[K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod hruska » Uto 03.04.2012 20:40

presne to mi napadlo. Vyhlasenia, ze pes nikdy nebude pocuvat na 100% mi pridu az nebezepecne, nie preto, ze s tym nesuhlasim, ale preto, ze sa najdu mudrlanti, co si to vezmu k srdcu az prilis a uplne sa vykaslu na vychovu. lebo ved naco sa snazit o cokolvek, ked pes aj tak nebude "stopercentny" :ach:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod wer » Uto 03.04.2012 20:47

calwen píše: Ale kurnik ked to-ktore plemeno na to bolo vyslachtene, tak mu tu robotu asi nezoberiem?! Snazim sa predstavit si nejakeho fest pracaka z KNPV linie ako sa nestresujuco vychadzkuje a za nim lozi panik :prd: To uz je len napln dna pre takeho psa :ach: :pac:


myslim, ze taky pes bez zivotnej naplne je 1000x viac vo vyvrtke ako pes na placi... :ach:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod hruska » Uto 03.04.2012 20:49

Offtopic: a na to by vam pani povedala, ze sluzobakov si vymysleli ludia, a ze je to cele zle, lebo pri praci je tep vyssi ako ked pes iba lezi alebo kraca kam a kedy chce, a ze proste chuda pes :jazyk:

edit idem este citat komenty, som zvedava na nazory
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 03.04.2012 20:54

aj to s tým spaním. ako ja napr. psom neurčujem, kde sa majú uložiť, viac menej to neriešim, ak ma to neobťažuje. pokiaľ sme doma, majú prístup všade a už nejakú tú dobu s nami spávajú v posteli. však názor, že by pes nikdy nemal spať sám celkovo akosi nechápem. nerozumiem tomu ako to myslela.
ono aj zadávateľ na fb píše, že tam mali dosť problém s prekladom, tak kto vie ako to vlastne všetko je. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod wer » Uto 03.04.2012 21:07

a co je vlastne zle na tom, ze sa zvysi tep...? to ako aj ja mam cely den lezat..? vsak stres burcuje k lepsim vykonom a k zivotu je priam nutny. to co je za :censored: ? to ma pes zit v bubline a ked ho nahodou ovanie vetrik, tak dostane infarkt? toto cele je fakt megakorunovana blbost... :ach:
by som inak bola zvedava na konkretne hankin nazor... :hi:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 03.04.2012 21:12

wer: tá aj mne napadla :lol:

ja som sa v tom docela stratila a nechápem ako niekto tak známy a uznávaný môže preferovať takéto názory.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Silvuch » Str 04.04.2012 5:33

by som pani odporucila ist si prezit cas do divociny, medzi zvierata.. ale pozriet aspon jeden dokumentarny serial..

ja ked som zacala citat knizku, uz som wer kopirovala uvodne citanie: :ha: ze isto to bude zas daka samochvaliaca pani... ako si odporovala hned v uvode, kde pisala sama o sebe a jej agresivnom psovi ako vsetko napadal, ale o par riadkov neskor ako nikdy neublizil. ci nejak tak. :smile:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Lindchen » Str 04.04.2012 8:42

Nemám silu dočítať text z linku, lebo sa bojím, že dostanem záchvat smiechu a zvýši sa mi tepová frekvencia :heh: .

A náhodou, Aris s ňou súhlasí, navrhuje, že by som ho mohla odviezť niekde do Fatry a nechať ho tam robiť, čo chce a aj hubu by som pritom mohla držať. Len neviem, či by ho to naháňanie sŕn priveľmi nestresovalo :ach: . Viete, tep by sa mu mohol pritom zvýšiť a tak :jazyk: . A že prestať hádzať loptičku?? To by ho vystresovalo na total.

Ľudia, však z tohto sa dá urobiť len sranda, podľa mňa je to joke :pac: .

EDIT: Dobre, dočítala som. Niektoré veci sú tam ok, súhlasím, ale v brutálnej menšine. Tiež sa snažím psa nestresovať, ale vecami, ktoré ho skutočne stresujú, napr. nasilu hladkanie cudzími ľuďmi a pod. (Vyhýbať sa stresovým situáciám? Ak bude mať pes stres so všetkého, zavriem ho doma navždy?)
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Silvuch » Str 04.04.2012 9:29

nasla som ten uvod..
pise ako jej daky velky briard napadol 13 rocnu fenku (pes fenu :pac: ano stava sa, ale ak pes zisti, ze to je len mala fenka, vacsinou sam neriesi.. nie ze iba jej Vesla vedela komunikovat odvratenim hlavy, ako popisuje.. ) moj pes neriesi ani psov velkych, ked ovratia hlavu a to tiez nema svatoziaru nad hlavou..

dalej pise že Vesla vždy vedela co ma robit... dokazala psov ukludnit, ci boli agresivny, alebo strachoprdny. Behom jedenast rokov sa nenasiel pes, co by ju dokazal vyviest z miery. Bola klasickym prikladom psa, ktory riesi konfikty vdaka komunikacnym schopnostiam..

super, ale odporuje si odstavcom nasledujucim po chvale psa u nej:
nebola taka odjakziva.. prisla ako tulavy pes.. trapila ostatne psi agresivnym chovanim. rvala sa a musela byt na voditku ktore chranilo ostatne psi. Bola najhorsi pes, co sme mali..

v preklade, nikto ju nevzladol, bola strasne zla, ale ja som to dokazala.. :ach:
mali ju jedenast rokov, to znamena, ze k nim prislo teoreticky este stena (mlady pes dospieva aj tri roky) a uz ho opisuje ako teroristu... mlady pes skusa, vymysla, niekomu sa moze stat, ze agresivnieva.. ale mlady pes je v tomto najhorsie obdobie.. si bojuje za svoje prava... je jasne, ze ak pride dospely pes do novej svorky, najpr si spravi poriadok a potom je klud..

moj prvy pes bol tiez tulak z ulice, strasny stresman.. bala sa uplne vsetkeho aj vlastneho tiena.. postupom casu sa vsetko unormalnovalo samo od seba.. ako starej ju uz nic nevyviedlo z miery, ani granat padajuci par metrov od nej...

este sa pise, ze psi nerozumeju psej reci.. ja mam opacne skusenosti.. Psi s najvacsou psou recou (CSV husky) baro uplne neznasa, lebo z nich cita najviac to zle.. :D pes teritorium votrelec.. ina svorka.. najradsej by utiekol, ale ked nema kam, jasne ze sa to potom bije. :pac: robia z toho vedu a predavaju knihy za peniaze..
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Margita » Str 04.04.2012 9:30

mna zacina dost fascinovat to ,ze je xy vselijakych teorii o spravani psov ,xy nazorov ako psa vycvicit a v konecnom dosledku ten pes by mal posluchat a mal by byt normalny partak do zivota,to potom v kazdom moze urobit dojem ze vlastne mozem na psa vselijako a v konecnom dosledku docielim to ze bude posluchat,no kazdopadne ja zostavam pri zdravom sedliackom rozume a pokusim sa v tomto duchu spravit dobreho partaka aj zo svojho buduceho psa :smile: nech si kludne hrabe len do kazdeho kriku a bačoriny za nim nepoleziem
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod maxim-zv » Ned 08.04.2012 23:39

sakra.....ale aj tak mne sa kniha páčila :) možno tie pritiahnuté teórie boli fakt spôsobené zlým prekladom :) a čítal som od nej aj Štekání :) no nič treba si z toho zobrať to naj a na ostatné sa vykašľať :)
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Dana D » Pon 09.04.2012 8:30

maxim-zv píše:treba si z toho zobrať to naj a na ostatné sa vykašľať :)

presne tieto slová mi napadli keď som čítala prvé negatívne reakcie ľudí :yes: :jop:
Dana D
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1033
Bydlisko: Stupava

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Bad » Uto 10.04.2012 5:45

Hlavně je totální kravina soudit autora na základě amatérského překladu pár vět vytržených z kontextu!(tím myslím ten odkaz na facebook )
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod Silvuch » Uto 10.04.2012 7:19

preto som chcela ist osobne na tu jej prednasku.. ale stavim sa, ze by som bola opat sklamana (ako obvykle po precitani tychto typov knih).. nie jej chovanim, ale knihou vs jej chovanim.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [K] Turid Rugaas: Konejšivé signály

Poslaťod lusy » Uto 10.04.2012 8:43

aj ked je preklad amatersky. snad to s tou loptou a vycvikom porozumeli spravne. a aj to, ze pes sa neda dokonale vycvicit a verit mu natolko, ze ho mozes nechat pusteneho navolno.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra