Koterec pre psa

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Bára » Uto 21.01.2014 18:49

http://www.hobbyportal.sk/zvierata/psickarenie/koterec-a-buda-pre-psa

ja priebežne sledujem aj inzeráty, ale tiež nie som ochotná vysoliť 400€ za koterec a ešte plus mi napíšu, že prepravu si mám zabezpečiť sama a že sa nedá rozobrať :heh:
Vidím to teda na klasiku betónový spodok a kari sieť
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Koterec pre psa

Poslaťod ban » Str 19.02.2014 21:34

Ja mam tento:

http://zvierata.bazos.sk/inzerat/344785 ... re-psa.php

Aj s dopravou 300 €, rozmer 2x3 metre, pozinkovany,rozoberatelny. Akurat som si ho sam zlozil ( pre dvoch ludi ziaden problem - par srobov, robota na pol hodinu ) a spravil som si drevenu podlahu. Nevravim ze je to nejaky super luxus, ale ucel splni a za tie peniaze je to slusny standard. Akurat som doplnil este pletivo v spodnej casti, lebo sa mi steniatko prepchalo medzi tycky ked bol maly.
ban
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Bydlisko: SK

Re: Koterec pre psa

Poslaťod zaza03 » Štv 20.02.2014 13:12

Má tu niekto ako podlahu vo voliére štrk? Chcem osobnú skúsenosť... Na jar sa musí robiť nová voliéra, doteraz sme mali spodok vybetónovaný a bola som s betónom nespokojná. Priateľovi najviac vadil smrad a mne voda, ktorá sa stále držala na betóne. Síce je voliéra zastrešená a z 3 strán zakrytá, stále tam niekade naprší a voda tam stojí nonstop. Potom ide z tadiaľ smrad a pes nonstop špinavý, mokrý...
Na jar sa musí voliéra robiť inde a tam chcem dať na udupanú hlinu vrstvu štrku... očakávam, že tam bude mať konečne sucho a nebude tam taký zápach, ale zase si neviem dobre predstaviť čistenie, ako sa budú vyberať bobky zo štrku a keď tam navejú na jeseň listy alebo hocičo, ako to zo štrku dostanem preč. Veľmi pekne ďakujem za odpovede/pripomienky :smile:
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Bebis » Štv 20.02.2014 13:48

ja mám síce spodok koterca drevený, ale pred tým sme mali betónový a spodok v oboch je normálne v malom uhle naklonený na jednu stranu, aby sa tam voda nedržala a vytekala von :nwm: A štrk si v koterci neviem predstaviť, keď si vezmem, že by mi pes na tom pol dňa sedel/ležal/stál... au...
Pes nie je členom rodiny... pes je rodina ♥
Bebis
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1534
Bydlisko: Rimavská Sobota

Re: Koterec pre psa

Poslaťod pigie » Štv 20.02.2014 14:21

Moj ujo maval pol koterca drevena dlazka a pol koterca velmi jemny strk, skor taku sut alebo ako to nazvat. Nie piesok ale. Bobky sa vyberali pohrabanim. Smrdelo to aj tak. Pes v koterci nema co vykonavat potrebu.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Sunny » Štv 20.02.2014 15:03

Ja čo mám zatiaľ odsledované - vyspádovaná betónová podlaha s drevenými roštami na ležanie, alebo celád revená podlaha, pravidelne vystriekať wapkou alebo aspoň prúdom vody, vydrhnúť ryžákom a raz za čas aj nejakou dezinfekciou. Kamarát má takto 10 psov a sú to asi prvé musher psy, čo mi nesmrdia.
Štrku by som sa bála - problém s vyberaním bobkov, detto moč pretečie, vsiakne do zeme, bude to časom smrdieť úplne desne... plus jak bude mokro, štrk sa časom zašlape do zeme a bude z toho akurát tak blatový štrkový bordel.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Koterec pre psa

Poslaťod zaza03 » Štv 20.02.2014 15:04

Ďakujem za odpovede. To ma nenapadlo, že by jej to mohlo byť nepohodlné, ale niečo na tom bude...nemohol tam byť spravený odtok, lebo 2 m od voliéry je studňa, ktorá zachytáva vodu z najbližších pár metrov a priateľovi rodičia nechceli ani počuť o tom, že by mal moč z voliéry vytekať von do zemi a potom do studni s pitnou vodou... a popravde by som si ani veľmi vyberať nemohla :lol: som tu jediný fanúšik psov, oni ich nemajú vôbec radi, takže som mohla byť vôbec rada, že povolili, aby sa na ich pozemku robila voliéra...
Ešte sa mi nepodarilo, aby som ju vybrala z voliéry vždy tak, aby tam nebol ani jeden bobek. Ona nebola nikdy čistotná (ako šteňa sme ju mali prvé týždne doma a hocikedy ako vstala z pelechu, tak rovno do neho pustila mláčku, ani o pol metra sa neposunula, aby si nenačúrala na deku). Jej bolo úplne jedno kde to pustí, či na koberec, deku, trávu, hlinu, betón... takže ani vo voliére nečaká, kedy konečne pôjde von, aby mohla urobiť potrebu. Aj keď vždy ju spraví aj na prechádzke (má 3-4 bobky denne). Ale viem, že keby som bola veľmi veľmi usilovná, tak by sa mi ju podarilo naučiť chodiť na záchod len von
A popravde, ja som rada, keď sa vytoto vo voliére, lebo v celej dedine máme dokopy 10 košov a tie sú všetky len v centre, takže keď mi spraví bobek na prechádzke, nie je nič nezvyčajné, že ho nosím so sebou aj 5 ulíc...až dokým mi nedôjde trpezlivosť a nehodím ho niekde do járku. Len toľko k tej potrebe vo voliére :lol:
takýto nejaký štrk by som tam chcela dať http://www.alas.sk/data/Image/galerie/tazene/okoc/okoc%20strk.jpg
Sunny, myslím si, že nie je nič lepšie na údržbu ako vyvýšená drevená podlaha, ale toto bude niekoľko metrov dlhá voliéra a drevo do nej by vyšlo veľmi draho. A vzhľadom na našu situáciu (ja bez práce, bábo na ceste a chceme kúpiť nové auto) sa zíde teraz každé euro :smile: neni sme na tom finančne zle, ako som to môžno napísala, ale poviem to tak, že aj keby mesačne môžeme odložiť 1000 eur, priateľ by ich už určite nedal do jenny. Bez tak výjde voliéra veľa (tyčky, karirohož, dvierka a hlavne zastrešiť to)...nechce dávať do nej už nič navyše.
Mám vlastne len tri možnosti - hlina, štrk alebo betónové kocky, medzi ktorými nechám medzierky na odtekanie moču... ale asi sa rozhodnem pre kombináciu štrku a betónových kociek...
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Koterec pre psa

Poslaťod dana033 » Štv 20.02.2014 17:47

Prečo tam nenecháš len hlinu? Je síce pravda že niektoré psy hrabú, ale tak aspon sa zabaví :lol: . Ja som mala tiež tento problém, nakoniec som zvolila hlinu, akurát čo tam bol starý betón ten som nechala.
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Koterec pre psa

Poslaťod zaza03 » Štv 20.02.2014 18:40

Možno aj nechám :) len sa bojím, aby tam nemala blato...ale keď som bola malá, mali sme 10 rokov špica vo voliére bez dna a nikdy tam nemal mokro
Prvý mesiac ju asi nechám len na hline, na skúšku ako to bude, a keby nevyhovovalo tak budem skúšať ten štrk. Ďakujem :smile:
zaza03
Šteniatko
 
Príspevky: 86
Bydlisko: Pri Nitre

Re: Koterec pre psa

Poslaťod dana033 » Štv 20.02.2014 19:20

Ja mam celu zastrešenú a nemá tam blato, ani sneh mu tam nenafúkal. Mám trošku väčšiu voliéru, ale myslim, že aj malá keď sa dobre zastreší nemalo by tam pršať. A inak nemá tam mať prečo blato...
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Ivanka.P » Pia 21.02.2014 10:14

Hlinu určite nie, to bude brutálne špinavý pes. Rozdupe to a ak bude pršať tak bude úplne blatová. Aj keď bude zastrešený tam bude trochu mokro.

Ani štrk nieje bohviečo. A betón zase ako špongia nasaje moč a dosť smrdí. Ak nemáš inú možnosť, tak daj štrk a na časť drevo. Snáď nejaké nevratné palety by sa našli. V Ba sa ich firmy vyslovene zbavujú.
http://dom.bazos.sk/inzerat/34556398/Palivove-drevo.php
Videla som aj takú podlahu, že palety zbúchané dokopy a tie medzery vyplnené doskami z inej palety. Bolo to celkom fajn.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Tatiana1988 » Ned 23.02.2014 11:18

Má niekto skúsenosti s firmou KAWOOD http://www.psie-budy.sk vyrábajú psie búdy a voliére potrebujem voliéru ale sa mi zdajú trošku drahí.
Tatiana1988
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Koterec pre psa

Poslaťod dana033 » Štv 27.02.2014 17:40

Ivanka.P píše:Hlinu určite nie, to bude brutálne špinavý pes.


Mám hlinu asi na 3/4 voliéry a pes je čistý ! :jazyk:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany

Re: Koterec pre psa

Poslaťod aNeMiC » Pia 27.03.2015 20:46

ahojte, fenku chovám vonku v koterci - koterec je podľa mňa super, no mám jednu otázku. Chcem, aby sa tam fenka mala príjemne a pohodlne - búda je ako vždy drevená, zateplená - odklápacia strecha. Každopádne, chcem aby to tam mala mäkké, lebo ležať na dreve musí byť nepohodlné. Aká je podľa vás najlepšia výstelka (okrem kobercov a sena - otestovné... koberec trhala, seno bolo všade). Rozmýšľala som nad slamou, ale neviem, či by to bolo dobré... :smile: prebežne ďakujem
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Sunny » Pon 30.03.2015 10:43

Slama je určite lepšia ako seno, seno sa drolí na malé kúsky a viac práši. Ale vynášať sa bude tak či tak, či seno alebo slama.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy