Idealny uterak

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Idealny uterak

Poslaťod Icebreg » Uto 15.01.2013 20:03

Hmm, nech hladam akokolvek, neviem prist na idealny uterak.
Co myslim pod tym pojmom ?
Najlacnejsi, najsavejsi kus handry, na co najlepsie vysatie prebytocnej vody zo psa.

Preco som toto zalozil?

Kuk sem:

http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojky_a ... iky/166801

a teraz kuk sem:


http://www.hedonia.sk/cleanex-cistiace- ... ka-utierka

(do buducnosti, ked linky nebudu aktualne, na prvom je nieco zo zoohitu, 50 x 60 cm za 7,99eur a na druhom linku je obycajna jednoducha svedska handra 30x30cm za 0,40 EUR. jednoducha matematika, 40*50=2000cm2/799=2,50cm2 za 1 cent a zo svedskej dostanem az 22,5cm2 za ten isty cent, co je 9x lacnejsie.) (ANO! je relativne ci je tento vypocet presny, kedze zalezi aj od hrubky, staci mi presna "zlatnicka" vaha z ebay.com alebo dx.com za 10dolarov aj s postovnym a mozem zistit aku to ma savost.. i ked na to staci aj obycajna odmerka vody, haha..)

O toto mi ide, kedze mam maleho pudla (nastastie?) a uterak je spotrebny tovar, bavlneny uterak je bohuzial podla mna zbytocna vec, kedze nevysaje nic, o to viac fenoujem.

Ako bonus bude znizena faktura za elektricku energiu, kedze cim viac vysajem, tym menej musum vyfenovat..

Mate nejaky idealny uterak a zdielate rovnaky nazor? Akykolvek, ked nepomoze mne, mozno pomoze inemu..

Cize este raz v skratke, hladam idealny pomer cena/savost..
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Idealny uterak

Poslaťod zuzkabluzka » Uto 15.01.2013 20:08

Ja mám doma asi toto: http://www.zoohit.sk/shop/psi/strojky_a ... iky/166800 a psa s tryskami - takže pointa je čo najrýchlejšie odchytiť psa z vane a čo najrýchlejšie poutierať. Úplne najviac sa mi však osvedčil veľký hustý kvalitný plážový uterák.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Idealny uterak

Poslaťod sarach » Uto 15.01.2013 20:48

My napríklad používame klasickú osušku, potom ešte dôkladnejšie osušiť do deky, a máme ešte tento uteráčik, ktorý používame na rýchle šup-šup očistenie menších častí. http://www.psickaren.sk/index.php?produ ... riaID2=148
ObrázokObrázok
sarach
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 774
Bydlisko: Od Galanty až po Novú Baňu

Re: Idealny uterak

Poslaťod hriva » Uto 15.01.2013 22:45

Ja mam obyčajný vyradeny uterak určení pre ľudí :nwm: sa mi zdá vela kupovať ešte aj psovi špeciálny uterak ked klasicky mi urobí tu istú službu za oveľa menej peňazí
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Idealny uterak

Poslaťod skacenka » Uto 15.01.2013 23:24

hrivushka píše:Ja mam obyčajný vyradeny uterak určení pre ľudí :nwm: sa mi zdá vela kupovať ešte aj psovi špeciálny uterak ked klasicky mi urobí tu istú službu za oveľa menej peňazí


Tiež používam staré vyradené uteráky :no: keď je špinavý operiem a keď sa mi už zdá byť "fujky" tak ho proste vyhodím a vytiahnem ďalší...osobne by som tiež nejaký špeci uterák nekupovala :nwm:
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: Idealny uterak

Poslaťod Icebreg » Uto 15.01.2013 23:28

no mne sa neosvedcili, dokonca ani "bambusovy" (30% , udajne vyssia savost), proste nie a nie vysat tu mokrost.. i ked sat saje dost, ale chcel som nieco co este viac zefektivni pracu :ha:
jedine ze by to bolo rozdielnou dlzkou srsti, neviem akych psov presne mate :)
Icebreg
Snoopy
 
Príspevky: 183

Re: Idealny uterak

Poslaťod kaciatko2121 » Str 16.01.2013 0:10

ja s mojim uz riadne ochlpenym maltezakom to riesim tiez so starymi vyradenymi uterakmi, ale ja na kupel pouzivam 2 :D najprv jeden, a ked je jej srst taka polomokra polosucha tak vytiahnem ten druhy suchy a do nej ho zabalim a necham si ju polhodku na nohach a pripadne ju dam do pelecha a tam si doschne :D
nerada ju fenujem, susi to srst a ona z toho zvuku a fukania tiez nie je nadsena :D
''Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.''
''Dejiny sú naplnené príkladmi o vernosti psov viac, ako o vernosti priateľov.''
kaciatko2121
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 645
Bydlisko: Kosice

Re: Idealny uterak

Poslaťod lucik » Str 16.01.2013 11:36

http://www.gundogstore.sk/index.php?main_page=advanced_search_result&search_in_description=1&keyword=pet-towel
odporúčam nie len preto, že ho predávame, ale preto, že ešte predtým som ho začala používať a používam ho celoročne a v lete ho kradnem psom a chladím sa ja
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Idealny uterak

Poslaťod lucik » Str 10.04.2013 20:54

a máme ďalšiu skvelú vec - alternatívu Pet-towelu

COOL ‘N DRY® PET SHAMMY

- extrémne rýchlo vysuší alebo schladí Vášho zvieracieho miláčika
- nasaje o 50% viac vody ako obyčajné uteráky
- hladká strana perfektne saje vodu, textúrovaná strana chladí
- ľahko sa vyžmýka, chlpy sa ľahko vytrasú alebo zmyjú
- dostupný v 3 veľkostiach a 12 farbách

http://www.gundogstore.sk/index.php?main_page=index&cPath=32_596
Obrázok
Obrázok
Obrázok
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Idealny uterak

Poslaťod calwen » Str 10.04.2013 21:23

Teraz ked mi prisiel pet towel?? :aaa: Len mi nepovedz, ze tento je omnoho lepsi, lebo ma porazi :heh:
Pet towel budem zajtra testovat na Roxanke, su zvjedaf :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Idealny uterak

Poslaťod lucik » Štv 11.04.2013 8:36

nerob paniku, oba uteráky sú porovnateľné, tento nový je trochu tenší a možno trvácnejší, ale Pet-towel je zase mäkkší.. princíp rovnaký, účinok tiež (supersavý a chladivý). :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Idealny uterak

Poslaťod Legantiss » Štv 11.04.2013 11:12

Pred 2 týždňami som narazila v Carrefoure na podobné uteráky ako sú pet towel , rovnaké farby, tvar, obal, na dotyk pôsobili rovnako len nálepka bola, že je to na utieranie aut za 4€ :au: Škoda, mohla som to zobrať a vyskúšať aj na psa :heh:
Legantiss
Snoopy
 
Príspevky: 181

Re: Idealny uterak

Poslaťod Dasha » Štv 11.04.2013 11:21

Akurát sa rozhodujem, ktorý radšej kúpiť, odkedy som videla akciu. Ja by som to chcela hlavne na to ochladzovanie...
Celkom si to ale neviem predstaviť, keď sa to zároveň používa na osušenie aj na ochladzovanie..Na ochladzovanie sa to používa mokré nie?
Pet-towel, keď sa skladuje vlhký, tak keď ho vyberiem na to, aby som vysušila psa, tak ho najprv vyžmýkam a potom ho s tým vysuším?
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Idealny uterak

Poslaťod lucik » Štv 11.04.2013 19:08

Jessi, tiež som mala nejaký taký čínsky aj, ale ten veľmi rýchlo pošiel :nwm:

dasssa, obidva sa skladujú vlhké, ak vyschnú, úplne stvrdnú a treba ich osprchovať, resp. namočiť, aby sa s nimi dalo manipulovať.. ono to také vlhké saje vodu, ak je úplne mokrý, vyžmýkaš a sušíš ďalej.. aj na podlahy je to fajn, alebo hocičo, z čoho potrebuješ utrieť tekutinu.. obidva chladia (také vlhké), ja neviem, ako to funguje, ale ja som vďaka tomu prežila posledné letá (psice mali položené doma na zemi a ja na krku/chrbte) a potkany mali zavesený v klietke (len za poldňa to vyschlo a potom zvesovať, namočiť a znovu vešať bolo naprd), zaspávala som s uterákom na nohách (na bruchu alebo chrbte mi to v noci vadilo, chladilo to až príliš).
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Idealny uterak

Poslaťod Dasha » Štv 11.04.2013 19:39

Díky za info :jop: Jeden z nich určite kúpim.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Ďalší

Späť na Potreby pre psy