[K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod wer » Pon 19.03.2012 13:51

ja skor vidam, ze tu nikto voditko nenosi.. :prd: beha si to tu mirnix-dirnix, uplne bez kontroly, ci male, ci velke, ci bezkonfliktne, ci konfliktne..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Nyssa » Pon 19.03.2012 14:24

Offtopic: a bez majiteľa :hmm: a ty sa snaž rok, ťahaj svojho psa kde len môžeš, aby z neho vyrástol normálny pohoďák, príde prvý pošuk, čo mu skočí do úsmevu, bezprízorná labradorka, ktorá sa mu až pod nohy hádže a krk oštieva ako leží na chrbte a keďže už ako 10mesačná má 70 kíl, nemáš šancu ju ani nejako "odhodiť" a už rieši každého psa. A celá tá ročná robota je v prdeli a nakoniec sa dobre že nehanbíš chodiť von a máš nervy pred každou akciou, akú hanbu ti narobí, ako bude skákať preventívne po všetkých v okruhu 5 m a vrešťať na pol mesta :hmm:
sorry za výkrik do tmy, hovorí zo mňa už zúfalstvo z týchto "psičkarov"
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod calwen » Pon 19.03.2012 14:32

Offtopic: Nyssa akokeby som seba citala :ach: Nuz nasi spoluobcania maju zjavne vysoku mieru sebareflexivity a zodpovednosti :pac:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Silvuch » Uto 20.03.2012 11:34

Bad píše:Já vidím obr problém v tom, že si člověk pořídí štěně, od malička ho vláčí na vodítku, k jiným psům ho nepustí, když se chce štěně jít seznámit, majitel ho škubáním a s řevem fuj a nesmíš odtáhne pryč. Jaký asi vztah k ostatním psům si takové štěně může vytvořit?! A jak se má naučit komunikaci?!

sorry, ale toto ma niekedy opacny efekt.. presne toto som robila so svojim psom - kontakt, socializacia, a mam presny opak, a stavim sa, ze keby sa nestali tie pribehy "navolnonicnespraviacich" psov a "mojpsiksahracih" psov a majitelov, co riesia pricinu az PO a nie pred, tak mam uuuplne super psa ( :jazyk: ).. nato sa mozem vyflaknut.. a ked ho idem "socializovat" podla tejto prirucky, tak to dopadne presne tak, ako nechcem..... cize sa zo mna pomaly ale isto stava kanalovy venciar... ked moj nesmie zakusnut a druhy si moze, tak mozem ist ratat ovce na slovensku radsej.

sory, len moj vykrik do tmy... a pritom je (bol) BARO tak v pohode pes...
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod juba » Ned 25.03.2012 3:15

to že je pes socializovaný ještě neznamená, že se nemůže bránit, naopak myslím, že pak nejsou následky tak hrozné
juba
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 134

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 25.03.2012 14:03

moja mladšia fenka pri sebe absolútne neznesie psov, nejde sa biť alebo tak, ale vždy vrkne a snaží sa ich odohnať. ako malé štendo bola napadnutá o dosť väčšou fenou, ktorú šla tiež len pozdraviť a vrátila sa so stiahnutým chvostom. jasné moja chyba, naivne som si myslela, že by pani pov. ak by bol problém. lenže všetci tvrdia, že práve ich pes je ten pohoďák. :ua: len ono nie každý pes pochopí, že vrknutie je vrknutie a nie hneď výzva do bitky. ak sa aj čosi ide mlieť, tak vždy sa podriadi a dáva im jasne najavo, že z jej strany nič nehrozí. stále mám však väčší a väčší pocit, že psi si už úplne prestávajú rozumieť alebo potom to len ja nechápem.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Silvuch » Pon 26.03.2012 17:37

ba praveze psi si rozumeju. len oni si nevedia povedat ako ludia, ze pocuj kamarat, dohodneme sa tak, ze ak nepojdes olizovat moju panicku, tak ja nebudem ocuravat tvoj stlp.

a ak baro hovori, ze skus sa ma dotknut a taku dostanes po hube, tak to ten pes velice rychlo pochopi a ak je povahy, ze OK, tak odide a ak je povaha, ze NO DOVOL, tak si skoci, ak sa citi silnejsie, alebo menej ohrozeny.. tu uz prichadza majitel, ktory mnohokrat bud nie je, alebo si mysli, ze jeho pes pochopi sam, ze majitel si nezela ziadne dotahovacky...

napriklad bariak skodna zver vie, ze nesmie sa bit a by ste mali vidiet, ako ten pes hlavu vykruuuca, aby sa nepozeral do oci. :heh: a ja sa rehocem, lebo gaia ho odmala ucila, ze jedlo sa strasne musi chranit a ak gaia u nas zerie, sedi Bary v kute chudak otoceny chrbtom a ani sa nepozrie... ale vtipne na tom je, ze on otoci hlavu, aj ked mu ja idem nieco vyplut z mojich ust.. On si proste z mojich ust nezoberie, a to ani nebol trestany, ani nikdy zvyseny hlas.. nic. :nwm: :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 26.03.2012 18:06

ja som to skôr myslela z môjho pohľadu, že mi to tak občas príde. :no: keď si krpaňa ľahne na chrbát, aby dala jasne na javo, že nič od nej nehrozí a iní pes ju začne tĺcť a nie jeden. potom si ozaj pripadám ako keby som bola jediná, čo vie, čo to chúďa chcelo tým gestom povedať.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Silvuch » Pon 26.03.2012 18:52

jasne, chapem, skor som to myslela na ten prispevok predtym, i ked sa tam priplietlo cosi z tvojej vety..

hej hej, to je typicka situacia, ale to prameni mozno aj z toho, ze sa jej neboja a dovolia si a buduju ci, mozno niekde niekedy stratene, ego... nieco ako v tom zmysle, ze mne zas biju bariho, ked si ho chytim.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Pon 26.03.2012 18:58

však práve preto, ona sa dáva na chrbát, aby im dala najavo, že sa jej báť nemusia a žiadny konflikt nevznikne a často to takto dopadá a ja tam potom musím bežať a riešiť to, ak som náhodou neni pri tom. už sa stalo, že sa v pohode hrali, priplietol sa im do toho nejaký pes ja na inom konci a behy ako o život. teraz už to striehnem ako ostriež, lebo jej veľmi rýchlo čosi môžu spraviť abo sa čosi stane nie len jej. :ua:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod hruska » Pon 26.03.2012 19:05

alebo sa boja viac ako ona, a aby zahnali strach, skocia si.
Mna najviac stve, ze nijak uz nedozeniem socializaciu, su veci, ktore sa spravit daju a potom veci, co laik nema moznost zmenit a potom nie vzdy vsetko konci idealne :ua:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod majjuna25 » Str 28.03.2012 2:06

uaaa, porazííí ma...za stáleho odbiehania niekam mimo komp som krvopotne napísala príspevok...a kým som ho odoslala, odhlásllo ma to a stratil sa mi :plac: Som si tiež chcela vyliať srdce a frustráciu z niektorých sídliskových psíčkarov, no nebolo mi dopriate, ste uchránení od spŕšky nepekných slov :ha:
majjuna25
Hafan
 
Príspevky: 974
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 28.03.2012 4:21

hruska píše:alebo sa boja viac ako ona, a aby zahnali strach, skocia si.
Mna najviac stve, ze nijak uz nedozeniem socializaciu, su veci, ktore sa spravit daju a potom veci, co laik nema moznost zmenit a potom nie vzdy vsetko konci idealne :ua:


neviem, no tých psov väčšinu poznám a neprídu mi zrovna ako bojazliví. nevravím však, že sa nestalo, že aj ona skočila, ale to je väčšinou kvôli hračke, takže tú už radšej ani nevyberám. sila je, keď sa dvaja psi hrajú a príde tretí si hryznúť.
my sme socializovali, čo sa dalo, ale hold jeden zlý zážitok a je to v keli. :ua: doteraz ma to mrzí, lebo je to inak úžasný pes, len hodne odvtedy stráži, odháňa psov, čo nepozná a vlastne aj tých, čo pozná. ozaj má rada len pár kúskov, aj to paradoxne väčšie psi ako boc bo husky.
ono asi všetko ide preučiť, ale je to na dlhú, dlhú dobu a záleží aj od daného psa.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Silvuch » Str 28.03.2012 7:28

majjuna, skus este raz.. to si rada vypocujem, kedze sme susedy. :lol:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod maxim-zv » Pon 02.04.2012 12:38

Veľa domestifikovaných psov stráca reč tela vďaka nám ľuďom, zabúdajú na to "slušné správanie" vlkov ktoré zdedili. je zbytočné písať to že ako kazia povahu psa blbí ľudia. Vďaka konejšivým signálom som u svojho psa zreguloval bitky na minimum, lenže príde pes blbého majiteľa, ktorý zaútočí bez akéhokoľvek varovania, prípadne od chrbta, potom mi ľudia nadávajú že prečo som povalil ich psa na chrbát a na svojho len cerím zuby aby sa držal stranou, poviem vám teda držať jednou rukou ČSV, druhou rukou svojho PRT a obom im vysvetľovať že takto si priateľské stretnutie nepredstavujem, asi začnem chodiť do fitka :D
Už som to písal, mňa táto kniha oslovila, prestal som sa dívať na psy podľa veľkosti a rasy a začal som z nich čítať. mal by si ju zadovážiť nie len každý kto má psa ale každý kto na psa iba raz mesačne pomyslí :) je zrozumiteľne napísaná, plná príkladov, škoda že autorka svoje poznatky nespojí do jednej veľkej knihy, určite by sa pre veľa začínajúcich psíčkarov (ale aj pokročilých) stala svätým písmom.
Naposledy upravil maxim-zv dňa Uto 03.04.2012 10:59, celkovo upravené 1
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra