strihaci strojcek

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: strihaci strojcek

Poslaťod meggie26 » Pia 22.04.2011 13:19

dať si ho ostrihať do salónu alebo si kúpiť profesionálny strojček :ach:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: strihaci strojcek

Poslaťod 1bubko2 » Uto 26.04.2011 9:07

Jojco ,kedysi som aj ja kupila podobny shit, dokonca o nieco mensi :)v chovatelskych potrebach :no: no tvoj bude mega zly, momentalne mam moser max45, strojcek ma prikon 45W,což je fajn :) ale hlavica sa pomerne rychlo tupi,takze najblizsie idem kupit hlavicu od Andis , s ktorou mam velmi dobru skusenost od znameho. S hentym :kak: :angel: co si kupil psa skutocne neostrihas :no: takze bud das okolo 10E v salone alebo aspon 150E za poriadny strijcek :smile:
1bubko2
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 393
Bydlisko: Púchov

Re: strihaci strojcek

Poslaťod marci » Pia 03.06.2011 11:16

ahojte, ako je to s nastavce na strojceky?
pasuju vsetky na vsetko? alebo su tiez rozdelene podla znaciek?
chcem si kupit ningbo strojcek a neviem sa dopatrat k nastavcom, budu mi pasovat z mosera alebo ostera?

dakujem :)
marci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Košice

Re: strihaci strojcek

Poslaťod aduska a majusko » Štv 09.06.2011 15:15

dobry den chcela by som sa opytat ohladne strojcekov MOSER1400 a ANDIS PM1 ma niekto skusenosti ? mam 2 yorkshirky a raz za tri mesiace ich davame strihat takze zas nepotrebujem volaky profesionalny strojcek.
aduska a majusko
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: strihaci strojcek

Poslaťod zeane » Ned 19.06.2011 16:52

:lol: neviem prečo, ale značka moser nepatrí k mojim obľúbeným - ale to je môj súkromný názor.
Andis je fajn - http://www.sewing.sk/sk/katalog-produkt ... l?vmcchk=1 tu má aj fajn cenu :angel:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: strihaci strojcek

Poslaťod marci » Uto 12.07.2011 11:01

ahojte, tak som si kupila strojcek Andis PM-1 zo sewingu (poliaci) za nieco vyse 30 €.
strojcek prisiel rychlo na dobierku, vsetko v poriadku.
co sa tyka strihania, mam maleho psika vyska 30 cm, dlzka jazvedcika a srst ma taku strednu ani dlhu ani kratku, ani tvrdu, uz skor jemnejsiu, kedze je strihana uz treti rok (raz do roka na leto)
strojcek je podla mna celkom tazky a vibruje jemne v ruke co nie je plus ale ide ticho, takze psa nerusi neprijemny zvuk. samotny strojcek sa mi po 15-20 minutach strihania riadne zohrial. uz mi to zacalo byt horuce v rukach, aj strihacia hlava bola riadne rozpalena, ale kedze som strihala s nadstavcom, nebala som sa, zeby to psika palilo. musela som prestat.
neviem ako dlho chladne, lebo toto bolo vecer pred spanim a pokracovala som rano. vecer som jej ostrihala cely trup. rano som ostrihala krk, a stehna a este nejake upravy. na ostatne uz noznice. upozornujem, ze mam kludneho psika, ktory si odo mna necha robit vsetko, takze to slo naozaj lahko.
mne tento strojcek uplne vyhovuje na domace pouzitie, aj ked to musim zatial spravit na dvakrat, viem ze casom to bude schopna zvladnut rychlejsie za pol hodku a na jeden krat, strojcek by to mal vydrzat.

ak vsak niekto ma väcsieho psa, ci nie neadsenca strihania, urcite si zozente kvalitnejsi stroj od 100 € vyssie a hlavne vykon nech ma nad 15W, optimalne 45-50 W a vyssie.

prajem vela uspechov, pohody pri strihani, nech je to prijemne pre psika aj vas a usetrene peniazky :) mne sa tie moje vratia uz na buduci rok :)
marci
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 40
Bydlisko: Košice

Re: strihaci strojcek

Poslaťod elis8 » Štv 13.10.2011 6:57

Ahojte máte niekto skúsenosti so strihacím strojčekom ONYX ? Chcela by som si ho kúpiť na strihanie uší yorkšíra, alebo mi prosím poradte aký strojček si mám kúpiť, nie drahý, tichší. Kedysi dávno som používala na strihanie srsti kokeršpaniela strojček Wahl no ešte teraz cítim ako sa mi trasie ruka :heh: tento typ určite nie. Ďakujem. http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojky_a ... 66747#more
Aj malý pes dokáže vo Vašej posteli zaujať takú polohu, aby pre Vás prakticky neostalo žiadne miesto. (Ben Williams)
elis8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Martin

Re: strihaci strojcek

Poslaťod silvique » Pon 14.11.2011 13:48

Ahojte,
pred rokom som kupila cez internetovy obchod K9 strojcek Moser max45, psika sme ostrihali 1 x , druhy krat som ho musela dostrihavat rucne....Strojcek sme skusali vycistit, namazat podla navodu, nepomohlo. Tak som ho reklamovala. Reklamacia uznana nebola, vraj je hlava otupena, mame ju dat nabrusit alebo kupit novu! tak toto je dost drahy jednorazovy strojcek.
V Ba nieje nikto, kto by strojcek nabrusil, najblizsie teda p.Labka :no: - V Puchove
To ale znamena posielat strojcek kade tade postou, riskovat poskodenie manipulaciu v baliku. lebo toto je typ s pevne namontovanou hlavou a demontovanim sucasti zakaznikom, mozem stratit zaruku...

Je toto normalne, ze su dodavane hlavy k novym strojcekom tupe? :hmm:

co myslite? mate niekto skusenosti aj s takouto reklamaciou?
silvique
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Bydlisko: Bratislava

Re: strihaci strojcek

Poslaťod elis8 » Pia 25.11.2011 19:25

Ahoj silvique, tiež som mala problém z reklamáciou ale pokiaľ je tovar v záruke treba to riešiť. Pozri si stránku Združenie slovenských spotrebiteľov http://www.zss.sk/?page_id=4 ja som tam volala na tel. číslo v našom meste ktoré tam bolo uvedené a pán ktorý zdvihol mi veľmi dobre poradil ako mám postupovať pri reklamácii, že som v práve, doslova mi nadiktoval postup aj paragraf a povedal keď toto nezaberie mám mu zavolať znova a on to vybaví. Zabralo to hneď a vrátili mi peniaze. Žena ktorá mi nechcela uznať reklamáciu :plac: potom volala šéfovi a zrazu sa všetko obrátilo a bola veľmi milučká :lol: . Prajem veľa zdaru.
Aj malý pes dokáže vo Vašej posteli zaujať takú polohu, aby pre Vás prakticky neostalo žiadne miesto. (Ben Williams)
elis8
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Martin

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Trixi » Sob 10.12.2011 19:34

silvique píše:Ahojte,
pred rokom som kupila cez internetovy obchod K9 strojcek Moser max45, psika sme ostrihali 1 x , druhy krat som ho musela dostrihavat rucne....Strojcek sme skusali vycistit, namazat podla navodu, nepomohlo. Tak som ho reklamovala. Reklamacia uznana nebola, vraj je hlava otupena, mame ju dat nabrusit alebo kupit novu! tak toto je dost drahy jednorazovy strojcek.
V Ba nieje nikto, kto by strojcek nabrusil, najblizsie teda p.Labka :no: - V Puchove
To ale znamena posielat strojcek kade tade postou, riskovat poskodenie manipulaciu v baliku. lebo toto je typ s pevne namontovanou hlavou a demontovanim sucasti zakaznikom, mozem stratit zaruku...

Je toto normalne, ze su dodavane hlavy k novym strojcekom tupe? :hmm:

co myslite? mate niekto skusenosti aj s takouto reklamaciou?


je veľmi pravdepodobné, že si kúpila strojček s otupenou, respektíve so suchou hlavicou. Každý strojček by mal mať pri kúpe hlavicu ošetrenú tak, že je konzervovaná olejom. Ak strojček dlho stojí na sklade alebo v predajni, väčšinou olej vyschne a hlava sa zlepí dokopy. To má za následok čiastočné alebo úplné vytupenie hlavice. Ak si so strojčekom spokojná, respektíve s jeho prvým strihaním, určite by som strojček poslala na nabrúsenie.
Ak nie si spokojná, tak si uplatňuj reklamáciu :no:
Chovateľská stanica Bikin dvor - http://www.bikindvor.com
Webstránka o bradáčoch - http://www.schnauzer.sk
Webstránka o amerických akitách a KCHAA - http://www.americanakita.sk
Trixi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 370
Bydlisko: Nitra

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Rauke » Str 15.02.2012 11:11

prosim vas o radu,.. myslite ze spravim dobre ak si objednam tento strojcek?
http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojky_a ... DgodOU8T2Q
ta cena sa mi zda prinizka... ci je lepsie ist do osteru? chcela by som kvalitny strojcek...
dakujem pekne
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: strihaci strojcek

Poslaťod vlastimildurcik » Štv 16.02.2012 9:29

Rauke: cena je akciová. Nič za tým nehľadaj. Ja upravujem a strihám havinov na výstavy pekných pár rokov a vlastním aj salónik. Dovolím si tvrdiť, že aké také skúsenosti mám a preto by som Ti chcel poradiť. Ten Moser má dobrý výkon, ale nepáči sa mi jeho robustný tvar. O hlaviciach ani nehovorím. Je to " blato ". Preto niektorí kamoši ak ho majú kupujú do nich hlavice Andis, alebo Oster. Viacero strojčekov mi prešlo rukami a najviac som spokojný s Andisom AGC2. Výkon, tvar strojčeka a hlavne tichý chod !!! Strihám aj Osteron Gold 2. U neho som spokojný s výkonom, ale bohužiaľ sa dosť prehrieva. Starší tip Osterov sa tak neprehrieval. Toto sú všetko dvojrýchlostné strojčeky. Potom pri strihaní dosť záleží na voľbe hlavice. Na strihanie je potrebné mať min. aspoň 3-4 hlavice rôznych výšok. Ako som už napísal, tie top sú Andis a Oster. Do ničoho iného by som nešiel !!! Neviem odkiaľ si, ale ak by to bolo bližšie, tak rád ukážem aj poradím. Ja aj tieto veci predávam. Cena Andisu AGC2 je 140 Éčok....Ak ešte niečo, tak rád poradím. :smile: Ešte by som niečo doplnil k príspevkom horeuvedeným : Na zbavovanie nečistôt a konzervačných olejov na hlaviciach sa používa tekutina, do ktorej sa hlavice namočia na pár hodín. Chladenie hlavíc sa robí sprejom, ktorý schladí hlavicu a zároveň ju dezinfikuje. Otupenie hlavice určite nespôsobilo jej konzervovanie. Hlavice Moser sú robené z mäkkého materiálu !!! V žiadnom prípade neodporúčam ostriť hlavice Moser a ešte horšie. V konečnom dôsledku prerobíte ! Na značky Andis a Oster sa kupujú keramické nadstavce, alebo sa dávajú naostriť. Pekný deň. :ahoj:
Človek žije preto, aby mohol mať rád, aby prijímal a rozdával lásku. " Psa si vie zadovážiť každý primitív, ale inteligenta možno spoznať podľa toho, čo vie urobiť pre zviera, keď je zle!" ( Frýbová: ROBIN )
vlastimildurcik
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 161

Re: strihaci strojcek

Poslaťod Rauke » Štv 16.02.2012 10:00

napisem Ti do spravy moj mail, plus zopar otazok...mozno by som si objednala ja ten Andis, ak tvrdis ze je lepsi... rada si necham poradit, vdaka :-)
Čím viac poznávam ľudí okolo seba, tým viac si vážim svojho psa.
Rauke
Big Dog
 
Príspevky: 1212

Re: strihaci strojcek

Poslaťod panoply » Sob 10.03.2012 13:19

Ahojte práve som sa zaregistrovala a potrebovala by som poradiť ohľadom strojčeka...mám doma dvoch kokeršpanielov a sama si ich strihám..samozrejme na krátko ...mala som strojček moser rex 15 w ale už mi nestačí lebo mám už dvoch..rozmýšlala som nad oster golden A5 no píšete tu , že nie sú moc kvalitné a , že sa prehrievajú..aj som rozmýšlala nad andisom len v tých sa vôbec nerozumiem a ešte by som potrebovala poradiť aké nádstavce treba kúpiť..v zime som ho strihala s moserom - na boku je taká páčka na predlženie strihanej dlžky a tá mi stačila , lebo som ho s tým strihala po smere rastu srsti .. a jeden môj koker má troška brčkavejšiu srst na nochách.. ďakujem za radu..
panoply
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

Re: strihaci strojcek

Poslaťod panoply » Sob 10.03.2012 13:31

čo poviete na tento strojček??? http://www.sewing.sk/sk/katalog-produkt ... ebene.html len neviem či nebude tých 35 w málo .. ako to , že andis je bezúdržbový? je to pravda? nechce sa mi tomu veriť..
panoply
Okoloidúci
 
Príspevky: 7

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy