[K] Stanley Coren: Inteligencia psov

Sem píšte o filmoch a literatúre venovanej psom.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Skratky pri názve témy:
[F] film; seriál
[D] filmový dokument; výchovná, výcviková alebo náučná relácia
[K] výchovná, výcviková alebo náučná kniha
[E] encyklopédia, atlas
[B] beletria
[C] časopis; článok
[T] televízia
[W] www stránky

Re: Najinteligentnejšie plemá psov

Poslaťod luba » Str 02.02.2011 18:59

Ludkovia, kazdemu je naj ten svoj, takze taketo rebricky a ankety su uplne bezpredmetne! Ako uz Vikki napisala, zbytocne to tu vyvolava hadky a dohady: Odporucam takuto temu jednoznacne zmazat! :lock:
luba
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 313
Bydlisko: Trenčín - skoro....

Re: Najinteligentnejšie plemá psov

Poslaťod Stanislava » Štv 03.02.2011 10:05

Tiež si myslím, že sa tu miešajú hrušky s jablkami :ach: . Do veľkej miery veľkosť inteligencie psa (resp. jej prejav) je veľmi závislá od veľkosti inteligencie a schopnosti majiteľa. A tiež si myslím, že je to ako u ľudí - nie vždy to, čo je to najinteligentnejšie a najmúdrejšie je naozaj v reále aj to najlepšie (i keď je super, ak je). To, že je taká rôznorodosť plemien je vynikajúce, aspoň je možnosť pri rôznorodosti ľudí na každé vrece nájsť vhodnú záplatu. :yes:
Stanislava
Hafan
 
Príspevky: 927

Re: Najinteligentnejšie plemá psov

Poslaťod lara » Sob 05.02.2011 14:06

luba píše:Ludkovia, kazdemu je naj ten svoj, takze taketo rebricky a ankety su uplne bezpredmetne! Ako uz Vikki napisala, zbytocne to tu vyvolava hadky a dohady: Odporucam takuto temu jednoznacne zmazat! :lock:


ano, ale ivanQo96 ma vážne na..štval :au: .. ivanQo, bud sa prestaneš čudovať, alebo sa začnem čudovať ja :pac: :jazyk:
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: [K] Stanley Coren: Inteligencia psov

Poslaťod Vikiki22 » Uto 08.02.2011 13:47

Offtopic: Ľudkovia, tému som presunula sem (je rovnaká). Ale ak chcete, môžem premazať. :ach:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: [K] Stanley Coren: Inteligencia psov

Poslaťod domin » Pon 28.03.2011 16:25

podľa mňa je to individuálne...myslím to tak, že môžu byť aj hlúpe borderky a pod....ako tu už bolo myslím spomínané- je to o majiteľovi.. :no:
domin
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 418
Bydlisko: Hlohovec

Re: [K] Stanley Coren: Inteligencia psov

Poslaťod maxim-zv » Str 15.06.2011 13:02

zaujalo ma na tom rebríčku že foxterier hrubosrstý je nižšie/vyššie ako foxterier hladkosrstý :lol: i keď sú v jednej skupine nie sú pod sebou takže aj brčky na kožuchu rozhodujú v takýchto testoch :lol:
inak pred tým som mal čau-čaua a aký bol? ako každý iný pes, kebyže sa mu viac venujem tak sa jeho inteligencia rozvíja ale mali sme ho iba ako spoločníka-gaučáka, takže mu stačilo ukončiť základnú školu :lol: ale nebol to nejaký psí "retard"
tak ako to vychádza z tohto rebríčka :lol:
http://www.psickari-zv.net
Nie je dôležité chytiť disk ale neštekať do koní!
I believe in UFD - unindentified flyin dogs
------
KSZV - http://www.kszv.sk - moja práca, môj hrad :)
maxim-zv
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168
Bydlisko: v paneláku :)

Re: [K] Stanley Coren: Inteligencia psov

Poslaťod Zenei » Štv 30.06.2011 1:07

Podľa mňa by nebolo fér túto tému zmazať, nevidím na to dôvod, veď zas netreba ten rebríček brať až tak vážne. Ale inak túto knižku si rozhodne plánujem kúpiť :)
Zenei
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 378
Bydlisko: BA - Ružinov

Predchádzajúci

Späť na Filmy a Literatúra