[K] O vlkoch

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: O vlkoch

Poslaťod Vikiki22 » Štv 17.12.2009 19:31

Há! :jupi: Už mám doma obe knihy Krajina s vlky! Teším sa jak malé decko. Ale dostať ich dostanem len po stromček, takže musím vydržať. :heh: Potom sa s vami podelím o dojem.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: O vlkoch

Poslaťod skacenka » Štv 17.12.2009 20:21

Vikiki: objednávala si z netu alebo si kúpila v kamennom? A odkiaľ / kde?
Na svete sa môžete spoľahnúť iba na tri veci : na seba, na uvítanie svojho psa a na smrť. Inak už na nič.
skacenka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1119
Bydlisko: Nitra

Re: O vlkoch

Poslaťod Vikiki22 » Štv 17.12.2009 21:16

Kúpila som si ho v Brne vo Vobchůdku v podchozí na vlakovej stanici. Totižto nikde inde ju v Brne nemali. :jazyk:

... (25.12.) Tak, už som sa začítala do prvej knihy - Rapsodie šedých stínů. Musím povedať, že niektoré časti sú písané vo forme románu, a niektoré zas encyklopedicky. Je v nej veľa citátov z iných kníh o vlkoch, ale v podstate sa mi to zatiaľ páči. Je v nej veľa kvalitných fotografií, zobrazujúce život vlkov apod. Ale ako Amaguk písala, je v nej veľa zo seriálu Vlčí cesta zo Svět-a psů. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Odborná kniha o vlkoch

Poslaťod vuk » Sob 02.01.2010 16:51

Amaguk píše:
Vikiki22 píše:A neviete, náhodou, kde by som ju mohla zohnať?

sory, az teraz som si vsimla. Knizku vydalo OZ Vlk a pokial viem, tak je vypredana. takze jedine ak tak nejake kniznice (neviem), alebo znami, alebo skusit zohnat original


O vlkoch a ludoch je sice momentalne vypredana, ale chysta sa dotlac /len presny casovy horizont je nejasny/
inak lubiva knizka, s drsnymi faktami a s tajomnou mytologiou
vuk
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 153
Bydlisko: Prešov

Re: O vlkoch

Poslaťod Amaguk » Pon 11.01.2010 13:31

:jop: super, ze sa chysta dotlac Barryho Lopeza :jop: je to naozaj vynikajuca kniha (moj nick je odtial :no: ) a viem o vela ludoch, ktori by mali zaujem

vydavatelstvo Abies ma najnovsie v ponuke aj knihu Monte Kvasnicu: http://www.abies.sk/?c=s&i=tovar&idit=539
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: O vlkoch

Poslaťod Niki » Uto 12.01.2010 9:42

včera som si ju objednala, tak netrpezlivo čakám až príde.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: O vlkoch

Poslaťod Vikiki22 » Uto 12.01.2010 18:21

Niki, ak si si objednala Krajina s vlky, tak to neoľutuješ! Ja som knihou úplne fasciovaná! :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: O vlkoch

Poslaťod Niki » Str 13.01.2010 9:23

Vikiki, potom dám vedieť či stála za to. Ale rátam, že ju prečítam na jeden šup a zo zatajeným dychom.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: O vlkoch

Poslaťod Vikiki22 » Str 13.01.2010 22:26

No, neviem, či sa dá prečítať na jeden šup. Je tam celkom dosť informácií a niektoré časti sú celkom napínavé. Niektoré veselé, niektoré smutné. Ale kto ako sa na to odhodlá. :no:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: O vlkoch

Poslaťod Vikiki22 » Štv 21.01.2010 20:07

Novinka! :jazyk:
Behom roku 2010 vyjde ďalšia kniha od J.M.Kvasnicu - Jantarove oči, kde sa J.M.Kvasnica bude zaoberať s osudmi konkrétnych vlkov, ktoré ovplyvnili život ľudí alebo vstúpili nejakým spôsobom do dejín. Autor sleduje návrat vlkov do Beskýd a iných miest na území ČR a rozoberá aj budúcnosťou vlkov. :ahoj:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: O vlkoch

Poslaťod Niki » Sob 06.03.2010 22:35

Mám prečítanú polovicu Krajiny s vlky - Rapsodie šedých stínu. Naozaj krásna kniha. Autor v nej opisuje potulky po prírode s jeho dvomi malamutmi, hľadá vlkov, pozoruje ich správanie v smečke. Všetko je nádherne opísané. Pán Kvasnica si vlkov skutočne váži, sú to pre neho skoro božské zvieratá. Nezabúda však ani na iné druhy, ktorými sa vlci živia. Váži si každé zviera na Zemi. Opisuje ako ľudia kántrili celé smečky veľmi drastickým a bolestným spôsobom. Už na školách sa deti učili, že vlk je nebezpečné a zákerné zviera, ktoré útočí na človeka. A tento nezmyselný mýtus trvá až dodnes. Tá kniha ma úplne pohltila. Vrele doporučujem. Tieto úžasné šelmy si ctím ešte viac než predtým.
priateľstvo so psom trvá až za hrob
Niki
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1236
Bydlisko: Vysoká pri Morave

Re: O vlkoch

Poslaťod Vikiki22 » Pia 04.06.2010 11:24

No... Ja som dnes dočítala aj druhý diel knihy Krajina s vlky - Honba za přízrakem Gévaudanu. Čo k tomu dodať... Prvá časť je pekne spracovaná - autor píše o vlkoch a vlčích krížencoch žijúcich s človekom. To sa mi páčilo. V druhej časti nás J.M.Kvasnica oboznamuje so psovitými šelmami z celého sveta. Tiež pekne spracované... Až som sa v tretej časti dostala k ,,príbehu´´ Honba za přízrakem Gévaudanu. A musím povedať, že ja osobne som sa v tejto časti sklamala. Začalo sa to zaujímavo, skončilo niekde úplne mimo vlkov - opisom Francúzska, s kopou názvov, mien apod. Proste to pre mňa bolo nezáživné.
Ďalšia časť (vlci v rôznych národoch) ma ale zase nadchla s vlkmi a Inuitmi, Indiánmi... Takže tož´ asi osobný názor na druhú knihu Krajina s vlkmi. :smile:
(Prvá časť Krajina s vlkmi - Rapsodie šedých stínů, sa mi ale páčila viac.)
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] O vlkoch

Poslaťod Vikiki22 » Str 21.07.2010 23:23

Prosím vás, neviete, kde môžem zohnať knihu O vlkoch a ľuďoch? V internetových obchodoch je to všade vypredané a v kníhkupectvách to nikde nevidím. :ua:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] O vlkoch

Poslaťod Amaguk » Štv 22.07.2010 11:23

pochybujem, ze sa ti ju podari zohnat
jedine ak anglicky original, ale slovensky preklad je vypredany uz strasne dlho
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra