[K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Haleth » Pon 02.04.2012 11:55

Mne tá kniha teda dáko veľa nedala... Mne bolo jasné, že Lyka robí to, čo robí (signály), preto aby ma upokojila, pretože vždy ma nasrdí do nepríčetnosti :heh: Ale nie, je to fajn kniha, viem si predstaviť, že veľmi veľa ľuďom pomôže.

Offtopic: Inak koľko psov nie je domestikovaných ? :ha:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Bad » Uto 03.04.2012 9:00

maxim-zv píše:prestal som sa dívať na psi podľa veľkosti a rasy

knížku jsem nečetla, takže to je možná úlet úplně mimo, ale můj pes jednoznačně rozlišuje psy malé a velké (a tím myslím samec samce), takže u nás je po hlavním kritériu (pes x fena) druhé a to je velikost.
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod lusy » Uto 03.04.2012 20:04

a co hovorite na celkove zmyslanie tejto osoby? citala som si jednu reportaz z jej seminara v cesku, ale teda jej vyjadrenia sa ma nepacia. http://www.facebook.com/permalink.php?s ... 6223624712
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod calwen » Uto 03.04.2012 20:12

Precitala som si kusok a predstavila som si ako by asi existoval nas zivot. Chodili by sme po kanaloch aby sa pes nebodaj niecoho nezlakol. A chodila by som len za psom, napln vychadzky ziadna...aby sa nahodou nedostal do stresu :oo: A to by bolo asi tak cele nase vyzitie...chodit za psom po vonku :nwm: Nemam sil dalej to citat
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod calwen » Uto 03.04.2012 20:13

A predsa citam...pes by nemal spat sam...takze tych 20 hodin co pes prespi asi budem doma s nim :pac:

EDIT: musim povedat, ze sa mi tie nazory nepacia. Par veci este dobre, beriem. Ale zvysok :prd:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod hruska » Uto 03.04.2012 20:26

fuha. Su tam veci, s ktorymi suhlasim, ale vacsina je podla mna hlupost az to boli. Ak by som sa riadila jej radami, doteraz by sme nemohli v klude prejst okolo cesty, jak mi pes vysiloval.
Alebo to, ze nepouzivat obojky na tahajucich psov. Seriously? Dajme postroj, nech sa mu taha lepsie. Alebo idealne, pustme ho, nech si robi co chce, ved vlastne aj tak ja mam celu vychadzku chodit za psom :pac:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 03.04.2012 20:27

Fuha :lol:
Kniha bola super, ale toto je už pre mňa moc.
Podľa nej stresuje psa úplne všetko, dokonca aj agi, frisbee a iné. Do kelu, môj pes je úplne, že stále v strese, no mala by som sa nad sebou zamyslieť. :aaa:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod vavrena » Uto 03.04.2012 20:29

Ajaj :oo: Ja som netušila, že ona je taká divná. Tá knižka sa mi veľmi dobre čítala, ale keby som si prečítala tento výcuc z prednášky pred kúpou knižky, tak o ňu ani náhodou nezavadím.
"Frisbee, agility a prakticky všechny sportovní aktivity, které se psy lidé dělají, psům neprospívají a stresují je."
"Pes by nikdy neměl spát sám."
"Pokud se pes bojí k veterináři, u kterého už byl, je to jasný signál k tomu, najít si jiného veterináře."

A ešte viacero vecí, asi fakt neexistuje odborník, ktorý by nemal extrémne názory, ale zdravý pohľad na vec.

.....A nehádzať psovi loptičky, lebo ho to stresuje :pac:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 03.04.2012 20:31

Mne však príde toto už ozaj, že až príliš. Vyslovene mi to príde až poludšťovanie alebo skôr niečo ešte viac než poludšťovanie, nejaký iný druh extrému.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod wer » Uto 03.04.2012 20:33

Offtopic: ooo, toto nesmie citat pax, to by bola anarchia... bozechran vsetkych naokolo :oo:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod calwen » Uto 03.04.2012 20:34

Ja som si prave predstavila ako by asi vyzeralo moje vencenie, keby idem za Roxou :aaa: Umrela by som stratena v lese :haha:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod hruska » Uto 03.04.2012 20:35

pokial ide o agility, najma sutazne, tam by sa mozno dalo polemizovat, hoci co sme sa minule bavili, ide o "pozitivny stres". Ok, moze byt. Ale ked psovi hadzem loptu kdesi na luke, kde sme sami a nik mu nechce "ukradnut" loptu alebo si zabehneme na zahrade agility, neviem, co by ho na tom mohlo stresovat. Ale tiez je pravda, ze moju ucim skludnit sa a nepretacat, lebo toto dobrotu nerobi. Kazdopadne suhlas s Vavrenou, tento pohlad Rugasky mi pride uplne extremny.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod wer » Uto 03.04.2012 20:38

Offtopic: boze, inac, teraz ma napadlo - dufam, ze sa tym nebudu riadit sidliskovi psickari. to by bola hotova tragedia. :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod lusy » Uto 03.04.2012 20:39

a na tomto su zalozene jej seminare??? :ach: v buducnosti urcite na ziadny jej seminar neplanujem ist. :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod calwen » Uto 03.04.2012 20:39

Ano aj spominane obrany su stresujuce a su rovnako pozitivne stresujuce ako agility. Ale kurnik ked to-ktore plemeno na to bolo vyslachtene, tak mu tu robotu asi nezoberiem?! Snazim sa predstavit si nejakeho fest pracaka z KNPV linie ako sa nestresujuco vychadzkuje a za nim lozi panik :prd: To uz je len napln dna pre takeho psa :ach: :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra