opravili?
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Trixi » Str 20.08.2008 7:22

ess píše:mam na vas inu otazku - ako a cim si strojcek cistite po strihani? pouzivate nieci specialne? alebo nic?


Používam aj chladiaci a dezinfekčný olej v sprey od Oster, ale to iba pri strihaní medzi jednotlivými psami, inak aj ja po robote čistiaci olej na ponorenie hlavíc.
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy