[K] Ivo Eichler: Buď já, nebo pes!

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: Rudolf Desensky-Jak poznat psi dusi

Poslaťod Casey » Pon 13.04.2009 19:39

manuals píše:cital som knihu od p.Desenskeho , osobne ma skor oslovila tato , vyskusajte
http://www.psi-tabor.info/text.php?idc=58



Offtopic: Eichler......fuha on je teda velky odbornik :haha: jeden z odornikov ktorych vykadim do rana 5 kyblov......mi stacilo ako sa chvalil na prednaske ako agresivneho dobermana s kosikom trafil bejzbolkou a on utocil dalej....hm tomu hovorim vycvik posv....koncim lebo uz sa zas zacinam vytacat :hmm:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Rudolf Desensky-Jak poznat psi dusi

Poslaťod Amaguk » Pon 13.04.2009 19:46

Casey, kliiidek :no: sa necuduj, ze pre vela ludi je Eichler odbornik, ved ma ak poradnu v casopise PPC :no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Rudolf Desensky-Jak poznat psi dusi

Poslaťod Casey » Pon 13.04.2009 21:33

Amaguk píše:Casey, kliiidek :no: sa necuduj, ze pre vela ludi je Eichler odbornik, ved ma ak poradnu v casopise PPC :no:


Offtopic: som v poho neboj....uz som nejedujem :joint:
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Rudolf Desensky-Jak poznat psi dusi

Poslaťod manuals » Štv 16.04.2009 21:38

Casey , kludne si ulav a ak ti bude malo 5 kyblov dodame na kadenie dalsie ci uz na eichlera alebo desenskeho ono to je v podstate uplne jedno :lol: . Bola tu rec o knihach a dostali sa do ruk obe a nakolko Eichlerova publikacia je novinka tak som ju sem hodil a napisal svoj nazor, nic viac nic menej . Kto chce precita , kto nechce moze zakurit v krbe z niecim inym ...Osobne beriem publikacie F.Hrach,Honza Dubovy atd ci inych panov ktorych pokladam za ozajstych odbornikov .
manuals
Okoloidúci
 
Príspevky: 12

[K] Ivo Eichler: Buď já, nebo pes!

Poslaťod mimi » Ned 07.06.2009 18:35

kniha bud ja alebo pes
mate ju niekto?
itali ste ju?
pacila sa vam?
http://www.martinus.sk/?uItem=63947 rozmyslam ze si ju kupim
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: kniha bud ja alebo pes

Poslaťod Amaguk » Ned 07.06.2009 18:42

tuto nepoznam, ale mam od Eichlera Problemove chovani psu a myslim, ze nic moc - da sa sice poucit aj z nej, ale clovek musi hodne filtrovat jeho nazory, a teda je skor vhodna pre ludi, ktori uz o psoch nieco vedia a maju s nimi skusenost

tak snad nam sem niekto hodi nejaku mini-recenziu aj na tuto knizku :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: kniha bud ja alebo pes

Poslaťod tonamie » Pon 08.06.2009 19:08

Ja som z knihy dosť sklamaná, mala som väčšie očakávania. Ale prečítať sa dá, určite to nie je návod pre začiatočníkov vo výcviku :nie: Ale je rozobrané opäť konkrétne problémové správanie psa z dopisu a názor, návod autora na riešenie. Veľká časť je venovaná agresivite.
Kde nie je vôľa, tam je jedno koľko lámp svieti na cestu!
Obrázok
tonamie
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 890
Bydlisko: Martin

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod Hanka 1 » Sob 16.01.2010 23:52

Právě jsem dočetla knihu od p. Eichlera Buď já nebo pes. Představte si, že jsem se tam dočetla, že mám dát štěněti staré křeslo, aby mohlo spát na vyvýšeném místě a k tomu křeslu ho uvázat - jako metodu naučení čistotnosti. Nestačila jsem se divit. To by snad nemohlo rozumného člověka napadnout.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod maydanoz » Ned 17.01.2010 0:00

Hanka tak to je brutalne :hmm: Ved tomu psovi roztrhne mechurik aj s cerevami :plac:
Ja mam doma tiez knihy s roznymi vycvikovymi metodami...Vsetko si sice precitam, ale niekedy krutim nad tym hlavou.. :ua:
maydanoz
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 384
Bydlisko: CH

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod Amaguk » Ned 17.01.2010 0:58

Hanka 1 píše:Právě jsem dočetla knihu od p. Eichlera Buď já nebo pes. Představte si, že jsem se tam dočetla, že mám dát štěněti staré křeslo, aby mohlo spát na vyvýšeném místě a k tomu křeslu ho uvázat - jako metodu naučení čistotnosti. Nestačila jsem se divit. To by snad nemohlo rozumného člověka napadnout.

nerozumiem, ako sa tymto stylom da naucit stena cistotnosti :nwm: je k tomu nejake zdovodnenie "logiky" veci?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod Cathie » Ned 17.01.2010 2:32

Amaguk asi len to, ze ked tam spava, navyse je to vyvysene miesto, tak mu nebude prijemne tam nieco spachat - kedze odtial potom ani odist nemoze. Ale ako metoda mi to pride dost zle :nwm:

Ja som bola na jednej jeho ukazke, kde ho psy nenormalne zrali, na zavolanie robili 180 stupnove otocky a sice robil na pamlsky a na hracky celkom dost, ale bolo vidiet, ze psy to tak ci tak neuveritelne bavi. Jeho malinois sa mi strasne pacil, to bol kus sebavedomeho, aktivneho, veseleho, spolupracujuceho psa, ktory sa tam nechal vyhladkavat a pracoval s radostou a ako hodinky.. a dokonca aj na niektore take moje klasicke temy, kde sa s vela ludmi dostanem do konfliktu, som od neho pocula niekolko rozumnych vyjadreni, ktore mi aj cosi dali, ale.. tato metoda = nechapem, fakt ze nie.

A nemozem si odpustit malu ukazku, ked uz som toho havina spomenula :angel:
Obrázok Obrázok
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod Amaguk » Ned 17.01.2010 2:37

Amaguk asi len to, ze ked tam spava, navyse je to vyvysene miesto, tak mu nebude prijemne tam nieco spachat - kedze odtial potom ani odist nemoze. Ale ako metoda mi to pride dost zle :nwm:

to je ale predsa cisty nezmysel :pac: a nieze metoda.
kopec steniat nema problem urobit potrebu do svojho pelechu a specialne, ked nemaju inu moznost a maju obmedzeny pohyb
chcem vidiet to stena, ktore sa takto nauci cistotnosti v byte...fakt ze logika veskera zadna :ach:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod Hanka 1 » Ned 17.01.2010 8:34

Já ho tam nenašla, přečtěte si tu knížku.
Hanka 1
Šampión
 
Príspevky: 2991

Re: Výcvik čistotnosti

Poslaťod kellee » Ned 17.01.2010 17:47

ale tam neslo o ucenie cistotnosti: vysvetlim
stena argentinskej dogy zacalo robit potreby do pelechu ich starsej feny a postupne si zacalo aj do svojho a tiez si donieslo ich matrase a aj tie zvyklo :kak: tam asi neslo o to ze by mevedel cikat von.
kellee
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3036
Bydlisko: zapadákov

Re: Výcvik čistotnosti, hygienické návyky

Poslaťod Vikiki22 » Sob 13.03.2010 16:08

Mackie, máš pravdu. Môže to byť tým trestaním a chválením. Ale i tak nechápem, prečo to robí. Keby to bolo s tým trestaním vnútri a chválením vonku, pes by to mal spojiť s prechádzkami, teda spraviť to vonku. Lenže on to ani náhodou neurobí. Len vo vnútri a to sa tam nebojí. :nwm:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ


Späť na Filmy a Literatúra