[K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 14.12.2007 8:47

Konejšivé (ČR- výraz) – rozumej ukludňujúce, zmierňujúce.
Knižka sa zaoberá tou časťou psej reči, ktorá má za úlohu predchádzať konfliktom, riešiť ich, alebo pomáhajú vyrovnať sa so stresovou situáciou.
Je to jednoduchý, priamy a praktický prehľat týchto signálov, obsahuje príklady zo života a príklady, ako tieto signály využije človek.
Hoci sú v nej informácie takmer až enciklopedicky sucé, je veľmi ľahké si ich premeniť na situácie, ktoré zažívate a tak Vás knižka núti myslieť.
Nie je to návod, ako si získať vedúce postavenie, autorka predpokladá, že toto je aspoň s časti zvládnuté, ide o to, že ak psovy lepšie rozumiete a on to vie, viacej vás to zblíži a samozrejme aj otvára cestu k tomu, aby ste boli lepší vedúci a pes mal o jeden dôvod naviac Vás rešpektovať..
Turid je kynologička, ktorá sa pevne drží nohami na zemi v rámci psej a psíčkarskej reality, bez zbytočných odvolávok a prehnaného zdôrazňovania vlkov, čo mne osobne imponuje. Hoci na začiatku sa tejto pripomienke nevyhne, ale všetko v medziach.
Knižkyu rozhodne doporučujem, nájdete v nej mnoho odpovedí a musím povedať, že už po prečítaní prvých troch strán, sa môj pohľad na vec radikálne zmenil, takže táto knižka plní svoj účel.
Gúglujte, majú ju v i-kníhkupectvach.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Silwuska » Pia 14.12.2007 9:22

:ach: Tak a mam pre seba vianocny darcek...velmi sa mi paci to ze tam, ako pises neprirovnava moc k vlkom...lebo nasi psy maju od vlkou hodne daleko :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Poslaťod Amaguk » Pia 14.12.2007 10:34

(kto chce usetrit a pocvicit english): http://www.canis.no/rugaas/onearticle.php?artid=1

:5: :santa:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Silwuska » Štv 03.01.2008 7:00

:jupi: maaaaaam ....a uz aj precitanu :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod ivana1 » Ned 13.01.2008 18:13

Ja som si knihu vyziadala pod stromcek - a nastastie ju dcerka dostala v knihkupectve, co som ani neratala- :jupi:

Precitala som ju velmi rychlo, musim napisat, ze na nasu psicu velmi ucinkuje zivanie, ako jeden z popisanych ukludnujucich signalov.

Diky - Ulfheiðr - za upozornenie na knihu!!! :king:
ivana1
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2176
Bydlisko: Bratislava - Dlhé Diely

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 13.01.2008 18:35

Z máličko.
Kniha je fakt super. U nás zase zaberá olizovanie "nosa" a otáčanie hlavy. To aj on robí najčastejšie.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod Mia » Sob 19.01.2008 21:54

Ja som si tuto knizku objednala cez internet ..a uz som ju aj precitala ... :smile: ..u nas zabera zivanie :smile:
Mia
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 57
Bydlisko: Martin

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod fibi1212 » Sob 22.11.2008 11:27

..tato kniha nechyba ani v mojej psej kniznici...po jej precitani som si zacala viac vsimat svoju psicu,pochopila som lepsie jej spravanie...tato kniha by mala byt povinna v kazdej kniznici psickara :jop:
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod Tweety » Sob 22.11.2008 14:01

http://www.martinus.sk/?uItem=40973
majú ju aj Martinuse, uvažujem, uvažujem..
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod Betka » Sob 29.11.2008 23:03

Včera som si ju objednala v Martinuse... Teším tešííím :aaa:
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod Betka » Pon 22.12.2008 15:29

Dneska mi teda došla :smile: , je úplne perfektná. Je to kniha pre mňa, pretože sa niekedy neviem pri nej ovládať a tak.. teraz Orku úplne chápem a mali sme prechádzku vo veľmi pohodovej nálade :smile: , bez kričania atď. Som si hneď ako som domov prišla polovicu knihy prečítala... :aaa: A sranda je, že tí moji tie konejšivé signály naozaj majú. A na Charlinovi to vidno najviac. idem k nemu, a som teda od neho dosť vyššia, on sa bojí, začne sa oblizovať, otočí sa celý, potom hlavu. Ja sa k nemu prikrčím, zívnem, on sa na mňa pozrie ako na idiota :ha: , a začne mi oblizovať ruku....
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod margot » Uto 23.12.2008 14:06

je to jedna z najlepších knižiek aké mam, casto to vyuzivame aj na cvicaku, mali sme naprv civavu, ktorá ked ju majitel zavolal zastala, otocila hlavu, oblizovala sa. za 5 minut bolo po probléme a dnes je vsetko fajn :smile: .
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod Betka » Uto 23.12.2008 20:13

Presne na toto som pomyslela keď som si ju prečítala- teda na cvičáku sa nám zíde!!! :jop: Vyriešime plno problémov. Napr. maltezák x bišón Fleky chodí ku paničke hrozne pomaly, sa na ňom teda nasmejeme kým príde, a to je práve ten konejšivý signál. Pretože naňho volá tak.. nie veselo veľmi :nwm: ...
Betka
Big Dog
 
Príspevky: 1446

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod fibi1212 » Str 24.12.2008 13:12

ano,aj mne to pri vycviku pomohlo....fakt odporucam knihu....neviete,ci su od nej aj nejake ine knihy?
Čím viac poznám ľudí, tým viac milujem psy.
fibi1212
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81
Bydlisko: Košice

Re: Turid Rugaas - Konejšivé signály

Poslaťod margot » Pon 29.12.2008 8:49

neviem, ale ak aj hej, tak budu iba v nemcine alebo anglictine :smile:
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra