[C] Svět psů

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[C] Svět psů

Poslaťod Tatiana » Štv 11.09.2008 11:07

odporucam zakupit- Svet psu c.9, je venovany teme krmenie a su tam ozaj zaujimave clanky ohladne krmenia Barfo-m,granulami atd,tiez rozpisane zlozky krmiv,v podstate mi z toho vyslo ze krmenie doma pripravovanou stravou musi majitel psa ovladat inak hrozia rozne neduhy,a clanok o surovej strave ma prekvapil najviac :oo:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Bibiana » Štv 11.09.2008 11:13

Jeej Táni, super info, ďakujem :smile: Len mám problémo, ja to tu neviem nikde zohnať Svet psu, nájde sa niekto kto mi s tým vypomôže? :angel:
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Amaguk » Štv 11.09.2008 11:13

maju ho napr. v Tescu na Kamennom
sice som toto cislo len prelistovala, ale aj z letmeho citania som nadobudla dojem, ze je tam popisanych plno nepresnosti az hluposti, hlavne o surovej strave, plus viac-ci menej napadne smerovanie k vyhodam krmenia granulami, prislo mi to dost tendence - navyse, clanky su napisane velmi neodborne a amaterskym stylom, mna osobne toto cislo velmi sklamalo a nepovazovala by som ho za objektivny a spolahlivy zdroj informacii z oblasti sucasnych poznatkov o vyzive psov :ua:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Vikiki22 » Pia 12.09.2008 19:59

Tak, keď som toto číslo dostala do rúk, som sa prekvapila. O výžive sú tam zaujímavé informácie, ale zas trošku všeobecnejšie. Nie je tam v podstate nič podrobného. Ale zato je to zaujímavé čteníčko. :smile: Tiež odporúčam! :jop:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Tweety » Pon 20.10.2008 21:28

pripájam sa k pozitívnemu hodnoteniu, mali by si ho prečítať všetci(zaujímavé informácie o výžive a strave ako takej), obzvlášť zaslepení barfáci, ono nie je všetko zlato čo sa bliští. :nie:
kladne ale tiež hodnotím, že autori článkov nevyjadrujú len nie a hotovo,lebo si to myslím,ale ponúkajú komplexný pohľad z iného uhla,neodsudzujú barf ako taký len jeho súčasnú podobu.
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Svet psu c.9

Poslaťod lusy » Uto 21.10.2008 0:47

takze je tam obhajovanie granul alebo ako to chapat ten vyraz zaslepeni barfaci???
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Silwuska » Uto 21.10.2008 6:46

Tweety píše:pripájam sa k pozitívnemu hodnoteniu, mali by si ho prečítať všetci(zaujímavé informácie o výžive a strave ako takej), obzvlášť zaslepení barfáci, ono nie je všetko zlato čo sa bliští. :nie:
kladne ale tiež hodnotím, že autori článkov nevyjadrujú len nie a hotovo,lebo si to myslím,ale ponúkajú komplexný pohľad z iného uhla,neodsudzujú barf ako taký len jeho súčasnú podobu.


No kedze sa k tomu casopicu nedostanem tak by som rada vedela co podla teba znamena zaslepeny barfak a co moze skodit??

Btw. BARF ma viacero podob?? to som netusila :ach:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Tweety » Str 22.10.2008 8:51

nuže,časopis mám doma, článok prepíšem (aj s uvedením autorov atď. samozrejme) nech sa na to možte pozrieť,neviem ale sľúbiť kedy, mám teraz málo času.

výraz zaslepený barfák (rovnako ako može byť zaslepený hm...granuliak? :lol: ok, nazvime to človek,ktorý chová granulami)...nebuďme prosím vzťahovační,nepadli žiadne mená ani urážky, tonie je moj štýl.Chcela som tým povedať,že by si to mali prečítať ľudia,ktorí sa kŕčovito držia Barfu a nepripúšťajú akúkoľvek inú možnosť či nebodaj "vadu" tohto druhu kŕmenia.

Ja som bola proti Barfu a netajím sa tým.Je to ako chcieť žiť vo včerajšom dni...hoci bolo včera pekne a ideálne, bolo to včera a treba pochopiť, že dnes je úplne iná situácia,ach ľudia, pes už dávno nie je vlk,pochopte to.
Ale po prečítaní článkov v tomto čísle sa na niektoré veci pozerám inak. Posnažím sa prepísať ten článok čím skor aby som nemusela citovať len časti. Úplne sa stotožňujem s autorom - Barf v súčasnej podobe bez rešpektovania zásadných zmien a odlišností medzi psom a vlkom,či masom uloveným a kúpeným v masiarstve atď - jednoznačné NIE. Ak by sa niektoré veci zmenili, možno.

Tiež sa chcem ospravedlniť,ak som sa niekoho dotkla,na nikoho neútočím,dobre?
Len vyjadrujem svoj názor.
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Silwuska » Str 22.10.2008 9:07

ach ľudia, pes už dávno nie je vlk,pochopte to.
skor sa budem priklanat k tomu ze pes je "vlk" a budu zrat maso ako k tomu ze je "slepica" a budu dotavat granule bez akehokolvek podielu masa iba s cistymi muckami... :smile:

Btw. "zaslepeny" Barfak tu nieje nikto z nas, a verim ze na svete je takych ludi velmi malo, kedze par znaciek tu pouziva kazdy z nas na obcasne krmenie na vyletoch a pod...takze si na nespravnom hrobe :ahoj:

Barf v súčasnej podobe bez rešpektovania zásadných zmien a odlišností medzi psom a vlkom
Neviem o nikom co by psom predhadzoval cele prasata a nechal ich cele zozrat psom :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Tweety » Str 22.10.2008 9:10

Neviem o nikom co by psom predhadzoval cele prasata a nechal ich cele zozrat psom

tušila som to...len čo má niekto iný názor, uchyľujeme sa k extrémizmu,že?
Don´t worry, be happy!
Tweety
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Brezno/Košice

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Silwuska » Str 22.10.2008 9:21

Tak ako potom myslis tu vetu, ja teda vidim dost markantny rozdiel medzi tym ako sa krmia vlci a ako krmime nasich pesov :smile: ?? pozri mne nevadi ze mas iny nazor...len mi pride...hm, nelogicky...taktiez nic v zlom...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Svet psu c.9

Poslaťod Amaguk » Str 22.10.2008 9:23

Barf v súčasnej podobe bez rešpektovania zásadných zmien a odlišností medzi psom a vlkom,či masom uloveným a kúpeným v masiarstve atď - jednoznačné NIE.

a co teda jednoznacne ANO? nebodaj granule?

ake su tie zasadne odlisnosti medzi psom a vlkom co sa vyzivovych potrieb alebo traviaceho traktu tyka? co nemoze pes, co moze vlk? alebo pes divo zijuci?

ja som tu svoj nazor na clanky v tom cisle uz povedala: podla mna je vacsina z nich velmi neodborna a slabo kamuflovana propagacia granul... :ua:
mna teda nepresvedcili, to by museli argumentovat na inej urovni...a to ani nie som ortodoxna a zaslepena barfistka :lol:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Svět psů

Poslaťod Vikiki22 » Str 08.07.2009 10:07

Pre milovníkov retrieverov sa hodia čísla 6 a 7/2009. :ahoj:
V č. 6 sa dočítate o plemenách zlatý retriever, chesapeake bay retriever a Nova Scotia duck tolling retriever. V č. 7 pak o labradorovi, flat coatedovi a curly coated retrieverovi.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Svět psů

Poslaťod Federika » Pon 20.07.2009 13:07

Ja som ho uz riadne dlho nevidela v zidnom stanku. Bud je vypredany, alebo ho ani nedostavaju. Chcem si kupit uz konecne. Naposledy som si kupila aprilove cislo, lebo potom ma nejak nezaujalo majove a potom som Svet psu uz nevidela. :ua: Dufam, ze najdem, lebo si chcem nakupit na dvolenku daco na citanie.
Federika
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 508
Bydlisko: Košice

Re: Svět psů

Poslaťod Vikiki22 » Pon 20.07.2009 17:30

Tento časák dostaneš väčšinou v Kauflande, kde majú novinový stánok. Inak som to voľne v stánkoch aj ja dávno nevidela. :smile:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Ďalší

Späť na Filmy a Literatúra