[K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod BarboraA » Pon 23.01.2012 12:31

Zlata knizka, velmi jednoducho napisana, priala by som si aby si ju precitali taki ti frajeri, ktori na svoje psy non stop bliakaju ako maniaci a pritom pes rozsypana kopa nervov :plac: (Taki si ju iste neprecitaju :ua: )
Niektore veci v knizke nie su prekvapujuce alebo nove, ale niektore mi zas pomohli lepsie pochopit Alexove spravanie v utritych situaciach, hlavne v ramci spravania sa voci inym psom. Moj maly bojko :smile: Myslim si ze nam knizka pomoze v ramci komunikacie s ostatnymi psikmi, viem teraz lepsie odhadnut spravanie cudzieho psa vonku (samozrejme len ciastocne) a situaciu necham viac na Alexovi, ak bude mat zaujem so psom komunikovat. Ak nie, aspon viem ze nemam zasahovat, hlavne ak sa ako obvykle Alex postavi tak, aby som JA bola prekazkou medzi nim a psom :heh:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 03.02.2012 1:36

Knižka je ozaj dobrá,nenašla som v nej všetko, ale tak možno to nájdem inde. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Avani » Pon 06.02.2012 22:07

:jop: supis knizockaa.... stale som si myslela ze moj labiik ked spravii zle a ja ho hresiiim... tak ze tym ze sa mi stavia bokom a nereagujee tak ze prejavuje dominanciu uz sa na to budem pozerat inak :hi:
iba dnes mi prislaa este ju nemam celuu precitanuu ale moc sa mi pacii kazdeemu odporuucam :yes:
Avani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod lusy » Pon 06.02.2012 22:28

citala som to uz davnejsie, ale vela si z toho nepamatam. bolo tam pisane nieco aj o otraseni sa??? moje psiska, ked sa nahanaju a zacnu po sebe viac vrcat a nie je to uz hra, tak sa hned otrasu obaja a idu si potom kazdy po svojom.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Lindchen » Pon 06.02.2012 22:53

Mám pocit, že áno, i keď nie som si istá, či som to nečítala v Desenskom.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 07.02.2012 0:03

To otriasanie si akosi neviem vybaviť a tú knižku som čítala asi pred 4, 5 dňami.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Avani » Uto 07.02.2012 19:12

este som ju nedocitala.. ale konejsive s. som uz presla.. ale otriasanie tam nebolo... ale bolo tam pisane ze je este vela signalov a ze niektore psiky pouzivaju niektore viac a podobnee... a ze mame sledovat psiika... cize si myslim ze tvoji ak sa po otraseni atmoska ukludniii tak to vyuziivaju ako tento signal :smile:
Avani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod lucik » Str 08.02.2012 0:47

Zveme vás na jedinečný seminář s etoložkou Turid Rugaas (autorkou knihy Konejšivé signály nebo Štěkání, zvuk psí řeči), který se bude konat 3. - 4. března 2012 v Praze. Tématem přednášky bude psí řeč, instinktivní chování, emoce a stres psů. Tato přednáška je vhodná pro každého, kdo chce lépe porozumět psům nejen vlastním.
Turid Rugaas žije se svou rodinou v Norsku. Již více než 20 let se věnuje problémovému chování psů a etologii obecně. Začínala tréninkem vlastních psů (poslušnost, pracovní psi, záchranářské práce) a v 80. letech založila vlastní psí školu. Dnes podniká více než padesát cest ročně do zahraničí, vzdělává trenéry a stále přijímá klienty, kteří mají problémy se svými psy.
Přednáška se zajištěným tlumočníkem je za velmi příznivou cenu a proto věříme, že by se Vaši čtenáři rádi zúčastnili. Pořádá ji Czech Dog Academy. Více o programu a propozicích můžete naleznout na http://www.czechdogacademy.cz
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Laro22 » Str 08.02.2012 23:37

akurat som toto zaujimavu knihu docital,no ostal som prekvapeny :ua: , ked pridem z prace a ocividne sa moj pes na mna tesi pridem k voliere on sa da na zadne a ja ho skrabkam pod krkom on sa olyzuje a pozera sa na bok :oo: , doteraz som myslel ze je mu to prijemne no podla tejto knihy su to az dva signaly,co mu na tom moze vadit???
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Str 08.02.2012 23:50

lucik píše:
Zveme vás na jedinečný seminář s etoložkou Turid Rugaas (autorkou knihy Konejšivé signály nebo Štěkání, zvuk psí řeči), který se bude konat 3. - 4. března 2012 v Praze. Tématem přednášky bude psí řeč, instinktivní chování, emoce a stres psů. Tato přednáška je vhodná pro každého, kdo chce lépe porozumět psům nejen vlastním.
Turid Rugaas žije se svou rodinou v Norsku. Již více než 20 let se věnuje problémovému chování psů a etologii obecně. Začínala tréninkem vlastních psů (poslušnost, pracovní psi, záchranářské práce) a v 80. letech založila vlastní psí školu. Dnes podniká více než padesát cest ročně do zahraničí, vzdělává trenéry a stále přijímá klienty, kteří mají problémy se svými psy.
Přednáška se zajištěným tlumočníkem je za velmi příznivou cenu a proto věříme, že by se Vaši čtenáři rádi zúčastnili. Pořádá ji Czech Dog Academy. Více o programu a propozicích můžete naleznout na http://www.czechdogacademy.cz


waaaw, tak toto vyzerá úplne, ale úplne super. zrovna pozerám, že vtedy ideme na výstavu. :ua: ach jooo.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Laro22 » Štv 09.02.2012 20:36

dnes uplne iny vycvik vdaka tejto knihe!fuguje to :jupi: ,odporucam zaciatocnikom ako som ja
-len ma trapi jedna vec z tejto knihy -preco by mal mat pes stres z hry s loptou???
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod katkariinka » Štv 09.02.2012 20:38

no mne sa zda, ze o otriasani som niekde citala...
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Laro22 » Štv 09.02.2012 21:01

no ja som si to dnes tiez vsimol-ked som povedal prisne Lahni!tak sa otriasol a az tak lahol,no ked som povedal kludne mierne lahni tak okamzite pekne lahol a toto robil vzdy a ja som myslel ze to len tak no teraz uz chapem ze to bol signal...
Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Haleth » Štv 09.02.2012 21:19

Nechce mi niekto túto knižku požičať ? :angel: Bola by som povďačná.
Edit: Ruším.
Naposledy upravil Haleth dňa Pia 10.02.2012 11:25, celkovo upravené 1
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Laro22 » Štv 09.02.2012 21:22

Bojové plemená neexistujú. Len občas agresívne psy. Tie majú ale skoro vždy agresívneho majiteľa.
Laro22
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364
Bydlisko: brezno

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra