[K] Koľko máte kníh?

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod esster » Štv 16.12.2010 20:31

margot :oo: tak ak si precitala vsetky knihy (verim ze hej) co si tam napisala tak urcite borec si :jop: :lol:
Boh nám dal v podobe psa skutočného priateľa, lebo vedel, že jemu rovného medzi ľuďmi nenájdeme.
esster
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 416
Bydlisko: NM

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod Vikiki22 » Pia 24.12.2010 21:39

Ha! Do mojej zbierky mi pribudli ďalšie 2 knihy! :jazyk:
Václav Kajník a kol. - Policajná kynológia
Ján Danko, Slávka Flešárová a kol. - Anatómia psa
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod margot » Pia 24.12.2010 22:22

esster, ďakujem :hi: ale borci sú fakt iní ľudia ako ja :heh:
Viki :jop:
u mňa toto bol prvý rok (za posledné desaťročie :heh: ) čo som obišla bez knihy.
margot
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 898

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod luba » Ned 26.12.2010 12:37

Mne pribudla najnovsie kniha od Michala Cisarovskeho PES a nedavno pribudla kniha od Hansa Rabera ENCYKLOPEDIA PSU diel 2.
Apel: ak poznate niekoho kto by chcel predat jednotku tak sa rada dohodnem :no: to len na okraj.
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod Larra@dogs » Pon 27.12.2010 14:04

...ak poznáte niekoho kto by predal dvojku tak to sa zas rada dohodnem ja... :heh:
Larra@dogs
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 232

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod Mishelka7 » Pon 27.12.2010 15:25

Tieto Vianoce boli štedré na knihy a to konkrétne :

Stanley Coren - Co má pes na jazyku
Stanley Coren - Co má pes na mysli
Sabine L. Schafer, Barbara R. Messika - Zdravá výživa pro šteňata a mladé psy. Syrová strava BARF
MVDr. Michelle Bamberger - Pomoc! Jak poskytnout první pomoc svému psovi
Helena Kholová - Všetko o psoch 1000 + 1 rada (tú však už jednu mám doma :ach: )

Som rada, potešili ma :smile: Nuž dostanem sa k nim asi až cez leto, keďže musím písať Bc, takže teraz u mňa prevláda literatúra iného druhu... :ua:
Mishelka7
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 663
Bydlisko: Nitra

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod denyho slniecko » Sob 12.02.2011 0:18

Už mám o jednu knihu viac. :jupi: Dnes mi došla kniha Šťastný pes od Nadji Kneisslerovej. (paráda, zlacnená z vyše 8 eur na 3)
Respawn....
denyho slniecko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1461
Bydlisko: Brno

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod Madnesska » Pon 21.02.2011 21:55

Ja mám len 3 ale bohate mi stačia lebo info čerpám z netu ale určite si ešte niekedy nejakú kúpim :D
Mám: Nejakú veľkú tučnú encyklopédiu o plemenách :D, Labrodorský retriever a 101 psích trikov.
Plánujem si kúpiť niečo o chorobách a výžive.
Madnesska
Snoopy
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Veľký Krtíš

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod Zenei » Pia 11.03.2011 21:31

Inak keď už sme pri tých knihách a zoznamoch, tak kto si chce prezrieť´kynologickú literatúru, odporúčam tento web http://www.databazeknih.cz Je to síce zamerané na knihy všeobecne (niečo ako ČSFD na filmy), ale dá sa tu pekne orientovať, môžete si prečítané knihy uložiť do knihotéky a podobne.

Keďže je možné pridávanie štítkov a edícií ku knihám, dajú sa knižky o psoch ako aj monografie pekne zhrnúť. Tak som si povedala, že do tejto témy sa to vcelku hodí. Budem rada, ak sa vám to tiež zapáči, prípadne ak to nejako využijete :) Mne to celkom pomohlo spraviť si taký menší prehľad v monografiách plemien, aké všetky knihy ktorý autor napísal a tak :hi:

Pár ukážok:
Knihy o psoch
Monografie psích plemien

A niektoré z edícií:
Kynologické příručky - plemena psů
Monografie psích plemen
Příručka začínajícího chovatele
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod moth » Ned 13.03.2011 10:10

Ahojky, aka pekna tema o knizkach! Tak to je velmi pozitivne, ze dogforaci su fanusikmi aj klasickej "papierovej" formy vzdelavania :jop: Ja na knihy nedam dopustit, Internet je sice super vyhoda dnesnej doby hlavne ujo Google, ale kniha je kniha, ak je fakt dobra, nepustim ju z ruky, az kym ju neprecitam a je to taky dobry pocit a doslova relax! V poslednom case uprednostnujem knihy o psoch pisane v anglictine, teda originaly, nakolko ich preklady do SK/CZ jazyku su castokrat zavadzajuce az niekedy dost komicke :ua: aj ked je to vzdy na oslavu, ak sa niekto odhodla knihu prelozit a vydat v SK/CZ jazyku, to samozrejme ocenujem, len keby ten prekladatel mal aspon trosicku odbornosti v kynologickom slovniku, niekedy by to fakt stalo za to zalozit temu perly v prelozenej literature :lol: !
Takze urcite velka pochvala pre vas vsetkych, ktori citate pekne knizky o psikoch! I ked v pripade, ze niekto napise, ze nema ziadnu knihu o psoch som teda zostala v soku :oo: Ked som bola este "mala", a teda pochopitelne som nemala prasiatko do puknutia naplnene peniazkami, minimalne raz do tyzdna som chodila do kniznice a zasadne som navstevovala oddelenie s knizkami o psikoch a stale dokola som si poziciavala rovnake knihy (volakedy nebolo dostupnych az tolko knih o psoch ako dnes) a nasledne som dalsie hodiny stravila v tzv. citarni a citala som Pes pritel cloveka, co bol v tom case hadam jediny casopis o psikoch! A aka som bola stastna, ked som si kupila Atlas plemien psov, ktory bol v kniznici uz v "salatovom vydani", mozno aj vdaka mne :smile: Ak si dobre pamatam casopis Pes pritel cloveka stal vtedy 5 Kcs, samozrejme nemohla som si kupit kazde cislo, ale ta radost ked som si PPC predsalen kupila!No a ked sa redakcia PPC rozhodla vydat rocenku, to bolo nieco, skoda, ze tento napad sa nerealizoval dlhsie :ua: Potom neskor vychadzal tusim dvojtyzdennik take klasicke noviny "Nas Pes" dnes pod rovnakym titulom vychadza casopis :smile: A pamatam si aj casopis Cerberus mal taky zvlastny stvorcovy format, ale nevydrzal dlho na trhu a tiez predchodcu Knylogickej Revue - casopis Kynolog, to boli uz "porevolucne tituly" periodik :lol: No a ked som vo vrecku nemala dostatok peniazkov na casopis, kupa knizky bola samozrejme vynimocna udalost, kupovala som si pohladnice so psikmi samozrejme, mama mi vzdy hovorila "na co ti to je, komu budes pisat :pac: " ale ja som proste psikom podlahla uz vo velmi velmi ranom veku :yes: Samozrejme ako takmer kazde dieta som vacsinu krasnych casopisov rozstrihala a lepila som si vystrizky do zositov, zopar sa ich zachovalo dodnes :yes: Ale aka velka skoda, uvedomila som si to az neskor, takze pred par rokmi mi napadlo aspon ciastocne vypatrat tieto casopisy, takze vdaka antikvariatom som si obnovila svoje spomienky...
No ucelom mojho prispevku nie je statistika, kolko knih o psikoch vlastnim, je ich mozno 200 v sucasnosti (niektore z nich som dala do ponuky na predaj, nakolko moje ulozne priestory uz skutocne praskaju vo svikoch :ua: ), samozrejme najviac ma hreju na srdiecku knihy specialne napisane o "mojom" plemene tych je asi 20, ale skor som chcela poukazat na to, akym prinosom moze byt literatura v tomto pripade ta, ktora sa tematicky zameriava na psa uz v akejkovek oblasti a ak niekto "dogforak" napise, ze nema ziadnu knihu o psoch, tak to mi nejde do hlavy :ua:
• Akita Inu / Veľký japonský pes / Americká Akita od 1997 •
• Akita Inu / Great Japanese Dog / American Akita since 1997 •
moth
BANNED
 
Príspevky: 2059
Bydlisko: Bratislava

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod mishell » Pon 14.03.2011 10:57

margot píše:Tak, pridávam sľúbený zoznam :) Radené bez akéhokoľvek súvisu, jednoducho ako mi prišli pod ruku :D Snáď som sa nikde nesekla...

...25) Borderská kólia...


Mozem sa spytat aky autor? a ci sa to oplati kupit..? ja som si chcela kupit nejaku knihu o BOC ale v nasom meste som nasla len http://www.databazeknih.cz/knihy/border-kolie-69747, cakala som ze bude trosku hrubsia, tak neviem ale asi si ju predsa len kupim :ach:
mishell
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 294
Bydlisko: Poprad-Tatry

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod DeNnY » Uto 15.03.2011 8:27

moth: krásny príspevok.. :jop:
Ja mám doma len 5 kníh a to: Agility první krúčky, BARF, Bígl(E. Lanyonová), 101psích trikov, Šťastný pes :smile:
DeNnY
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 798
Bydlisko: Lučenec

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod Vikiki22 » Uto 15.03.2011 13:28

U mňa pribudla do ,,zbierky´´ knižočka Skúšobné poriadky poľovne upotrebiteľných psov do vrecka. Je to celkom prínosná literatúra. :jop: A cez víkend, ak sa podarí, pribudne nejaká ďalšia z monografií plemien.
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod tera » Str 16.03.2011 16:04

mne pribudla Agility-první krúčky a Pracovní sešit :smile:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: [K] Koľko máte kníh?

Poslaťod bubka » Štv 17.03.2011 18:54

Na meniny sa mi objednalo par knih, takze moja mini zbierka (ktora snad raz bude velka :smile: )

1. Základná škola kynológie (Miloš Butyka)
2. Zooterapie ve světle objektivních poznatků
3. Jak poznat psí duši (Rudolf Desenský)
4. Genetika a šlechtění plemen psů (Jaromír Dostál)
5. Psi - Velký atlas plemen (Esther Verhoef-Verhallen)
6. 50 her pro vašeho psa i pro vás (Suellen Dainty)
7. Miluji psy
8. Výcvik psa do vrecka (Bruce Fogle)
9. Všetko o psoch 1000+1 rada (Helena Kholová)
10. Tipy a triky pre psíčkarov (H. Puttnerová – E. Rohrerová)
11. Hry se psem (Brigitte Eilert-Overbeck)
Obrázok
bubka
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1704
Bydlisko: Košice

PredchádzajúciĎalší

Späť na Filmy a Literatúra