[F] Hachiko A Dog's Story

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod Jannka » Štv 06.01.2011 0:33

ja som preplakala cely film. len co zacal, uz som bulila :lol: lebo som vedela, ako smutne skonci :plac:
♥ Chovateľská stanica "YALESS BLUE" ...domov aktívnych kólií.
Tipy na turistiku so psom pre všetkých psíčkarov, odporúčané 16 z 16 labiek našich turistických kólií ;)
Jannka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3152
Bydlisko: Košice

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod tera » Štv 06.01.2011 12:43

Marlie a ja

Marley :no:
ja som to pozerala asi na 3x, ale nerevala som :nwm: asi nemám také spomienky :smile:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod tonamie » Pon 10.01.2011 18:36

Offtopic: Ak niekto hľadá, originál dvd majú skladom http://www.martinus.sk/?uItem=93221
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod Federika » Sob 30.04.2011 20:15

Ja som si ho pozrela az teraz... A plakala som nenormalne, takmer nepamatam kedy som tak naposledy plakala pri filme ( asi ked som videla Zelenu milu ). Proste to cele, ako mu zomrel panicek a on ho tam cakal a najviac som plakala, ked uz bol Hachi stary a chodil spat pod vlaky. A na konci ked bol uplne sivy a spinavy a usi mal nakrivo.... No proste nenormalne. A ked ma prisla pozriet mamka, len sa spytala: "Uz places?" A ja ze hej. Tak pozrela par minut a zacala aj ona revat. Proste krasne. Pri tomto filme myslim kazdy pochopi, aj ten, co nema rad psy, ze psia laska je nekonecna a pes svojho pana nikdy neopusti. :plac:
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod Monika & Parsonky » Sob 30.04.2011 20:44

Videla som a plakala som tiež pomerne často počas tohto filmu. Dokonca ma dojalo aj to, keď mu doniesol tú loptičku a chcel sa s ním hrať a potom jasné slzavé údolie. :lol:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod Amy01 » Ned 01.05.2011 22:03

Pred pár dnami dávali tú staršiu verziu, no to sa mi teda nepáčilo, si tam toho psa prehadzovali ako špinavé ponožky, raz šiel tam raz tam (edit: doslova s úsmevom na tvári), som to ani nedopozerala.
Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba...
If happy ever after did exist...
Amy01
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1107
Bydlisko: Celé zle

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod Bellss » Str 01.06.2011 17:08

Včera som si kúpila tento film :smile: a dnes som si ho pozrela. No neviem čo povedať, veľmi krásny film a plakať som začala už vtedy ako sa začal Hači štekať na Gera, keď mal ísť na vlak a potom šiel s tou loptičkou za pánom. A to som plakala už do konca. Najviac som sa potom rozplakala ako starí Hači čakal a prišla k nemu žena jeho majiteľa. :plac: To bolo neviem niečo také dojímavé, lebo ona bola dosť tvrdá, tak pôsobila ako sa obaja rozplakali, to bolo niečo neviem. :plac: Ešte teraz mi je smutno. Určite si ho pozriem ešte raz, aby som ho pochopila ešte viac. A zase si musím prichystať balík vreckoviek :ach:
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod Avani » Štv 16.06.2011 15:46

Bells ako citam mali sme rovnakee faaazy palacu :plac: uplne krasny film .. ktory dokazuje vernost a oddanost nasich stvronohych kamosoov.. - aj ked neviem ci to platii pri tom mojom terajsom :hi:
fakt :jop: film kukala som ho len tento tyzden a nasla so ho uplnou nahodoou..
respect haciko :poklona:
Avani
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod Bellss » Sob 25.06.2011 14:05

Avani: jéj super :lol: nepozerala som ho druhý krát ale stále si pamätám niečo z filmu a niekedy mi je ešte do plaču :smile: presne krásny film o vernosti.. :)
DOG HAS ONLY ONE GOAL IN HIS LIFE: To give his heart.
Bellss
Big Dog
 
Príspevky: 1446
Bydlisko: Kladzany

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod Cathie » Pia 11.01.2013 23:56

Ako to tu citam, rada by som povedala, ze mam s niekym rovnake "plakacie miesta" - ale asi ich mam so vsetkymi, pretoze cca od polovicky som iba minala vreckovky.. :angel:
Nenormalne dojimavy film, prva polka bola kraaasna :love: - ako si ho priniesol, aky vztah bol medzi nimi, kolko sa mu venoval.. Mne sa hlavne pacilo, ze tam bol trosku iny pohlad na psa ako takeho.. Ziadne tie klasicke pohlady na psa, ziadne ukazky pokusov o vycvik, ziadne take tie klasicke "psie" veci.. iba pes ako najlepsi priatel a spolocnik, ktoremu treba venovat cas, lasku, snazit sa ho pochopit, dat mu to, co potrebuje a veci budu fungovat.. :smile: Aj to, ako sa s inymi ludmi rozpraval o psovi a snazil sa pochopit jeho myslenie, tu akitacku historiu, povahu.. to sa mi tam pacilo najviac. Richard Gere bol ako stvoreny pre tuto ulohu :poklona:

Nuz a plus som cely cas preeeeesne riesila take tie veci - ze ako naucili psa hento, ako tamto.. ci ten pes bol prirodzene tak priatelsky k ludom, ze tam po hercovi skakal, alebo ci mali nejaky "specialny" vztah medzi sebou. :lol: A samozrejme, tiez som riesila, ze kolko psov bolo pouzitych na natacanie.. :heh:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod AndreaT » Pon 14.01.2013 10:49

Nedávno dávali na Animal Planet o Akitách a bolo tam aj to, ako si vybrali psíka pre túto úlohu, ukazovali tam aj rodinu, čo ho vlastnia. Bolo to nejaké stretnutie akít. Pekné to bolo :yes:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: [F] Hachiko A Dog's Story

Poslaťod martin_s » Uto 24.11.2015 12:55

Prednedavnom davali tento film v TV... Dobre spracovanie, len skoda ze si v nom amici privlastnili povodne Japonsky pribeh (aj ked v zaverecnych titulkoch uviedli ako to skutocne bolo a odkial pribeh pochadza)... Nasa mala bola uz v polovici filmu zamotana v paplone, aby ju nebolo vidno a ked sme ju po skonceni nahnali do sprchy, tak po nezvycajne rychlom presune (zvycajne jej ten presun z obyvacky do sprchy trva aj 10 minut, pricom kupelna je hned vedla obyvacky, lebo musi este cestou zrazu X veci porobit) bolo zo sprchy pocut dost vzlykov... :smile:

V starsich prispevkoch v tejto teme boli dohady kolko psov hralo vo filme a ci stena hrala akita, tak na CSFD som nasiel aj informacie:
  • Hachika hrali traja psy plemena Akita – Leyla, Chico a Forrest. Po skončení natáčania bol Chico adoptovaný trénerom Hardenom, ktorého tím psy vo filme trénoval.
  • Štěně Hachiko představují štěňata plemene Shiba inu (nejmenšího japonského plemene), ne Akita inu (největší japonské plemeno).

Jeden z vychodov Shibuya station, kde sa pribeh v skutocnosti odohraval je pomenovany po Hachikovi...
martin_s
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 594
Bydlisko: Bratislava

Predchádzajúci

Späť na Filmy a Literatúra