Chladiaca podložka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod lucik » Sob 14.07.2012 17:41

Silvuch, my sme tú podložku prvýkrát vyskúšali práve v aute a podľa mňa super.. a to som kúpila takú menšiu, obidve sa na ňu celé rozhodne nezmestia, ale ajtak je to podľa mňa ok..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Snezienka123 » Uto 21.08.2012 22:55

Chladiacu podložku som kúpila začiatkom leta, keď začali tie riadne horúčavy a musím uznať, že fakt funguje a je naozaj super. Smola však je, že moja fenka na nej doma vôbec nechce ležať :pac: , takže som jej kúpou vlastne nijako extra nepomohla :nwm:
Využila som ju ale zopár krát aspoň v aute, keď sme sa vybrali na dlhšie trasy, tam si moja sučina toľko nenavyberá, kde bude sedieť, či ležať...

Len treba dávať pozor, aby vám nesplesnela ak ju máte na nepriedušnej podložke, či podlahe, pretože sa pod ňou kondenzuje vlhkosť. Ja som to riešila tak, že ak bola na podlahe, tak som ju raz denne obrátila, aby sa vetrala priebežne z každej strany a postačovalo to.
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod cora-c » Ned 21.04.2013 20:52

Ahojte, viem, ze to nebude tema prave ohladom psov, ale potrebujem radu s chladiacimi podlozkami Aqua Coolkeeper. Chodim vystavovat morcata - bezsrste a dlhosrste - a v lete by som ich potrebovala nejak schladit v prepravke. Kedze sa presuvam len autobusom, tak je to vlastne nevyhnutnost. Myslite, ze keby som im do prepravky dala chladiacu podlozku Aqua Coolkeeper oblecenu napr. v obliecke na vankus (aby nepocikali priamo podlozku) tak by chladila dobre? Pomohlo by im to? Alebo na druhej strane - nemohli by nachladnut?
Niekde som citala, ze sa to namoci, necha vyschnut a potom tie gulicky v podlozke stale chladia. Tak mi to pride ako celkom dobra volba na tuto moju prevoznu cinnost. Co myslite?
Dakujem za akekolvek rady ci nazory :smile:
Obrázok
cora-c
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 52
Bydlisko: Detva

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod moschino » Pon 13.05.2013 10:11

@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod Luffy » Pon 30.05.2016 10:14

Ahoj, máte niekto skúsenosť s chladiacou vestou/postrojom ? :smile: Rozmýšľam nad niečím chladiacim na leto pre psa, lebo už teraz začína mať problém s teplom, ale neviem či tá vesta je vhodná..

http://www.hurtta-collection.cz/chladici-vesty-hurtta/
Luffy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod moschino » Pon 30.05.2016 10:25

skúšala som ju na psovi aj chvíľu plánovala kúpiť. Ľudia, čo to majú, si celkom chvália. Akurát nevýhoda je, že keď psovi v tom chladnom a mokrom nie je pohodlne, sám si to nevyzlečie
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod Aris » Pon 30.05.2016 10:27

Ja nad tým tiež uvažujem, len stále rozmýšľam či je dobrý nápad ho takto chladiť, či to nemôže uškodiť.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod Nisus » Pon 30.05.2016 10:56

Ja by som do toho nešla, chlad na obličky, kríže, no čo ja viem :ua: Ale tak ja mám staršieho psíka už. Plánujem mu kúpiť tú chladiacu podložku, niečo na tento spôsob: http://im9.cz/sk/iR/importprodukt-orig/ ... b56ed5.jpg
Rozhodne nie tú, čo sa namáča do vody.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod Luffy » Pon 30.05.2016 11:03

No, ja sa práve tiež neviem rozhodnúť, či to už nie je moc. Ale ten postroj vyzerá, že na chrbte nezaberá veľkú časť, asi to skúsim, lebo keď niekam ideme, tak cesta v mhd alebo po prepálenom sídlisku je o hubu, kým sa dostaneme niekde k lesu/vode, auto nemám.. Keď tak potom dám echo, že ako sme spokojní :lol:
Luffy
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 41
Bydlisko: Bratislava

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod Nisus » Pon 30.05.2016 11:51

Aha, teraz som si to rozklikla. No každopádne je to lepšie riešenie ako tie celotelové veci, avšak pre nás aj tak nevhodné, lebo nesmie mať chrbticu v chlade.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod moschino » Pon 30.05.2016 12:52

tá vesta je práve krátka, že nechladí kríže. Ja mám obojok a podložku, ale na podložku si dobrovoľne neľahne ani keby bolo +50°C a obojok tiež nie je úplne ideálny, tak sa zas chladí krčná chrbtica :nwm:
inak tá podložka čo mám ja, je to dosť nepraktické... stále je to vlhké... schne to aj 2 týždne, počas toho to treba otáčať. Raz som ju odložila, keď som myslela, že už je vyschnutá a až tak úplne nebola a kúsok zaplesnela. Do práčky to ísť nesmie samozrejme, tak som to ručne čistila :prd:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod Nisus » Pon 30.05.2016 12:59

No veď práve, že to by som nekúpila tú podložku, čo treba namočiť. Táto druhá má v sebe predpokladám nejaký chladivý gél, takže pre Dada asi najvhodnejšia.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod pigie » Pon 30.05.2016 13:03

A na akom principe funguje ta, co akoze chladi bez nicoho? Sa mi nechce verit. To treba predtym zas vkladat do mrazaku ci chladnicky, nie?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod Nisus » Pon 30.05.2016 13:10

pigie píše:A na akom principe funguje ta, co akoze chladi bez nicoho? Sa mi nechce verit. To treba predtym zas vkladat do mrazaku ci chladnicky, nie?

Obsahuje nejakú chladiacu kvapalinu, ktorá pri kontakte s telom chladí. Netreba dávať do chladničky či mrazáku. Iba v prípade, že by si to rýchlo potrebovala znovu použiť a nestihlo by sa to nejak obnoviť.
http://www.pet-svet.sk/pet-svet/eshop/1 ... T-COOL-MAT
Tú, čo idem brať ja, neviem presne či to je toto, to beriem cez známu, tak potom dám echo :lol: Testovať to budeme teraz cez víkend, šarpeje to majú.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod pigie » Pon 30.05.2016 13:11

No, nam nepomoze chladit chlpy :heh: Som zvedava, Hugo ma tie cucacie, ale nechce na nich lezat
tak mu ich obcas aspon cez hlavu prehodim, ked je moc teplo :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy