[K] Tamar Geller: Pes, nejdražší přítel člověka

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Tamar Geller: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Amaguk » Ned 16.11.2008 12:51

Pri hladani tipov na jeziskove darceky som kapla na tuto knizku: Tamar Geller: Pes, nejdražší přítel člověka
v popiske ma zaujalo:
...Bývalá příslušnice izraelské rozvědky byla svědkem hrůzných postupů při výchově vojenských psů. Ve snaze porozumět tomuto problému se vydala pozorovat vlčí smečky a zjistila, že vlci vychovávají svá mláďata pomocí her, gestikulací a vytvářením vztahů, nikoli dominancí a tresty. Proto vyvinula systém výuky odpovídající povaze psa - částečně vlka a částečně malého dítěte. Učení může být pro psa příjemnou zkušeností, z níž se bude radovat a na níž se bude těšit, a může být pro něj zábavou nám naslouchat....
http://www.eplanet.sk/kniha/pes-nejdraz ... ar-geller/

kniha vysla zaciatkom tohto roku. Citali ste ju niekto?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Silwuska » Uto 18.11.2008 12:33

Napisalo mi ze nemexistuje :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Amaguk » Uto 18.11.2008 12:38

neviem, ci tam prave maju nejaku chybu
kuk tu: http://www.martinus.sk/?uItem=45277
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod camon » Uto 18.11.2008 13:17

Offtopic: Ja som troska guglila a teta ma par videi na youtube. Original knihy je tusim The Loved Dog.
Kto vie anglicky (ale v podstate aj kto nevie, da sa to pochopit), tu je napr ukazka ako uci psa sadnut:


http://www.youtube.com/watch?v=J1uIcTZNPYs&feature=channel
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Casey » Str 19.11.2008 8:06

Offtopic: hned pisem mojej segre mail ze tuto knihu xem pod stromcek :ha:
inak ako pozeram tie jej vedea...tak nevim nevim...vypada podobne ako Kyra Sundance ( american smile :ha: ) a hovori na psov tenkym hlasom, napchava ich pamlskami...od akeho vlka to odkukala :ua: ?
Casey
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 354
Bydlisko: Bratislava - Vrakuňa

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 10:02

No...jedna zaujmava vec...psa nechvali...chvali "povelom" ktory vyslovuje viackrat po sebe :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Zilla » Str 19.11.2008 10:04

Veď tam vysvetľovala, prečo to tak robí. V celku ma to aj zaujalo, minimálne si chcem tú knihu prečítať takže bude čoskoro ďalší nálet na knihkupectvo.
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Silwuska » Str 19.11.2008 10:15

Ja viem ze to vysvetlila...ale v svetle toho, "opakovat povel iba raz" sa to zasa bije...ale tiez uvazujem nad kupou...

Len jedna vec, s tym sadnutim...ja by som to mojho dlheho psiska takto nikdy nenaucila...a ze som to skusala...on proste cuval, stekal, skakal, vsetko len si nesadol :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Zilla » Str 19.11.2008 10:23

jj to máš pravdu aj preto si to chcem sama prečítať. Aj mňa to opakovanie trochu zarazilo. Tak hádam mi tá kniha niečo dá a nebude to len ďalší lapač prachu.
Silwuska píše:Len jedna vec, s tym sadnutim...ja by som to mojho dlheho psiska takto nikdy nenaucila...a ze som to skusala...on proste cuval, stekal, skakal, vsetko len si nesadol

:haha: :haha: :haha: Úžasná predstava a mám taký pocit, že to odniekadiaľ poznám...
Zilla
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 288
Bydlisko: Brno/NMnV

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod camon » Str 19.11.2008 10:45

Casey píše:Offtopic: hned pisem mojej segre mail ze tuto knihu xem pod stromcek :ha:
inak ako pozeram tie jej vedea...tak nevim nevim...vypada podobne ako Kyra Sundance ( american smile :ha: ) a hovori na psov tenkym hlasom, napchava ich pamlskami...od akeho vlka to odkukala :ua: ?


Offtopic: jj ten american smile a hlas troska vadil aj mne :lol: najviac sa mi pacilo,ako na inom videjku ukazovala svoje vlastne odmeny pre psiky, a ze nemozte mu to dat cele, pekne rozlamat na male kusocky, ab pes nepribral, ale za to kratke videjko do neho tolko natlacila ze som len kukala :pac: a uplne najsamviac sa mi paci JACKPOT :lol:
camon
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1613
Bydlisko: blizky vychod

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod lusy » Ned 30.11.2008 2:46

ja viem, ze tu je to OT, ale dalsia urcite velmi "uspesna" cvicitelka.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod kikula22 » Pia 05.12.2008 18:10

Offtopic: Nezdá sa mi že by tá psica pudlica mala dáky zaujem o tie jej papaničky.
kikula22
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2322
Bydlisko: Banská Bystrica

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Puk » Pia 05.12.2008 23:26

Prečítané. Nič mi to nedalo.... :nwm:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Pes, nejdražší přítel člověka

Poslaťod Silwuska » Pon 08.12.2008 12:13

Diky puk usetril si mi peniaze :poklona: :heh: :heh:
Inak teda co si myslite o tom opakovani povelov???
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava


Späť na Filmy a Literatúra