[K] Katharina Schleglová-Koflerová: Husky

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

[K] Katharina Schleglová-Koflerová: Husky

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 28.08.2008 20:14

Dostala sa mi do ruky zaujímavá "príručka", monografia s názvom Husky.
Základná skvelá príručka pre človeka, ktorý sa o plemeno zaujíma, ale nevie o ňom prakticky nič. Istý zoznam headline -ou, o ktoré by sa mal človek hlbšie zaujímať z iných zdrojou.
Veľmi ocenujem, že celou knižočkou sa tiahne saňový šport a autorka považuje úplne za normálne, že majiteľ husky bude tento šport provozovať. Knižka je plná nádherných fotografií a kvitujem, že sú to fotografie krásnych šporťákou a nie výstavných bambulí.
Kniha obsahuje tieto hlavné témy: nadobudnutie šteniatka a privykanie na domou, každodenné zaobchádzanie s starostlivosť, chovanie psa a jeho zamestnanie, zdravie, a dodatky, kde nájdete adresy musher´s klubou a iné kontakty.
Taktiež knižka neopomína huskyovskú lovecku vášeň a na tvrdo vám povie, že v zazvernenom teréne z vodítka nepôjde.
Čo ma ešte potešilo, že tam nájdete aj portréty iných ťažných psov, dokonca je spomenutý aj Alaskan husky.
Napísané jednoduchým a čtivým spôsobom.
Veľmi odporúčam. Neskúseným ako základné informácie a skúseným do zbierky a prekrásne obrázky.
Paperback, 64 strán, VAŠUT, 2000.

http://www.baron.cz/pes/husky-828-k-KP0 ... 00012.html
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Katharina Schleglová - Koflerová: Husky

Poslaťod Amaguk » Štv 28.08.2008 20:17

Veľmi ocenujem, že celou knižočkou sa tiahne saňový šport a autorka považuje úplne za normálne, že majiteľ husky bude tento šport provozovať.

ja len doplnim, ze nie nevyhnutne tahanie sani ako take (na to treba aspon 2 psov), ale predpoklada sa, ze psi budu aspon rekreacne robit skj, bkj, pripadne canicross ci dogtrekking :smile:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Katharina Schleglová - Koflerová: Husky

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 28.08.2008 20:22

no, možno zle napísané, ja pod saňovým športom rozumiem aj veci, čo si spomenula. :smile:
Je to kniha pre bežných civilou a sú tam najmä fotky Bkj :lol:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852


Späť na Filmy a Literatúra