Wc pre psov

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Wc pre psov

Poslaťod lagunasa » Uto 10.04.2012 10:09

zakladam tuto temu lebo nikde som sa o to nedocitala.
Mozno to je pre niekoho nemyslitelna tema ale bohuzial musime zvazovat aj takuto alternativu.
Doteraz sme mali taky zivotny styl ze so psami bol vzdy niekto doma ( priatel alebo ja) a tak ich aj vyvencil. Teraz ale zacal priatel rovnako ako ja dochadzat do prace. Takto vznikla situacia, ze psi su vyvenceni rano o 5:30 a najblizsie az o 17:15. Co sa tyka ich vydrzania, tak s tym zatial problem nemaju (su este mlade). Nam sa ale zda, ze to pre nich neni uplne najlepsie riesenie. Preto nas napadlo zaobstarat im WC pre psov.
Zaujimal by ma vas nazor, pripadne rady alebo odkazy.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Wc pre psov

Poslaťod ZdenulkaM » Uto 10.04.2012 15:02

ja pouzivam v pripade nudze podlozku :no: bud kupujem pre deti alebo pre imobilnych pacientov,podla ceny :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Wc pre psov

Poslaťod lagunasa » Str 11.04.2012 7:33

no u nas to praveze neni ani v pripade nudze ale skor kazdodenna zalezitost ked sme v praci...
a este ma napadlo ze ako to funguje ked to pouziva pes? ved mi ocura celu stenu ked dvihne nohu....!!!!
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Wc pre psov

Poslaťod katkariinka » Str 11.04.2012 8:12

Ja skor vidim problem v tom, ako ich vobec na to wc naucit?
Myslim, ze to take easy nebude...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Wc pre psov

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 11.04.2012 9:19

Existuje taký sprej, s ktorým sa to dá aj ovplyvniť, ja som majiteľom šteniatok dávala domov podložku, nastriekanú takýmto sprejom, jeden majiteľ mal potom skôr problém odnaučiť ho od podložky, bol schopný byť pol hodiny vonka a vycikať sa až doma na podložku :D
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Wc pre psov

Poslaťod lagunasa » Str 11.04.2012 9:22

to veru bude. Oni su naucenx drzat neviem ako diho. Teraz to az taky problem neni, ale cim budu starsi tym budu vencenie potrebovat castejsie.
A hlavne sa bojim, ze by som si ich tym WC pokazila.
Ja som hlavne cakala, ze sa ozve niekto kto to tiez takto musi robit.
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Wc pre psov

Poslaťod katkariinka » Str 11.04.2012 9:25

bratranec ma napr. civaviaka nauceneho na macaci zachod, nechavaju mu ho dnu, ked nie su doma a ked su doma, tak to supnu na balkon a psik sa pyta tam.
ale inak sa to trenuje so steniatkom a inak s dospelym psom...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Wc pre psov

Poslaťod lulu939075 » Str 11.04.2012 9:58

Ja síce zatial niečo také nepotrebujem ale podla mna je to super ked mas doma take nieco a pes vie ze to nemusi drzat ale moze si ist hocikedy cvrknut. A hlavne je to podla mna onmoho zdravsie. Ja som tiez tak pracovala ze psi boli vyvenceni o 7hod a potom az o 18tej. A ano oni vydrzia, ale pre vnutorny dobry pocit a pokoj by som sa citila dobre kebyze viem ze ked im treba tak idu na podlozku.Len ako ich to naučiť to je prvá otázka, lebo samozrejme dospelý pes si doma nebude špiniť. A za druhé ako to psa naučiť tak aby nečúral uba doma na podložke??
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Wc pre psov

Poslaťod lagunasa » Str 11.04.2012 10:40

a tych 11-12hodin je minimum. Co ak by sme potrebovali este nieco vybavit? Totiz ja byvam v Hlohovci a denne dochadzame teraz ponovom aj s priatelom do prace do BA - 8,5hod v praci plus 2,5hodiny denne cestovanie. Co ak sa v BA zdrzime?
To je fakt, naucit psa, ze podlozka je na to ked nie sme doma ale inac sa cura vonku. No ja som mala tiez taky plan, ze ked budeme doma, podlozka sa odlozi a tak budu nuteni sa vypytat von.
Ale ako som uz napisala, Max pricurani dviha nohu a co ked sa netrafi na podlozku? Nerada by som to po nom stale upratovala. To tu podlozku ani nemusi mat... Neviete ci existuju take aj so stenami? Macacie sa mi zdaju male
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Wc pre psov

Poslaťod lagunasa » Štv 12.04.2012 18:22

tak som nasla toto:
http://www.topshop.sk/potty_patch-38197 ... ain=&pcs=2
priatelovi sa to celkom pozdava.... ale ostava otazka, ako im vysvetlit ze na tu cast mozu cikat ked nie sme doma A MAJU TO TAM K DISPOZICII. a ako ich naucit, ze ked to tam neni tak sa treba vypytat von....
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Wc pre psov

Poslaťod MisheliQ » Štv 12.04.2012 18:40

No keď budú naučení robiť potrebu na tú podložku, tak keď ju mať nebudú, tak tú potrebu hádam neurobia, nie? Čo pozorujem u našej mačky, tak tá nespravila potrebu doma, keď nemala záchod k dispozícii.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Wc pre psov

Poslaťod ZdenulkaM » Štv 12.04.2012 18:44

lagunasa píše:ved mi ocura celu stenu ked dvihne nohu....!!!!

nie,moj pes si normalne čupne ale len ked cura na podlozku :no: samozrejme vonku ocurava vsetko co moze :no:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Wc pre psov

Poslaťod lagunasa » Pia 13.04.2012 8:18

tak teraz relatine ostala len otazka ako ich to naucit...
Zdenka, ked to tvoji havkaci pouzivaju obcas, ako si ich to naucila? Niekto tu spominal nejaky sprej?
westiky Max a Chiki a ich panicka

Dogs are not our whole life but they make our lives whole.
lagunasa
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1671
Bydlisko: Hlohovec

Re: Wc pre psov

Poslaťod ZdenulkaM » Pia 13.04.2012 8:22

ja som to pouzivala od steniatka..ziadny sprej som nedavala :nwm:
ved vyskusaj,ked pojdete do roboty nechajte im podlozku a uvidite ci urobia potrebu alebo nie :nwm:
alebo potom sprej ale s tym skusenosti nemam... :ua:
Damian alias Chilli maly biely anjelik od chovatelskej stanice bile tlapky :)
Baletka Safirka von Schnappi Schnapp alias Elis velky pehaty certik :)
ZdenulkaM
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4040
Bydlisko: bratislava,petržalka

Re: Wc pre psov

Poslaťod vavrena » Pia 13.04.2012 8:54

Ja si myslím, že dospelý pes to radšej podrží 12 hodín, než by sa mal vyčúrať v byte. Bude to sakra ťažké naučiť, že teraz môžu, a kde môžu. Ak sa to vôbec dá. Veď pes nie je mačička, a ak to nemal doteraz k dispozícii.... :nwm: Ja by som to riešila cez dogsitterku, ktorá by ich každé poobedie vytiahla von aspoň vyciknúť. Nejaké dievča zo susedstva alebo tak.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Ďalší

Späť na Potreby pre psy