Chladiaca podložka

Sem píšte ohľadne psích potrieb(kefy,šampóny,hrebene...).

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Elis » Uto 31.05.2016 10:21

lucik píše:. náramky na zápästia nenosím, lebo sa pod tým na pokožke kondenzuje vlhkosť a je mi to nepríjemné. chcem srsť


a myslis si, ze srst něco zmeni ? :angel:

me ty obojky na krk nesedi -vim, co mi dela s krkem pruvan - proc by o u psa mělo byt jiné?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Oblečenie pre psíkov

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 11.06.2016 18:30

Nisus píše:
pigie píše:A na akom principe funguje ta, co akoze chladi bez nicoho? Sa mi nechce verit. To treba predtym zas vkladat do mrazaku ci chladnicky, nie?

Obsahuje nejakú chladiacu kvapalinu, ktorá pri kontakte s telom chladí. Netreba dávať do chladničky či mrazáku. Iba v prípade, že by si to rýchlo potrebovala znovu použiť a nestihlo by sa to nejak obnoviť.
http://www.pet-svet.sk/pet-svet/eshop/1 ... T-COOL-MAT
Tú, čo idem brať ja, neviem presne či to je toto, to beriem cez známu, tak potom dám echo :lol: Testovať to budeme teraz cez víkend, šarpeje to majú.


Nisus, už si otestovala? Akú máš presne značku?
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Nisus » Sob 11.06.2016 18:56

Netestovala poriadne, lebo ešte nebola taká príležitosť (nebolo dosť teplo) :heh: Chcem to otestovať keď Dado napr. príde z vonka udychčaný. Ale zatiaľ moje postrehy: Keď som to chytila do ruky, bolo to príjemne chladivé. V lete sa na to určite rozcapím :heh: Keď na tom pes dlhšie leží, tak sa to zahreje, preto to treba spod neho raz za čas vziať, nech sa to ,,zregeneruje". Značka je to Pet Cooling Mat, je to presne táto: http://www.myicebear.com/product/113.html
Mne sa to páči, materiál je odolný, vnútri sú akoby kryštály, ktoré sa pri určitej teplote premenia na kvapalinu, ktorá chladí.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod zuzkabluzka » Sob 11.06.2016 19:20

Hmmm, to vyzerá dobre. Aj celkom kvalitne podľa stránky.
Koniec dobrý, všetko dobré. :)
zuzkabluzka
Big Dog
 
Príspevky: 1719

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Nisus » Pia 24.06.2016 12:54

No takže pridávam recenziu na tú chladiacu podložku, na ktorú som dala vyššie link. Je to úplne super, nie je ani nepohodlná a keď si na to Dado ľahne, začne perfektne chladiť. Včera nám montovali do bytu klímu, tak muselo byť otvorené okno + tie horúčavy a to spôsobilo, že sme mali 27 stupňov v byte. Za normálnych okolností by Dado dychčal, mal by teplý noštek a horúce bruško pri slabinách. Ale teraz spokojne chrápal na boku vyvalený a noštek mal príjemne studený.
Ďalšia situácia túto noc. Byt bol celkom vychladený, nechala som pootvárané všetky okná takže fajnový prievan. Lenže došiel brat a zavrel moje dvere, ďalšie dvere, jedny boli už zatvorené a otvorený balkón si mohol trhnúť nohou, keďže nemal kade ísť prievan. Tak som sa zobudila na Dadove dychčanie o 2 v noci, lebo ležal na vetbede v obývačke, tak sa prehrial miláčik. Vzala som ho do izby, dala som ho na podložku a do dvoch minút prestal pachtiť a neskôr tak chrápal, až ma zobudil :heh:
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod ivana1 » Pia 24.06.2016 18:24

:heh: posledné slová su :heh:

Chcem sa opýtať - zápalu močáku sa nebojíš? Že ak leží na chladnom... :hi:

Offtopic: Prievanu sa nebojíš - myslím smerom na Daduška? Ja by som v prievane umrela, tak sa bojím i psy nechať v prievane, vždy sú tak nejak mimo toho...
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Nisus » Pia 24.06.2016 21:31

Ono tá podložka by mala pracovať na takom nejakom zaujímavom princípe, že sťahuje teplo z tela psa a uvoľňuje ho do okolia, čím ho ochladzuje. Tie kryštály sa teplotou tela rozpustia na kvapalinu a keď som dala pod Dada ruku, tak to nebolo extra studené. A na miestach, kde ležal, tak to bolo dokonca teplé. Ono to má asi takú teplotu tá podložka ako kožená sedačka. Akurát keď si lahneš na koženú sedačku, tak sa prilepíš a potíš sa a keď si lahneš na podložku, tak cítiš, ako sa ochladzuješ. A či sa bojím prievanu keď je 25 stupňov? :heh: Nie.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Snezienka123 » Pia 22.07.2016 23:55

Ja mám dva druhy chladiacich podložiek a po skúsenostiach s nimi tvrdím, že každá z nich je vhodná na iné chladenie.

Mám aquacoolkeeper, to je tá, čo sa musí dať na nejaký čas do vody, aby sa nejaké "granulky", čo sú v nej naplnili vodou a prostredníctvom nich potom chladí psa.
Výhody: Fakt chladí, po pár hodinách nie je na dotyk mokrá a vydrží niekoľko dní chladiť a aj v rozpálenom aute naozaj funguje, dá sa zobrať aj na priame slnko bez obáv z jej zničenia.
Nevýhody: treba ju aspoň raz denne prevrátiť, lebo by mohla odspodu splesnieť, nedá sa len tak položiť na plávajúcu podlahu, lebo sa môže pod ňou robiť kondenz a podlahu by zničil, takže aj na plávačku, tak len na nejaký igelit. Treba ju poriadne vysušiť, ak ju chcete už "zazimovať" a nedá sa prať, aj keď je jej povrch z látky.

Mám ešte dve podložky, jednu od firmy Ferplast a jednu od firmy Rosewood, tie sú na povrhu akoby gumenné, vo vnútri je nejaký gél a keď si na ňu pes ľahne, tak chladí (aj keď na ňu položíte ruku)...a vydrží jej to vraj cca 5 hodín. Výhody: Nemusí sa namáčať, netreba dávať do chladničky a netreba k nej žiadnu prípravu pred použitím a ľahko sa udržuje v čistote. Nerobí sa pod ňou kondenz, takže nehrozí ani žiadne splesnenie a tak ju netreba ani obracať.
Nevýhody: V aute na sedadle je menej stabilná a pohodlná, v neklimatizovanom aute nestačí chladiť dostatočne a po ponechaní cca 5 hodín v aute (kým sme boli na túre), sa prehreje tak, že už nechladí vôbec...skôr zohrieva + nesmie ostať na priamom slnku, lebo by sa gél vo vnútri vraj zrazil a zničil.

Takže pre mňa, na chladenie doma, celé leto je vždy k dispozícii Ferplast/Rosewood...a na výlety do auta berieme Aquacoolkeeper :yes:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod tonamie » Ned 22.04.2018 12:52

Ahojte mate niekto doma http://m.zoohit.sk/shop/psi/pelisky_a_k ... ace/635022 zaujimaju ma realne fotky a skusenosti.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Snezienka123 » Pon 23.04.2018 5:51

Ja mám dve podložky tohto druhu, každá od iného výrobcu (od tohto nemám ešte v zbierke :joint: ), efekt rovnaký...myslím si, že aj toto je presne ten istý princíp...výhody a nevýhody v mojom príspevku vyššie
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod tonamie » Uto 24.04.2018 10:13

Tvoj prispevok pomohol. Tiez potrebujeme nieco do auta aj na letne noci. Tento zoohit ma zaujal zda sa mi trochu hrubsi a drzi tvar. Ak je to tenke ako deka je to o nicom. Ked vyskusam dam recenziu.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod moschino » Uto 24.04.2018 15:14

mne psy na Aquacoolkeeper nechceli ležať
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod scott » Str 25.04.2018 16:28

To fakt chladi niekolko dni, alebo co i len 1 den, v rozpalenom aute?
To totiz popiera zakony fyziky :)
To bude zrejme len pocitova teplota, nieco ako obycajna dlazba. Ta je tiez na dotyk v lete chladna (pokial je v tieni a nie na priamom slnku). Ale teplotu ma uplne rovnaku ako vzduch na danom mieste.
scott
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Snezienka123 » Ned 06.05.2018 10:18

Aquacoolkeeper - Niekoľko dní, áno...kým je gél vo vnútri vlhký, tak chladí.
Treba brať do úvahy to, že aj v lete sa v noci v aute ochladí, teda ten nápor horúčavy je len cez deň.
Možno sa jedná len o pocitovú teplotu, možno ako dlažba v lete, to fakt neviem, podstatné pre mňa je, že rozhorúčeného udýchaného psa naozaj schladí do normálu.

Tie čo fungujú bez namáčania, fungujú pár hodín, pes by na nej musel občas zmeniť miesto...toto je asi skôr ako tá dlažba v lete :nwm: , lebo tá chladiaca vrstva je tenká a po čase sa od psa zohreje, no ak sa premiestni trochu, zasa sa schladí a chladí.
Aquacoolkeeper má toho chladiaceho gélu v sebe podstatne viac, asi 4 cm vrstvu v namočenom stave
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: Chladiaca podložka

Poslaťod Nia » Sob 02.06.2018 10:24

Ja mám Aquacoolkeeper, je pravda, že aj keď to nechám troška uschnúť, je to vlhké, ale vždy to prekryjem tenkou dekou, alebo tenším uterákom. Chladí aj cez to a pes nie je ani mokrý ani vlhký. U mňa spokojnosť
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Potreby pre psy