[D] Dog Whisperer

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[D] Dog Whisperer

Poslaťod lusy » Pon 28.09.2009 22:49

pozerate to niekto? ako sa vam paci/nepaci jeho sposob prace. zatial som videla len 2 diely, ale pride mi to ovela lepsie ako Bud ja alebo pes. Viktoria podla mna so psami az tak pracovat nevie a doteraz som nevidela ziadny diel, kde by pes bol vyslovene nejaky agresor alebo bol nejak inak nezvladatelny.
niektore diely tu: http://channel.nationalgeographic.com/c ... le=2956_00
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Dog Whisperer

Poslaťod luba » Str 30.09.2009 14:39

Mam to postahovane z netu a videla som uz XY casti, kedze po anglicky neviem tak mi to preklada drahy. Je super, aky ma Cesar pristp ku psom, mnohe jeho metody som vyskusala a skusam na vlastnych psoch a funguje to.
Skoda, ze nase televizie nie su schopne takyto serial priniest aj k nam, aby si to mohlo pozriet viac ludi.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Viasat nature

Poslaťod EriaEli » Sob 15.05.2010 21:12

ja som pozerala minuly tyzden, boli dva diely v sobotu a potom dve hodky aj v nedelu ... no neviem, mam z toho pana co som videla jeho praktiky dost zmiesane pocity ... hlavne ked riesil jedneho psa, co bol agresivny na ineho psa svojich majitelov. Dost nesetrne ho vdzy pichol prstom do rebier - alebo niekde tam do boku vzdy ked pes siel vystartovat na toho druheho ... no pisem ako blazon :pac: no mne sa niektore jeho sposoby v tom co som videla velmi nepacili. Nechcem hodnotit celkovo, ale moj dojem z tych troch ci styroch dielov - nic moc psi psycholog ... :jazyk:
EriaEli
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: okolie Levíc

Re: Viasat nature

Poslaťod krista » Ned 16.05.2010 15:54

aha,takže žiadna sláva....ja som to ešte nevidela,len reklamu na program a či to vôbec pozerať,dík
Myslíte si, že psy nebudú v nebi? Poviem vám, budú tam skôr ako ktokoľvek z nás.
Robert Louis Stevenson
krista
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1867

Re: Viasat nature

Poslaťod EriaEli » Pon 17.05.2010 19:51

tento vikend sa mi opat zadarilo vidiet cast programu a riesili tam takeho maleho bieleho nervaka. Napriklad dost hryzave utoky pri cesani . On to riesil tak, ze pes lezal, psycholog ho pridrzal pri krku tak aby pes nemohol hlavou vystartovat po majitelke, ktora ho cesala a vzdy ked chcel pes zdvihnut hlavu a cvaknut on ho silnejsie pritlacil a vydal nejaky zvuk ako ee. no nvm :nwm: :nwm: nieco podobne riesila aj Viktoria Stilwell ale ta to riesila skor pozitivnou asociaciou, cesanie = pamlsky(varene kusky kurata) - teda nieco prijemne a casom pamlsky odstranovat a len chvalit ... to sa mi teda paci viac ako takto drzat psa, ktory je podla mna este viac vyplaseny a "zahnany do kuta" ale bolo tam par veci co boli v pohode a velmi mi to pripominalo prave Victoriu ...
EriaEli
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 80
Bydlisko: okolie Levíc

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod Veva » Štv 03.06.2010 22:13

Cesar Millan alias Znalec psí duše chodí na National Geographic Channel každý piatok niekedy okolo 21:00h :no:pre info

Tiež by som rada uvítala podobnú relácie v slovenských televíziach :ua:
Veva
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 126

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod hruska » Ned 27.06.2010 11:31

Ja to sledujem, mam vsetky serie a podla mna je skvely. Nie som cvicitel, nemam moc s cim/kym porovnavat, ale divat sa na jeho pracu so psami je cosi neuveritelne - koriguje bez pouzitia donucovacich prostriedkov (EO tusim za 5 serii pouzil len raz pre psa, ktory utekal za autami a aj to len na chvilu). Niekto tu pise, ze stuchne psa, z toho, com mam odsledovane nikdy nepouzival brutal silu, proste imituje hryznutie na presmerovanie pozornosti psa a ono to zabera. Skutocne tam boli pripady, ked mali byt psy utratene, ale on ich za par minut "napravil". Teda skor ukazal majitelom, co robia zle, pretoze chyba je vacsinou v nas.
Ja cely jeho system chapem tak, ze tym, ze my sme povahovo vyrovnani, ukazujeme psovi, ze taky ma byt aj on, a spravame sa k nemu ako ku psovi a nie ako k cloveku. Mne sa paci, ze nie je ako Victoria, absolutne nefunguje na pamlsky ci clicker, proste svojou prirodzenou autoritou ukazuje psom, kto je "pack leader" a psy to respektuju. A potom je uz iba na majiteloch, ci budu dodrziavat jeho rady alebo nie.

Tu je par videi s jeho pracou
http://www.youtube.com/watch?v=qXPkSZ7gBTk

A tu nazorna ukazka "stuchnutia", ziadna sila, proste presmerovanie pozornosti.
http://www.youtube.com/watch?v=0fAD2T_b ... re=channel
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod Haleth » Sob 10.07.2010 15:31

nahrávam, pozerávam.... zo začiatku sa mi zdal dosť divný, ale postupne som tomu prišla na chuť, napr. moju malú som naučila neťahať na vodítku a ako tak chodiť pri nohe tak, ako to robí on (nezaberalo otočenie sa opačným smerom ako ťahá, alebo zastavenie), aj keď ľudia na ulici si isto myslia, že ju kopem :ach:

ale napr. sa mi nepáčilo, že minule využil fakt, že pes naháňa autá aby ho vyvenčil na korčuliach
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod hruska » Pon 12.07.2010 7:00

Hej, par metod je zvlastnych, napr. ja sa nie celkom stotoznujem s jeho prezentovanim prechadzok - chodza pri nohe. Ja to nevyzadujem, hlavne nech ma pes netaha (aj ked nie vzdy sa dari a viac discipliny by fena urcite potrebovala). Ale zasa amici maju psov vacsinou na dvoroch, kde maju moznost sa vybehat a nie psa bytoveho ako ja, mozno je to aj tym.
Ten "kop" pri tahani vyzera vselijako, ked nevies o co ide. Mne sa paci ako vsetkym vysvetluje, ze psom neublizuje, lebo obcas ti majitelia kukaju, co im stvara so psami, ale ked sa skutocne pozru, pochopia. A uplne najlepsie je, ked si myslia, akeho hrozneho psa maju a on im sfleku povie, ze to nie pes, ale oni :heh:

A este k jeho svorke - je neskutocne ako dokaze pracovat s problemovymi psami a nechapem, ako je mozne, ze tych 30+ psov na novych nezautoci, hoci je tam kopec bullov, rotvikov a pod (Daddy je naj :)

Oh, a este by som ho hrozne rada videla pracovat s problemovym Ceesveckom, ci by zvladol aj tych!
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod Luculka » Pon 12.07.2010 11:55

Ahojte, na seriál som natrafila náhodou, odvtedy si ho nahrávam a sledujem..
Cesar je užasný, až mám slzy v očiach, ako to všetko dokáže zvládnuť..
a skúšam niektoré metody aj ja na svojom, aj ked to vyzera, že psa kopem, a funguje to.. naozaj..
už len popracovať na sebe, aby som k psovi vysielala pozitívnu energiu ..
stále hovorím, že keby mohol prísť aj na slovensko :)

a samozrejme, že Daddy je užasný ...
Luculka
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 500
Bydlisko: Košice, sídlisko nad Jazerom

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod Haleth » Sob 07.08.2010 16:22

uf, tak dnes som pozerala jeden diel a musím povedať, že sa mi veľmi nepáči, že podporuje ostnáče :ua: dokonca dnes ho navliekol na Jacka Russela, čo sa mi vonkoncom nepáčilo :nie:
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod lusy » Ned 08.08.2010 11:27

on vacsinou pracuje so psom s tym co ma na krku. takze ked majitelia pouzivali ostnac tak im to ukaze na ostnaci. ale sam ho nikdy neradi. u neho skor mozes vidiet voditko v tvare stahovaku hned za usami. a nepozeraj na to, co ma ten pes na krku ale ako s nim ten clovek pracuje.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod Haleth » Ned 08.08.2010 18:31

v tejto časti ho vyslovene ODPORUČIL, že s ním rád pracuje a nasadil ho Jackovi Russelovi prvýkrát... nemaj boja, nepozerám celú hodinu psovi na krk... aj tak si myslím, že mohol dokázať presne to isté aj bez ostnáča
"Some days you're the pigeon, some days you're the statue." David Brent
Haleth
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3553
Bydlisko: BA

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod lusy » Ned 08.08.2010 18:45

tak videla som uz vela casti, ale teda odporucanie ostnaca nie. a este k tomu na tak maleho psa. ale urcite by to dokazal aj bez ktovie preco prave v tejto casti ho radil. :nwm:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: [D] Dog Whisperer

Poslaťod Sherid » Str 11.08.2010 19:51

ja sa teda do tých obojkov nevyznám, ale zrovna som videla presne ten diel z jack russelom a Cesar hovoril že mu to neuškodí. Ja osobne mu verím, momemntálne sa považuje za najlepšieho cvičitela psov na svete a všetky jeho metódy sú podľa mojho nazoru uzasne :jop:
Potiaž je v tom, že psi sa vždy chovajú ako psi, ale ľudia sa nechovajú vždy ako ľudia.
Sherid
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 177
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra