Chladiaca podložka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Frankie » Pia 06.07.2012 5:56

Ahojte, pytala som sa na tu podlozku kamosky, ktora ju uz ma doma a velmi si ju pochvaluje (konkretne tu, na ktoru som posielala link). Vzdy ju namoci do studenej vody a necha zvonku vyschnut, aby psik nelezal na tom mokrom. JE to vraj ovela lepsie nako tie vesticky a chladiace satky. A radila som sa s nasou veterinarkou, a ona si to tiez objednava pre svojich chrtov, tak myslim, ze to bude OK. Ja to urcite vyskusam :smile:
Frankie
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 29
Bydlisko: Rovinka

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod lucik » Pia 06.07.2012 7:49

nám už prišla, včera sme ju vyskúšali, chladí.. aj bandáže na ruky máme a chladia :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod moschino » Pia 06.07.2012 17:00

Ja som tiež objednala, ale šatku http://www.superpes.sk/product/chladiaca-satka-pre-psov-aqua-coolkeeper-red-western-cervena-2973/. Chcela som postroj, ale nemajú takú "veľkú" veľkosť ako potrebujem :lol: Som na to celkom zvedavá :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod miusiatko » Pia 06.07.2012 17:29

Offtopic: ja mam obojky, zvazujem vesty, lebo velmi nestacia :ach: nemate niekto tu ludsku vestu? Nad tym rozmyslam pre seba
Chcela som aj podlozku, ale tulen si proste na to nelahne, tak ako si nelahne ani na uterak
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod moschino » Pia 06.07.2012 20:02

Ja som preto neobjednávala podložku, lebo by na tom neležal :ach:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod ivana1 » Pia 06.07.2012 21:43

moschino píše:Ja som tiež objednala, ale šatku
ja osobne musím mať krk kvôli chrbtici v teple, takže si neviem predstaviť studenú šatku okolo krku (nebudú ich bolieť mandle? :heh: ), inak sa mi to pozdáva. :smile:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod moschino » Pia 06.07.2012 21:53

tak to neviem, dúfam nie :lol: lebo ja som už už chcela objednať takú chladivú šatku aj pre mňa (majú aj pre ľudí). To je úplne skvelé dať si studený uterák na krk a taká šatka :angel: Offtopic: akurát musím šetriť pre objednávky zo spokojného psa, psíčkarne a iných vecí pre psa, pre mňa to počká ešte :hi: :lol:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod lucik » Sob 07.07.2012 6:53

Ivi, lenže psy majú práve na krku/zátylku tie nervové zakončenia, ktoré keď ochladíš, pomáha to celému organizmu (teda tak nám bolo povedané jedným veterinárom) - doteraz som vždy, keď sme boli niekde vonku a psom bolo teplo, som im namočila chladnou vodou zátylok, teraz používam Pet-towel a ten dávam na namočený zátylok a vystriem na chrbát..
a objednané máme aj tie chladiace obojky, no tiež nemali ten vzor v tej veľkosti, čo som chcela, tak čakáme..
Chladiacu podložku som im dala do auta, keď sme cestovali do ČR, teraz to majú doma, samé si na to veľmi neľahajú, ale keď vidím, že dychčia, tak ich tam posielam a potom tam už čučia.. aj teraz - labroška tam zaspala po tom, ako sa tu premiestňovala a dychčala..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod ivana1 » Sob 07.07.2012 9:26

psy majú práve na krku/zátylku tie nervové zakončenia, ktoré keď ochladíš, pomáha to celému organizmu
to som nevedela. Ale zase - chladiaci obojok potom áno, ale šatka - tá má väčšiu plochu vpredu na krku, nie na zátylku... :otaznik: :nwm: Alebo im to uviazať na chladenie opačne, ako je to na obrázkoch - s cípom vzadu? :nwm:
moschino píše: Offtopic: akurát musím šetriť pre objednávky zo spokojného psa, psíčkarne a iných vecí pre psa, pre mňa to počká ešte :hi: :lol:
Offtopic: :jazyk: :smile: to poznám - ale zase - kedy si to chceš kúpiť, ak nie teraz, keď je teplo?
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod lucik » Sob 07.07.2012 9:47

Ivka, ale veď ako inak to chceš uviazať? :lol: veď to len pootočíš na krku psa, aby mal sponu dolu a cíp hore.. možno sa mu to ajtak zošuchne pri pohybe nakoniec, preto je to asi lepšie v kľude keď je :no:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod moschino » Sob 07.07.2012 10:39

Preto som brala šatku, že ak má chladiť, tak čo najväčšia plocha. Inak tie obojky sú i tak dosť široké. Obojok pre psa s obvodom krku 30 cm je široký až 4 cm, pre veľké psy široký až 9-10 cm.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod ivana1 » Sob 07.07.2012 11:08

lucik píše:Ivka, ale veď ako inak to chceš uviazať? :lol: veď to len pootočíš na krku psa, aby mal sponu dolu a cíp hore.. možno sa mu to ajtak zošuchne pri pohybe nakoniec, preto je to asi lepšie v kľude keď je :no:

No na tej strínke http://www.superpes.sk/product/chladiac ... vena-2973/ je cíp vpredu, preto sa mi na chladenie pozdáva viacej obojok, ktorý je všade rovnaký - ako šatka, ktorá - aj keď ju dáš dozadu - sa zošuchne - aby pes nedostal "zápal priedušiek"... :hi:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod miusiatko » Sob 07.07.2012 11:40

tie obojky sú až veľmi široké, tuleň to má cez celý krk :lol: nevýhoda ale je, že moji majú okolo krku fakt hustú hrivu, takže efekt je imho slabší.
A obojok na malého psa (čivava) by som už nebrala. Väčšie sú prešité na niekoľko častí, malý ale nie, čiže keď gel nasaje vodu, ťažko sa okolo krku tvaruje a tým pádom neprilieha :ua:
miusiatko
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 884
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Margita » Sob 07.07.2012 11:47

ja som ziez objednala ten obojok,tak som zvedava,bude to sirka 6cm,4cm je 34na dlzku a rody ma 35,esteze ma Rody dlhy krk

Janka,a pomaha im to?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod lucik » Sob 07.07.2012 11:56

len pozor na veľkosti, lebo ja som si bandáž objednala 17-19cm, pričom mám 17 obvod zápästia a keď to napučalo, tak to zapnem len tak tak, lepšia mi je priateľova o číslo väčšia..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy