Koterec pre psa

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Koterec pre psa

Poslaťod aNeMiC » Str 08.04.2015 14:12

Moc ďakujem (síce oneskorene, ale som zabudla sledovať tému :pac: ) :smile: asi dáme tu slamu teda
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Crossa » Štv 09.04.2015 7:32

Ja mám piliny,respektívne hobliny, tie sa tak neprášia. V zime aj normálne mimo búdy, nech sa to lepšie čistí a aby boli v suchom.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Koterec pre psa

Poslaťod pigie » Štv 09.04.2015 7:33

Nas ujo daval slamu do vreca, aby sa nevynasala. Ale ani jeden pes nebol trhac, takze to fungovalo.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Margita » Štv 09.04.2015 9:51

akoze to mali ako vankus?ale to bolo vreco jutove predpokladam :angel: lebo su aj tie biele,nechutne umelohmotne
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Koterec pre psa

Poslaťod pigie » Štv 09.04.2015 10:36

Ano, ako taky vankus - ale nie pevno vypchane, take, aby sa mu v tom dalo vylezat miesto a jutove vrece samozrejme, nie tie plastaky.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10298
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Koterec pre psa

Poslaťod aNeMiC » Pon 13.04.2015 22:00

pigie, u nás by to asi dlho neobstálo, keďže môj pes má neuveriteľné veľké demolačné sklony :lol: my sme mali seno, ktoré sa vynieslo až na záhradu. Ale to cez zimu, takže to bolo také špinavé. A ešte keď bol v koterci nafúkaný sneh (niekto tu strhol plachtu, ktorá mala chrániť pred snehom a vetrom :ach: ) a to zmiešané s tým :lol: ale to som strpela. Ak by som jej slamu dala teraz cez leto (resp.jar) poznám ju - určite by spala vonku a do búdy by chodila robiť :kak: :ach:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Koterec pre psa

Poslaťod tom_goro » Pon 13.07.2015 12:43

ahojte,

chcel by som sa opytat odkial ste brali koterce co mate - kupovali ste ci ste si dali vyrobit resp. vyrobili ste si?

otazka cislo 2 - na co si dat pozor ak by som kupoval pouzity (dizajn, vaci co sa casom kazia, pod).

dakujem
Consider the environment before printing this message
tom_goro
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 279
Bydlisko: At the end of the world.

Re: Koterec pre psa

Poslaťod lenli » Pon 13.07.2015 13:10

Robili sme si samy, kedze tie hotove sa mi zdali primale a zlozitejsie na udrzbu. Strechu sme si nechali postavit ako pre pristresok na auto takou partiou a potom sme v polovici spravili betonovu podlahu (ma tam budu a pred budou drevenu terasu/rost alebo ako to opisat - proste aby nemusel lezat na betone ale tak v lete tam chodi prave preto aby sa vycapil na ten studeny beton ) a pouzili plotove dielce betafence - take pevnejsie a vyssie pouceny predoslym psom, co vsetko sa da rozzut, ohnut ci vytrhnut. V druhej polke mame sklad na drevo a zahradne pomocky. Koterec ma tak 4x2.5m a cenovo kolko to presne vyslo neviem - plotove dielce boli cca 250 Eur, strecha bola aj tak robena kvoli drevu a jej zvacsenie bol len minimalny cenovy rozdiel a beton uz nepamatam kolko vriec cementu tam slo :lol:
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Sunny » Pon 13.07.2015 13:17

Jeden vyrobený na zákazku, po známosti - pozváraný, jokle a klasické karisiete, strecha OSBčka + kanadský šindel. Druhý samovýroba - hranoly a karisiete, strecha rovnako OSBčka a šindel. Za mňa na čo dávať pozor: Aby boli dostatočne malé oká na tej sieti, nech cez ne pes neprepchá hlavu a aby bola karisieť dostatočne pevná, inak zvary nedržia. Karisieť aj na hornej časti koterca, aby sa nedalo vyliezť popod strechu. Ak bude mať pevnú podlahu, tak nechať medzi spodnou hranou konštrukcie a podlahou nejakú medzierku, aby sa to dalo vystriekať hadicou alebo aspoň vyzametať von. Pre ČVčko by som určite volila kovovú konštrukciu, nie drevenú a pevnú podlahu (palety nie sú pevná podlaha, jak mi Trix predviedla, keď z nich začala vytrhávať dosky :heh: ). A mať aspoň jednu stenu celú zakrytú, ideálne dve, kvôlli závetriu. Ja mám len plachtu natiahnutú, na leto dávam dole, aby prefukovalo, ale to mám pre slušné baby, ktoré ju (viac menej) nešklbú.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8296
Bydlisko: Morava

Re: Koterec pre psa

Poslaťod aNeMiC » Uto 28.07.2015 17:53

Tak ja pridám trocha neskoršiu reakciu :smile:

My si koterce staviame sami, resp. môj oco. Je to teraz aktuálne, pretože staviame koterec pre ďalší prírastok našej svorky (ktorý síce ešte nie je doma). Spodok je betón. Podľa mňa najspoľahlivejší. Pes nepodhrabe, nehnije to a dá sa to jednoducho vystriekať hadicou (a každý deň na miesto kde vykonáva potrebu vylejem vodu a nevidieť to). Dá sa jednoducho dezinfikovať (my používame savo do bazénov). Nevýhoda je, že pri betóne je nutné dať na zem nejaké drevo, skrátka nejakú drevenú platňu, pretože cez zimu drevo hreje. Betón zas chladí cez leto + pes si na ňom brúsi drápy. Steny sú karisieť a ako má Sunny v príspevku je dobré, ak má koterec dve strany plné. Labradorkin koterec je v rohu, ktorý je ešte upevnený tvárnicami. A strecha je na takých vysokých pozváraných stĺpoch pokrytá boloňským šindlom. Búda plocha s otváracou strechou, dvoma miestnosťami, zateplená a obložená tatranským profilom a je na vyšších nožičkách. Zvnútra každoročne natieraná vápnom pre dezinfekciu.
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Koterec pre psa

Poslaťod aNeMiC » Pia 13.11.2015 15:30

Mám problém... moja 4 mesačná borderka keď je zavretá v koterci nespí v búde a aj v noci... je mi jej ľúto. Ako jej to vysvetliť, že tam má spať? Búda je zateplená zo všetkých strán a má aj "závetrie" aby jej tam nefúkalo... ako jej ukázať, že tam jej bude teplo?
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Koterec pre psa

Poslaťod wer » Pia 13.11.2015 15:31

ked jej teplo nebude, sama tam zalezie... vsak teraz je cez den 17 stupnov a teplo aj v noci, preco by tam sla? :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Koterec pre psa

Poslaťod Leila Tobrok » Pia 13.11.2015 15:38

aj keď je to šteňa, nie je sprosté a keď bude zima jej, schová sa tam... :smile:
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Koterec pre psa

Poslaťod aNeMiC » Pia 13.11.2015 15:48

však uvidím. Všetko moc pri nej riešim :ach: dokonca o 3 v noci som vybehla von potajomky sa kuknúť či je v búde :lol:
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

Re: Koterec pre psa

Poslaťod aNeMiC » Ned 15.11.2015 23:01

Dnes nakoniec Afya už viezla z búdy a nečakala na mňa pri dverách :love: preháňam
...Dream as if you'll live forever. Live as if you'll die today...
aNeMiC
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 554
Bydlisko: ♡ Rajecká dolina ♡

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy