Klietky, prepravky, petboxy...

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Bibiana » Uto 10.06.2008 23:22

Van a prosím jedna otázka. Vy máte domeček XL alebo XXL? Lebo tetuška mi povedala, že sa mám orientovať podľa dĺžky psa.. No a XL a XXL dĺžku nemajú až tak moc rozdielnu (950 a 1040 mm), tam je rozdiel skôr vo výške (770 a 905 mm).. No a mne by najviac bodol s dĺžkou 1040, ale výška stačí 770 :pac:
Ale tak neviem, písala som mail do Dualu, či keď prídem osobne či môžem kuk aj domček na živo, tak som zvedavá :smile:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod lucik » Str 11.06.2008 5:42

Bib, my mame XXL ten s rovnou strechou, XL bude Falikovi maly podla mna. inak, ked prides do Dechtic, oni tam maju tie boxy v takej kancelarii, mozes si ho aj vyskusat.. ujo bol velmi mily, kecali sme tam asi polhodinu :lol:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Bibiana » Str 11.06.2008 10:18

Áno áno, ujo mi ešte večer odpísal, že teraz veľké domešky nemni sú, ale 24. sa mám ozvať a budú všetky nové (neokukané :ha: ) a budú všetky farbičky a že mám prísť aj s Bubákom a skúsime ho niekam natlačiť.. Teším sa :aaa: :ha:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Van » Str 11.06.2008 10:46

Bibiana píše:Van a prosím jedna otázka. Vy máte domeček XL alebo XXL? Lebo tetuška mi povedala, že sa mám orientovať podľa dĺžky psa.. No a XL a XXL dĺžku nemajú až tak moc rozdielnu (950 a 1040 mm), tam je rozdiel skôr vo výške (770 a 905 mm).. No a mne by najviac bodol s dĺžkou 1040, ale výška stačí 770 :pac:
Ale tak neviem, písala som mail do Dualu, či keď prídem osobne či môžem kuk aj domček na živo, tak som zvedavá :smile:

Bib, mame XL, isla som podla tabulky, takze to kde su ze retrieveri...ivka ma XXL, ale tam sa v pohode vojdu dva retrivre a na tesno az 3...do auta s rovnou strechou uvazujem tiez nad XL...zalezi co ocakavas, ze tam pesan bude robit...alebo kolki v nom budu. Ale najlepsie je odskusat... ak sa ti falka nechce tahat az tam, tak daj vediet, mozeme sa dohodnut a postavim ti domcek na skusku kedykolvek tu :)

lucik...XXL??? preboha a to co tam gypsinka robi? tancuje? :dancing:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Bibiana » Str 11.06.2008 13:35

No ja očakávam, že tam bude ležať a ležať a ležať, ale neviem čo by na to povedal Falco :aaa: A je pravda, že hoci teraz je to pre jedného pesíka, časom to bude možno aj pre dvoch ak sa mi tam nepošlapú.. Tak keďže argentínka v tabuľke neni nikde, tak si musím domyslieť :ha: Umvidíme, len nech už je doma :heh: Džakujem za trpezlivosť :pusa:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod lucik » Str 11.06.2008 16:09

Van píše:Bib, mame XL, isla som podla tabulky, takze to kde su ze retrieveri...ivka ma XXL, ale tam sa v pohode vojdu dva retrivre a na tesno az 3...do auta s rovnou strechou uvazujem tiez nad XL...zalezi co ocakavas, ze tam pesan bude robit...alebo kolki v nom budu. Ale najlepsie je odskusat... ak sa ti falka nechce tahat az tam, tak daj vediet, mozeme sa dohodnut a postavim ti domcek na skusku kedykolvek tu :)

lucik...XXL??? preboha a to co tam gypsinka robi? tancuje? :dancing:


asi sa to lisi od typu budky, bo na vacsich labrosov maju 3XL dokonca

Pet box HomeX-PSC
Veľkosť Rozmery Váha boxu Vhodné pre
S 495 x 345 x 350 mm 2,7 kg jazvečík, yorkšír, čivava, ...
M 610 x 420 x 415 mm 3,5 kg kokeršpaniel, ...
L 700 x 520 x 510 mm 4,4 kg lhasa-apso, ...
XL 810 x 580 x 575 mm 5,6 kg španiele, ...
XXL 915 x 650 x 645 mm 6,4 kg stredný pudel, retriever, labrador, ...
XXXL 1020 x 690 x 680 mm 7 kg dalmatín, bulmastif, ...
XXXXL 1220 x 790 x 790 mm 7,7 kg bernardýn, írsky vlkodav, ...
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Bibiana » Str 11.06.2008 18:59

No jo, tie "naše" - Pet box PHNIX-T-12A / DUAL-T-12A - majú takéto rozmery

Veľkosť Rozmery Váha boxu Vhodné pre
S 455 x 360 x 420 mm 2 kg jazvečík, yorkšír, čivava, ...
M 590 x 455 x 495 mm 2,8 kg beagle, kokeršpaniel, ...
ML 695 x 520 x 585 mm 3,2 kg kokeršpaniele, ...
L 800 x 565 x 665 mm 4,2 kg kokeršpaniele, ...
XL 950 x 720 x 770 mm 5,3 kg retriever, dalmatín, ...
XXL 1040 x 760 x 905 mm 7,3 kg malamut, dogy, ...
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Van » Str 11.06.2008 19:47

bib, luci, dobre ze ste sem skopcili tie rozmery, tam pekne vidiet, ze co ma lucik XXL a ja XL je to vlastne na rovnakeho psa, len iny model :D

Bibiana píše:Tak keďže argentínka v tabuľke neni nikde, tak si musím domyslieť :ha:

akoze nie? a to "dogy" ? tam falusik nespada? :jazyk:
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Bibiana » Str 11.06.2008 19:58

Offtopic: Van, teoreticky áno, ale prakticky ľudia často pod pojmom "doga" myslia na to veľké, s obrovskými gambami a hroznými prúdmi slín a nie moje rozkošné biele káčatko :joint:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Iwka » Str 11.06.2008 20:25

Offtopic: a inym nazvom je argentinka aj argentinsky mastiff - a ten tam uvedeny neni
Obrázok
Iwka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1532
Bydlisko: Praha

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Sunny » Štv 12.06.2008 11:39

Neviete mi náhodou poradiť, akú veľkosť pre tie moje príšerky? Monča má výšku tak 25cm, váha 4,5kg a Gili bude v dospelosti okolo 30cm a váha 5-6 kíl. Nejaký Petbox budem dosť akútne potrebovať, ale je to pre mňa španielska dedina :sos: Nech sa tam vedia aj postaviť a otočiť, proste normálne hýbať, nie len ležať. Dííííky :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod zeane » Štv 12.06.2008 11:58

Sunny, ja mám PHNIX-T-PSC, veľkosť L a kupovala som ju s perspektívou ubytovania pre dva trpasličie pudle cca 30cm v kohútiku. Bo sa v boxe bez problémov rozvalí, sadne, postaví a ešte aj sama upratuje keď sa jej niečo nezdá. :no: Chcem tým povedať, že jeden pulel proste v L-ku "ločká" a má miesta vyše práva :yes: Už som v boxe mala aj Bo s jednou bichonicou (cestou na preteky) a tesno im nebolo - vlastne by sa ešte jeden bichónik bol v pohode vošiel. :ahoj:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Sunny » Štv 12.06.2008 13:01

Zeane ďakujem :smile: Potrebovala som aspoň približnú predstavu, skúsim niečo poobzerať. Ale 3000, ufff, to je riadna pálka. Ma zruinujú tie potvory :aaa:
:smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod zeane » Štv 12.06.2008 13:30

:hi: pardon, teraz som sa dozvedela od predajcu, že to je dokonca iba M-ko, dobrá správa, nie? :no:
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Re: Klietky a domčeky

Poslaťod Sunny » Štv 12.06.2008 14:30

Oooo, super. Prepisujem rozmery na menšie :ha: Najlepšie by asi bolo niekde si ich v praxi vyskúšať - napchať ich tam obidve a podľa toho potom objednať. Ale najbližšia výstava je v Blave tuším až v auguste, tesne pred odchodom na tábor a to ju už musím mať :ua:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy