Klietky, prepravky, petboxy...

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Klietky

Poslaťod Beuska-Dinka » Ned 04.05.2008 17:04

Ahojte... super tema akurat teraz sa rozhodujem co kupim ci petbox alebo klietku... potrebujem to na preteky, treniongi, vystavy no ale zislo by sa aj do auta... co je lepsie??? a otazocka moze sa pes zavriet cez den do klietky?? bo chcela by som druheho psa a bojim sa ze bude setko demolovat zo zaciatku a moja mamka by ma asi zabila tak ma to ted tak napadlo ze na par hodin zo zaciatku ked je to este take male prtateee stena zavret do klietky co vy nato?? ale zasa urcite nie vzdy tak aby zasa potom s toho ten pes nebol taky ze ho s toho vypustim a bude trhat setko co uvidi... :ha:
Beuska-Dinka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 104
Bydlisko: BA, Petržalka

Re: Klietky

Poslaťod zeane » Pon 05.05.2008 12:05

Beuš, petbox je na "agi" preteky o čosi lepší... Pes toho z petboxu zasa toľko nevidí a o niečo viac chráni pred vetrom a pľušťami box ako klietka. Klietka je navyše ťažšia... Rozdiel zistíš keď budeš mať tých dvoch hafákov - ideálne je zvyknúť ich spolu na jeden priestor, potom nemusíš prevlákať plné auto boxov/klietok a vybavenia k nim :no: Ale dosť závisí od psa - neviem ako je na tom Dinuška s nivočením okolia...?
PS: až budeš mať šteniatko tak ti môžem požičať môj plastový box kým nepovyrastie. :yes:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Klietky

Poslaťod schnauzee » Uto 06.05.2008 22:30

ja len k tomu, ze pet box je menej priehladny a menej citit vietor...ano, ale na klietky existuju plachty a potom je to rovnake :no:
pet box je lahsi, skladnejsi, klietka zas pevnejsia a pri niektorych psikoch prave preto vhodnejsia, lebo pet box by rychlo rozobrali :aaa:

ja osobne mam doma pet box, povodne som ho mala aj doma rozlozeny, ale kedze mi nanho skakali macky a mali z toho poschodovy pelech, musela som ho zbalit, totiz sa mi uz prepichavali von tycky a nekupila som ho na jednu sezonu :pac: teraz planujem kupit prepravku, mozno mu ju necham aj na doma, no hlavne ju vyuzijem v aute a pet box bude len na vystavy.
schnauzee
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 414
Bydlisko: Košice

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod lucik » Ned 08.06.2008 20:40

Bib a vychadza to lacnejsie ako tu v SR alebo tu take nemaju? Lebo ja som vyhliadala tiez, porovnavala som a nakoniec ten, ktory som chcela, som u Cechov nenasla (na vystavy chodi s domcekmi p. Fialova a este som cez jeden e-shop mala vyhliadnuty jeden domcurik, majitel chodi s labikom obcas na vystavy aj na Slovensko)
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Bibiana » Ned 08.06.2008 20:40

Lucik, ja som dnes si vyhliadla jeden (konkrétnejšie http://shop.psisvet.cz/store/goodsdetai ... GoodsID=81) včera na výstave, a práve som si všimla, že to je práve tá p. Fialová. Tento model (4Pet Home) na SK zohnať neviem, resp. som ešte nenašla, zato zas na SK majú Phnix (http://dualx.sk/pet-boxy.php#t-12a). Čo som pozerala na výstae Phnix je drahší, ale je to presne to isté, len iná značka.. :smile:

V Dualxe ale neviem nájsť cenník a preto neviem či cez eshopy zas nevyjde lacnejčie práve ten, z ČR je síce poštovné len 200 Kč, ale tak neviem aký si nadhodia kurz.. Priamo na výstave by ma ten 4Pet domček ako som sa na neho pýtala vyšiel na 2300 Sk.. No, budem tam mailovať a ufidím :ahoj:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod lucik » Ned 08.06.2008 21:12

ja som kupovala od Dualx pred 2 tyzdnami HomeX 2XL - ma to kopec vymozenosti, co ten s oblou strechou nema.. napr. otvaranie zhora, zboku aj spredu. potom sa mi pacilo, ze okienka aj tie otvaracie casti sa daju zatemnit alebo odtemnit (pes vidi alebo nevidi), to tiez nemaju vsetky petboxy..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Bibiana » Ned 08.06.2008 21:26

No ja som tiež pozerala či oblý alebo rohatý, ale keďže to chcem len na výstavy, tak tie otvory navyše sú pre mňa zbytočné a tie rohy mi prídu ako nevyužité miesto :heh: Jediné čo mi na oblej bude chýbať je to, že si nebudem môcť odkladať veci na domček :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod lucik » Ned 08.06.2008 21:37

no aj to je uzitocne (staci pozriet na fotky zo Senca, co som tam mala pohadzane), ale aj moznost sahat na psa v domceku zhora je niekedy lepsia ako spredu ci zboku.
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Mackie » Ned 08.06.2008 22:50

ja mam na doma tuto klietku
http://www.maxipes.sk/detail-vyrobku.ph ... 4edfb0ad69

a mozem povedat, ze keby som ju mala od zaciatku, tak som si mohla usetrit zopar dost drahych rozkusanych veci :no:
chvilu trvalo, kym si zvykla, ale teraz tam spi, ked prideme zvonku, tak si tam ide zdriemnut, nosi si tam hracky
je v roku a ma cez nu prehodenu deku, takze jej sluzi ako buda
cez den ju tam zatvarame, ked nie je nikto doma.. trva to maximalne par hodin a momentalne si fakt nestazuje :smile:
a nasa nova gaucovka je v bezpeci :lol:
na prepravu by som ale odporucala mensiu velkost.. take nieco akurat na lezanie
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10435
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Kača » Pon 09.06.2008 12:53

Ja budem mať koncom týždňa túto klietku;) Tak som zvedavá :yes:

http://www.lancaster.estranky.cz/stranka/dog_residence
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod andulka » Pon 09.06.2008 13:45

Ja som bola v sobotu na vystave v Nitre a mali tam tie oblukove, u pani Fialovej bola rovnaka cena ako v PHNIX/DUAL. Potom som ale zistila, ze pani Fialova to ma uvedene v Kc. Kym som si to rozmyslela, tak v DUALE uz boli prec,ale urobila som tam objednavku a neplatim ziadne postovne. A este sa mi aj zda, ze oni maju pevnejsiu strechu.
andulka
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Van » Pon 09.06.2008 14:16

lucik píše:ja som kupovala od Dualx pred 2 tyzdnami HomeX 2XL - ma to kopec vymozenosti, co ten s oblou strechou nema.. napr. otvaranie zhora, zboku aj spredu. potom sa mi pacilo, ze okienka aj tie otvaracie casti sa daju zatemnit alebo odtemnit (pes vidi alebo nevidi), to tiez nemaju vsetky petboxy..

lucik, po tomto petboxe pokukujem aj ja, no do auta...na vystavy mame ten s oblou strechou a mam skusenost uz aj z dazdivych vystav, tato strecha tym, ze tam nema zips a je obla (voda z nej steka) dlhsie odolava dazdu (pri slabsom uplne) ako ta rovna s moznostou otvorenia. Inak bocne okna so sietkou sa daju tiez zatemnit :no:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Van » Pon 09.06.2008 14:18

Bibiana píše: Jediné čo mi na oblej bude chýbať je to, že si nebudem môcť odkladať veci na domček :ha:

Bib, ten domcek ma po bokoch vrecka na drobnosti (katalod, igelitka, voditko atd.) a prehodenu mikinu ci uterak zvladne aj obla strecha...pisala som ti ss, takze ak chces odskusat, nie je problem :)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod lucik » Pon 09.06.2008 14:32

Van píše:lucik, po tomto petboxe pokukujem aj ja, no do auta...na vystavy mame ten s oblou strechou a mam skusenost uz aj z dazdivych vystav, tato strecha tym, ze tam nema zips a je obla (voda z nej steka) dlhsie odolava dazdu (pri slabsom uplne) ako ta rovna s moznostou otvorenia. Inak bocne okna so sietkou sa daju tiez zatemnit :no:

hehe, skusala som ho narvat do auta, vmesti sa, lenze nic ine okrem neho :lol: a zle by sa tam Gipsy lezalo, lebo by to bolo krivo (sedadla nesklopim uplne narovno), co by sa dalo poriesit podlozenim.. ale to je komplikovane, takto by som to riesila v krajnom pripade (ceste za hranice, kde treba mat psa isteneho, kedze pas nemame).
co sa tyka dazda, po bych poriesila takym nejakymi igelitom, vidis, dobre ze si napisala, pre buducnost uzitocne.. :smile:
to zatemnenie okien tam mas normalne, alebo si to nejak domyslela? lebo niektore petboxy to nemaju, iba tu sietku..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Van » Pon 09.06.2008 15:20

lucik, zatemnenie je tam od vyroby...na vsetkych stranach, okrem prednej, kde je vhod. Vrecka na veci su na dvoch stranach, plus koliky na istenie ako stan, ak by niekto potreboval...hm...to je asi vsetko.

Ten hranaty co mas ma tusim ivka v aute, tam som to odkukala, ze sa to da, len teda mensia velkost, na cestovanie staci...ale mame podobne typy aut, tak beriem, ze nie do kazdeho je to ok.
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy